SafeGroup

Pełna wersja: Pakiet antywirusowy, IS.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows XP SP3 Pro


Zastosowanie:
Zastosowanie raczej ogóle: portale społecznościowe, czasami allegro, sprawdzanie kąta w banku, obróbka grafiki, pisanie stron internetowych, skype, muzyka, filmy, przesył plików przez ftp, radio internetowe, czasami.. jakaś gierka MMORPG.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Procesor: AMD Athlon™ 64 2800 + (1.80 GHz)
Grafika: GF 6600
Pamięć RAM: 1.5 GB
Dysk twardy: 320 GB

Witam chciałbym prosić o pomoc w doborze pakietu antywirusowego darmowego bądź płatnego pod ten mój zestaw. Obecnie używam avasta + comodo firewall ale za bardzo mnie ten zestaw nie satysfakcjonuje bo dość mocno obciąża mi system. Proszę o dobre rady i pomoc.Smile
Jeśli chcesz lekki, a zarazem skuteczny pakiet IS, to proponuje Webroot''a. Tutaj masz linka do wersji trial na 6 miesiecy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co prawda pakiet jest w języku angielskim, ale nie jest on specjalnie zaawansowany.
A czy ten Webroot jest dość skuteczny nie słyszałem jeszcze o nim ?
Tutaj masz test sprzed miesiąca:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak widać całkiem dobrze sobie poradził, nic nie przepuścił, do tego zużycie ram na poziomie 2mb. Co jakiś czas możesz przeskanować system Malwarebytes Anti-Malware. No i z uwagi na wspomniane transakcje bankowe proponowałbym również zabezpieczenie się przed keyloggerami, np. KeyScrambler''em w wersji darmowej.
Rozumiem. Wink Mam jeszcze następujące pytanie. Jak można połączyć avasta 8 free z PrivateFirevall 7 żeby się nie "gryzły" tzn chodzi mi o konfigurację czy trzeba coś w avaście wyłączać jakieś sieciowe osłony czy piaskownicę ? Pytam, ponieważ moja narzeczona za nic w świecie nie chce słyszeć o innym programie antywirusowym niż avast a chciałem jej doinstalować firewalla.
Avast jest bardzo lekki... Miałem go w zestawie z PrivateFirewall i nic się nie gryzło.
Rozumiem, czyli nie trzeba nic kombinować z ustawieniami w tych programach ? Nie było u Ciebie żadnych problemów ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dzięki jeszcze raz Wink
Wedrowycz napisał(a):Tutaj masz test sprzed miesiąca:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak widać całkiem dobrze sobie poradził, nic nie przepuścił, do tego zużycie ram na poziomie 2mb. Co jakiś czas możesz przeskanować system Malwarebytes Anti-Malware. No i z uwagi na wspomniane transakcje bankowe proponowałbym również zabezpieczenie się przed keyloggerami, np. KeyScrambler''em w wersji darmowej.

Nie ma potrzeby dokładania czegoś do Webroota z myslą o keyloggerach. (Wildersy)
Maxior958 napisał(a):Rozumiem, czyli nie trzeba nic kombinować z ustawieniami w tych programach ? Nie było u Ciebie żadnych problemów ?

Avast i Private - zacne programy, ale jeżeli i dzie o lekkość - odpadają przy Webroocie. Co do problemów - Webroot jest tworzony z myślą o zgodności z innymi programami AV. Chodzi o poszanowanie indywidualnych upodobań użytkowników.
Zestaw Webroot + MBAM wydaje się wszystkim czego potrzeba.