SafeGroup

Pełna wersja: Program do backupu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows XP Sp 3

Zastosowanie:
Sprawdzanie pogody, czasami zakupy internetowe i przechowywanie danych których utrata byłaby bardzo niewskazana.

Zastanawiam się jaki dobry program do backupu danych zainstalować na laptopie moim rodzicom. Kopie partycji systemowej trzymane były by na dysku zewnętrznym. Miałoby to na celu ochronę danych w przypadku awarii dysku w laptopie albo poważnej infekcji.Kopia tworzona byłaby raz w tygodniu. Wymagane jest żeby był to program typu skonfiguruj i zapomnij, czyli bezobsługowy z możliwością przywrócenia danych z określonej daty. Mam lickę na FarStone RestoreIT 7. Nigdy z niego ani z podobnych programów do robienia migawek nie korzystałem, więc nie wiem czy się nadaje do takiego zastosowania. Fajnie jeśli byłby to program darmowy ale nie jest to wymagane. Jakieś sugestie ?
Tu masz PROMO za darmo GENIE Timeline. Sam zainstalowałem niedawno i jest git Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dzięki. Zobaczymy jak się sprawdzi.

Eugeniusz

Pytanie czy chcesz wykonywać kopie na poziomie całej partycji (obrazy) czy jedynie wykonywać kopie wybranych typów plików.
Jeśli kopia ma być przechowywana na dysku przenośnym, zapomnij o migawkach. Nie da się zapisać snapshota na drugim dysku czy partycji.

Zastanów się nad Macrium Free w przypadku obrazów partycji i wspomnianym Genie. To dobre, solidne rozwiązania.
Eugeniusz napisał(a):Jeśli kopia ma być przechowywana na dysku przenośnym, zapomnij o migawkach. Nie da się zapisać snapshota na drugim dysku czy partycji.

Chyba się nie zgodzę...Keriver 1-Click Free i Pro dają możliwość zapisu obrazów/migawek...choć migawki to nie do końca adekwatne słowo...na napędach zewnętrznych, o ile maja odpowiednią pojemność.

Eugeniusz

ichito napisał(a):Keriver 1-Click Free i Pro dają możliwość zapisu obrazów/migawek...choć migawki to nie do końca adekwatne słowo

Keriver nie tworzy migawek w ramach Volume Shadow Copy. To zwykły program do tworzenia obrazów partycji. Tyle razy o tym mówiono tutaj i na WildersSecurity...
zaciekawiłeś mnie i zmusiłeś do poczytania w wyniku czego przetestuję jednak Kerivera, jak tylko pojawię się u rodziców na dłuższą chwilę. Jak by kogoś interesowało ale nie chciało mu się szukać:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Eugeniusz napisał(a):Keriver nie tworzy migawek w ramach Volume Shadow Copy. To zwykły program do tworzenia obrazów partycji. Tyle razy o tym mówiono tutaj i na WildersSecurity...

Masz rację, ale nie zmienia to faktu, że producent używa pojęcia "snapshot" co można spokojnie przetłumaczyć jako "migawka"...dlatego użyłem sformułowania
Cytat: obrazów/migawek ...choć migawki to nie do końca adekwatne słowo
[/quote]
Program tworzy skompresowane obrazy, którymi można zarządzać podobnie jak robią to inne programy bazujące na migawkach to znaczy tworzyć na działającym systemie, tworzyć je i przywracać z poziomu konsoli, oferuje jak tamte kopie pełne, różnicowe i przyrostowe i w przeciwieństwie do tamtych nie jest aż tak skomplikowany i jest darmowy. CTM też jest darmowy, ale program mimo zapowiedzi wygląda na porzucony zanim został ukończony. Poza tym Keriver daje możliwość wyboru instalowania konsoli lub nie, wyboru jej lokalizacji oraz wyboru lokalizacji migawek....można to zrobić nawet na napędach zewnętrznych.