SafeGroup

Pełna wersja: Jaki najlżejszy av i firewall do xp 32x?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows xp 32x

Zastosowanie:
Bankowość,różne www.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Geforce fx5200 , Pentium R 4 CPU 3.00ghz 2.99GHZ 1.00GB RAM

Jaki polecilibyście darmowy i lekki antywirus i firewall? AV może być w chmurze. Zależy mi na tym by były jak najlżejsze.
Jak sądze masz Facebook''a. Masz tam do zgarnięcia lickę ma Webroot''a. Najlżejszy program który znam, całkiem skuteczny, działa w chmurze.
Nie mam fejsbuka Smile. Więc raczej nie zgarnę licki, chociaż fajnie by było ją zgarnąć. Jakieś inne sugestie?

ktośtam

A po co Facebook Cool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Za darmo na XP SP3 możesz mieć z bardzo lekkich zapór Kerio 2.1.5 i Filseclab...każda z nich nieco inaczej pracuje, a przy tym nie ma sobie równych jeśli chodzi o zrównoważenie między możliwościami i obciążeniem dla systemu. Oba co prawda nierozwijane, ale jeśli mowa o klasycznych zaporach jakoś tam jeszcze rozwijanych...aktualnie to właściwie nie ma takich...to pozostaje tylko płatny Look''n''Stop. Jako AV darmowe można dołożyć Avirę...niby z menadżera procesów wynika, że jest cięższa od np. Avasta, ale to pozory...ze względu na nie tak dużą ilość modułów i bajerów nie angażuje tak bardzo ani sieci, ani procesora, ani dysków...Avast niestety w ostatniej odsłonie mnie dobił swoja upierdliwością (mówię o XP SP3 z 0,9 GB RAM i procesorem 1,7...więc słabszy niż Twój). Dołóż do przeglądarki Bitdefender TrafficLight, NoScript, AdBlock i naprawdę jest przyzwoicie.
Poza tym skoro to XP, to można spróbować jeszcze dołożyć coś z restrykcji jak np. DropMyRights...izolacji jak darmowe Sandboxie...lub wirtualizacji systemu jak darmowy Toolwiz Time Freeze (Returnil będzie nieco zwalniał system). Oczywiście kopia zapasowa systemu - nieustannie polecam Keriver 1-Click Free Smile