SafeGroup

Pełna wersja: Kto kradnie internet?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mieszkam w centrum Łodzi. Mam Internet (TOYA) od 4 miesięcy - wszystko działało do tej pory bez zarzutu. 2 mce temu dałem hasło nowej lokatorce i obawiam się, że "wyciekło" gdzieś dalej... Na dodatek ona pracuje w barze na parterze...

Ostatnio Internet strasznie zwolnił. Jest to bardzo zauważalna zmiana.

Dzisiaj zalogowałem się do routera (CISCO), ale okazało się, że nie mogę kompletnie nic zmieniać ani ustawiać. Może się źle loguję? Działa tylko adres: 192.168.100.1 Jak patrzyłem się na ipconfig / all i spisałem nr bramy domyslnej to nie działał... 10.5.232.1

Przeraziłem się jak zobaczyłem przez program Wireless Network Watcher ile urządzeń jest podpiętych pod sieć. Czy ten program pokazuje prawdę? Jeśli tak, to muszę coś z tym zrobić i to szybko... Poniżej screen:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co robić Sad ???

Eugeniusz

Cześć
blejdi napisał(a):Dzisiaj zalogowałem się do routera (CISCO), ale okazało się, że nie mogę kompletnie nic zmieniać ani ustawiać. Może się źle loguję? Działa tylko adres: 192.168.100.1 Jak patrzyłem się na ipconfig / all i spisałem nr bramy domyslnej to nie działał... 10.5.232.1

W jakim sensie nie możesz nic ustawiać?

Powinieneś zresetować ustawienia rutera (na obudowie powinien być przycisk resetowania, zajrzyj do instrukcji) następnie natychmiast zmień hasło administratora. Potem na spokojnie skonfiguruj szyfrowanie WPA2.
Jak zalogować się do routera masz zamieszczone w jego instrukcji i na spodzie routera (adres i dane - oczywiście login i hasło mogą być inne niż to podane na routerze jak je zmieniałeś) - zaloguj się po prostu i włącz filtrowanie MAC - dodajesz swoje urządzenia i niech lokatorka poda numer MAC laptopa i po problemie.
Czyli ten program rzeczywiście pokazuje wszystkich podpiętych? Łudziłem się, że to może jakaś pomyłka.

Mogę się zalogować (klikam po prostu enter bez wpisywania hasła ani usera). Ale mam wszystko poblokowane i nic nie mogę zmienić:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witaj. Widzę, że udostępniasz darmowy dostęp do internetu na szeroką skalę. Tak ten program pokazuje prawdę.
Ale zaraz, przecież ma ustawione hasło WPA-PSK, więc czemu udostępniam na szeroką skalę?

W takim razie co mam zrobić, żeby wszystko było jak należy? Zresetuję router, ale jak mam zmienic haslo wtedy, skoro nie moge tego zrobic nawet teraz wchodząc na strone konfiguracji routera?
Szyfrowanie WPA jest bezpieczne tylko przy stosowaniu długich, niestandardowych haseł (najlepiej maksymalnej długości), bowiem inne są podatne na ataki słownikowe.
Na routerze powinien być przycisk reset. Wtedy od zera ustawiasz wszystko mn. hasło, tak jak byś wyjął z pudełka.
Tak i w instrukcji z routera będziesz miał podany standardowy login i hasło może to być admin-admin albo admin-password
Hasło było długie i składało się z nic nieznaczących znaków, ale problem chyba tkwi w tym, że mogło rozejść się drogą pantoflową.


Dodano: 26 maja 2013, 14:49

Nacisnąłem reset na routerze.

Postępujęteraz wg instrukcji podręcznika routera. Każą mi wpisać w przeglądarkę: "http://192.168.0.1/" - wpisuję, ale strona nie działa.
Podaj może model - jak ktoś ma podobny to możliwe że mógłby ci pomóc w konfiguracji.
Mam zablokowany dostęp prawdopodobnie do ustawień routera. Dzwoniłem do firmy i poprosiłem o zmianę hasła. Zostało zmienione (ciąg cyfr). Myślałem, że to załatwi sprawę, ale zrobiłem znowu skan Wireless Network Watcher i wynik był taki sam. Co jest nie tak? Może ten program po prostu ściemnia?

Moja wersja routera: CISCO EPC3925
W Cicsco epc3925 nie wpisuje sięloginu i hasła. Pozostawia się puste.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Może zmień przeglądarkę?
Kolejny pomysł:
Wejdź w uruchom, wklej tę komendę "ipconfig". Spróbuj ponownie zalogować się za pomocą IP Routera.

EDIT:
Poniżej przycisku Hard Reset, masz też przycisk Reset WiFi. Też naciśnij, i przytrzymaj przez 5 sekund.
Ja bym zmienił szyfrowanie na filtracje po macach.

ktośtam

Operator ma możliwość zdalnego resetu urządzenia, więc najlepiej jeżeli dogadasz się ze swoim dostawcą w tej sprawie.
Zaloguj się do routera przez adres

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

bardok206 napisał(a):Ja bym zmienił szyfrowanie na filtracje po macach.

Dodatkowo rozmowa dyscyplinująca z lokatorkąGrinBo w tym wypadku to był słaby punkt.

Konto usunięte

1. Przestawienie na WPA2 z AES, długie, niesłownikowe hasło.

2. Zmiana hasła do dostępu administracyjnego routera.

3. Jezeli jest WPS to koniecznie wyłączyć.


Filtrowanie MAC opcjonalnie, bo to niewiele zmienia. Możesz wyłączyć rozgłaszanie sieci, ale tak naprawdę to również niewiele zmienia. Jak ktoś będzie nią zainteresowany to szybko ją znajdzie.
lukasamd napisał(a):Filtrowanie MAC opcjonalnie, bo to niewiele zmienia.


Jak niewiele zmienia, jak bez ustawienia danego kompa w liście dostępu nawet jak ktoś będzie miał hasło do sieci to niewiele mu to da? Tongue

Konto usunięte

Bo nadal będzie w stanie nasłuchując przechwycić MAC jakiegokolwiek komputera w sieci, a potem po prostu ustawić go u siebie.
MAC nie jest identyfikatorem, któremu można ufać.
Jak ktoś nie będzie wiedział o co chodzi, to WPA2 go zatrzyma. Jak ktoś będzie próbował uzyskać dostęp do sieci, to ani filtrowanie MAC ani wyłączenie rozgłaszania SSID nic nie da.
Masz dostęp do routera po kablu? Jeśli tak to po zakończeniu konfiguracji wyłącz dostęp do routera po wi-fi.
Reasumując:

1. Reset routera
2. Zmiana hasła/haseł
3. Konfiguracja routera i przypisanie stałych adresów IP do numerów MAC (adress reservation/mac binder) (sparowanie IP-MAC)
4. Jeśli jest wszystko dobrze i mamy włączone udostępnianie wifi, można ewentualnie włączyć szyfrowanie WPA2 Smile

Punkt 4 jest opcjonalny. Jeśli by ktoś "inny" przejął MAC i chciał się podłączyć to by wyskoczył konflikt adresów IP Smile Czyli wiemy, że ktoś grzebie w sieci.
Stron: 1 2