SafeGroup

Pełna wersja: Licencja OEM - przeniesienie na inny komputer.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Skoro będę miał nowy komputer, to na lapku planuję zainstalować Linuxa, który posłużył by mi do przeglądania internetu. Ale jest problem. Posiadam licencję Windows 7 OEM na lapku, i chcę ją przerzucić na nowy sprzęt, bo nie tak dawno kupowałem ten system, a nie mam zamiaru kupować nowego. Macie jakieś pomysły jak przeprowadzić tą całą akcjęCool Może ktoś miał podobny problem ?

Eugeniusz

To chyba piractwo Suspicious
Licencja OEM teoretycznie jest przypisana do sprzętu, nie do użytkownika jak w przypadku wersji BOX. Ale może coś się pozmieniało <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Tak właśnie jest OEM jest przypisana do sprzętu. A ja chcę legalnie to zrobić. Dlatego szukam sposobu Smile

Konto usunięte

Nie ma takiej możliwości. Możesz skontaktować się z MS czy da się coś zrobić, ale szczerze wątpię. Oczywiście ten klucz będzie Ci działał jak zainstalujesz, ale legalne to nie będzie.
Szukałem, szukałem i znalazłem temat gdzie ktoś napisał, aby zgłosić do MS, że komputer uległ uszkodzeniu. Wtedy dadzą nową naklejkę i nowy klucz. Ale czy to zadziała. No cóż trzeba będzie sprawdzić.
Raczej nie ma możliwości, tak jak pisałeś microsoft wydaje nowy klucz gdy płyta główna ulegnie uszkodzeniu tylko ze wtedy podobno trzeba mieć dokument potwierdzający wymianę płyty głównej.
MS w licencji W8 zmienił postanowienia licencji i 8 OEM można spokojnie przenosić między komputerami
OEM że kupowałeś płytkę czy miałeś razem z lapkiem ?
Płytę kupowałem oddzielnie na Allegro ze dwa lata temu.

Nawet jeśli trzeba mieć dokument wymiany płyty. Ale co jak naprawa jest droższa i nie opłaca się to po co dokument.