SafeGroup

Pełna wersja: TruePrevent wykryło mi TRj/Generic
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Objawy zainfekowania:
Objawów jak na razie nie znalazłem

Wykonywane działania:
Komputer został przeskanowany Panda Internet Security 2013 bazy z 25.05.2013, i wykrył mi moduł TruePreventwirusa : Trojan Generici podał folder d/system volume informate . Dodam że system mam zainstalowany na dysku c. Jak można się pozbyć tego Trojana? Wysłac plik do Panda Labs?
Logi OTL mozna? Dodatkowojak bys dal RSIt albo DDS
Dodam od razu, żebyś wyłączył przywracanie systemu na dysku, gdzie ukrywa się potencjalny wirus.
Tak jak pisze Elwiswyłącz i włącz przywracanie systemu.
Więc tak , logi mam czyste . wirus siedzi nie na partycji systemowej tylko na drugiej. Zrobiłem tak jak radziliście ale wyłączenie przywracania nic nie dało bo po powtórnym skanowaniu dalej jest ten wirus. Więc dostałem się do tego folderu i cały jest pusty opór ty jakiś plików zainfekowanych tym wirusem mają rozszerzenie exe. I Panda ich nie umie usunąć bo nie ma dostępu taki podaje komunikat , ja ich ręcznie też nie umiem wywalić. Macie może jakiś pomysł?
Prawdopodobnie te pliki są ukrytę. Aby je zobaczyć zrób to -> Wejdź w menadżer plików (windowsowy) -> Kliknij zakładkę Widok i zaznacz "Ukryte ikony/przedmioty/cośtam -> Spróbuj je usunąć NA TRWAŁE (SHIFT+DELETE) -> Jeśli to nie zadziała spróbuj w trybie awaryjnym (wyszukaj "msconfig" zaznacz "Safe Boot" lub "Bezpieczny rozruch" z zaznaczeniem "Minimal" -> Zatwierdź i zrestartuj komputer -> Po zalogowaniu powinien pojawić się wiersz polecenia. Wpisz "explorer" -> Pojawi ci się pulpit. Wejdź w menadżer plików i usuń tego wirusa. Jeśli się nie powiedzie musisz użyć płyty typu Kaspersky Rescue Disc. W Biosie zmień kolejność bootowania z dysku, na płytę/pendrive (zależy na czym masz nagrany). -> Z tamtejszego, linkusowego jak sądzę menadżera plików, usuń dane "niedobre" pliki.
A moze je nam pokazesz jednak w sensie logi ?
Już po infekcji Smileużyłem PandaSafe cd , i wywaliła aż cztery pliki tego syfu.Teraz uruchomiłem system skanuje i czyściutko pozdrawiam.
chomikos napisał(a):Prawdopodobnie te pliki są ukrytę. Aby je zobaczyć zrób to -> Wejdź w menadżer plików (windowsowy) -> Kliknij zakładkę Widok i zaznacz "Ukryte ikony/przedmioty/cośtam -> Spróbuj je usunąć NA TRWAŁE (SHIFT+DELETE) -> Jeśli to nie zadziała spróbuj w trybie awaryjnym (wyszukaj "msconfig" zaznacz "Safe Boot" lub "Bezpieczny rozruch" z zaznaczeniem "Minimal" -> Zatwierdź i zrestartuj komputer -> Po zalogowaniu powinien pojawić się wiersz polecenia. Wpisz "explorer" -> Pojawi ci się pulpit. Wejdź w menadżer plików i usuń tego wirusa. Jeśli się nie powiedzie musisz użyć płyty typu Kaspersky Rescue Disc. W Biosie zmień kolejność bootowania z dysku, na płytę/pendrive (zależy na czym masz nagrany). -> Z tamtejszego, linkusowego jak sądzę menadżera plików, usuń dane "niedobre" pliki.


Do tego jeszcze dr. Web Live CD, żeby było więcej roboty. Weź przestań Tongue


Rozumiem że nie oczekujesz już pomocy? Jeśli nie jesteś pewien to przedstaw logi. Jeśli to wszystko to zamykam.
A to zapewne i tak fp było.
Waves97 , można zamknąć , system chodzi sprawnie użyłem jeszczeskanera kasperskiego i również nic nie wykrył , dodatkowo malwaresbytes antimalware i czyściutko tak więc myśle że rozwiązane.