SafeGroup

Pełna wersja: Hips jaki??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
XP


Zastosowanie:
Dom


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Podzespoły bazowe komputera

Panowie posiadam AVG IS 2013 znacie jakiś lekki darmowy najlepiej pl hips do tego ???.
Niestety samodzielne HIPSy nie są już rozwijanie...jedynie Malware Defender możesz mieć w jako tako współczesnej wersji - 2.8.0.1 ze stycznia 2012. Potem o ile wiem, nie było aktualizacji, a spolszczenie znajdziesz w sieci, ale nie wiem na ile jest dokładne. Oczywiście czasy XP to czasy klasycznych programów HIPS, ale rozwój większości z nich został zatrzymany kilka lat temu. Był bardzo dobry darmowy HIPS w polskiej wersji System Safety Monitor, ale ta wersja działała poprawnie tylko na XP SP2...na SP3 albo się nie instalował albo wyrzucał błędy. Płatna wersja beat 2.4 działa poprawnie na SP3, ale nie ma jak uzyskać już licencji...ta wersja działa u mnie na kompie wciąż. Reszta podobnych programów co najwyżej w wersji angielskiej, bo można wspomnieć co prawda o ThreatFire, który po włączeniu reguł zaawansowanych może pełnić funkcję HIPS i jest w polskiej wersji, ale też nie jest rozwijany od kilku miesięcy oficjalnie.
Zajrzyj na te strony i spróbuj coś dobrać dla siebie...uwaga jednak istotna...te programy są w najlepszym wypadku po angielsku, więc bez podstawowej choćby znajomości tego języka w zakresie programów, procesów, możliwych komunikatów można sobie więcej popsuć, niż mieć korzyści...zwłaszcza w przypadku tzw. "system expert HIPS", które zakładają, że użytkownik sam będzie decydował o wszystkim niemal.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oczywiście mamy swojego polskiego faworyta też...SpyShelter...ale to głównie anty-loger, a silny moduł HIPS jest tylko jego częścią i nie ma możliwości ustalania w nim osobnych reguł reguł grupowych, jak w klasycznych programach HIPS.

Konto usunięte

Jest jeszcze Comodo firewall - można w nim zrezygnować z zapory i korzystać wyłącznie z HIPSa, o ile i tego modułu nie zepsuli.
lukasamd napisał(a):Jest jeszcze Comodo firewall - można w nim zrezygnować z zapory i korzystać wyłącznie z HIPSa, o ile i tego modułu nie zepsuli.

Czy wy się uwzieliście na COMODO? HIPSa jeszcze nie zepsuli, dla mnie niczego nie zepsuli, ale...nie będę się kłócił.

Konto usunięte

Jak nie zepsuli, jak zepsuli?
- zapora domyślnie puszcza dosłownie wszystko
- zapora nie jest w staie wykryć wielu adapterów (OpenVPN/Hamachi, ogólnie całe TUN/TAP leży)
- nazywają sandboxem coś, co nim nie jest

Jakoś starsze wersje nie robiły z takimi rzeczami problemów.
Ok, według Ciebie może być dobrze. Dla mnie nie jest, tyle.
Konrad...nikt się nie uwziął na Comodo...po prostu na tym forum staramy się w miarę rzetelnie oceniać programy bez bałwochwalczego poddaństwa i uwielbienia. jak coś ma błędy, to je ma i o tym się tu mówi. Poza tym intencją autora, jak i moją nie były raczej zapory z HIPS, ale samodzielne programy tego typu. Na razie mowa była tylko o klasycznych HIPS/BB, ale przecież można wziąć pod uwagę programy bazujące też na polityce piaskownicy/ograniczeniach...GesWall, DefensWall, BufferZone, Safe''n''Sec, DriveSentry...można pomyśleć też o anti-exe, ale one nie mają takich możliwości wobec reguł dla procesów, jak wymienione wcześniej programy.

Eugeniusz

Może Online Armor Free z odinstalowanym modułem zapory?
Pakiet AVG IS i do tego HIPS, hmmm...Moim zdaniem jeżeli chcesz wzmocnić ochronę wybierz Sandboxie i EMET. Jeżeli chodzi o HIPS to najlepiej wybrać w pakiecie z firewallem (Online Armor, PrivateFirewall).
ichito napisał(a):System Safety Monitor...Płatna wersja beat 2.4 działa poprawnie na SP3, ale nie ma jak uzyskać już licencji...


projekt porzucony i klucz można znaleźć np. na Wildersach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]