SafeGroup

Pełna wersja: prosze o sprawdzenie logow
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Objawy zainfekowania:
Witam, od kilku, kilkunastu dni mam problem z internetem, tzn. nie potrafię zalogować się do różnych portali/kont internetowych. Dokładnie chodzi o to, że jak np. wchodzę na Facebooka i pokazuje mi się okno logowania, wpisuję swoje dane i nic. Strona się ładuje bez końca. Mam tak również z pocztami, na interii, onecie, gmailu, na stronie filmweb, na wbk itp. Co dziennie jest coraz gorzej (nie umiem wchodzic na rozne fora, blablabla), dlatego pisze z laptopa siostry. Na swoim kompie nie umiałam nawet wkleić logów na wklej.pl :/. Problem znika (ale tylko na chwilę) po wykasowaniu historii/ciasteczek. Zrobiłam nawet format komputera, bo myślałam, że to coś pomoże, ale nic to nie dało. Jak skanuję komputer avastem, nie wykrywa żadnych wirusów.
Z góry przepraszam, jeśli utworzyłam temat w złym dziale, ale widziałam tu już kilka takich, a pod czyjś temat nie chciałam się podpinać.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc, jeśli macie jakieś pytania, proszę pytajcie.
Pozdrawiam.Smile


Wykonywane działania:
Przeskanowałam komputer avastem, nie wykrył żadnych wirusów (dziwne).

Logi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

otl

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

extras

Mam nadzieję, że to pomoże w rozwiązaniu problemu. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.Smile
W okienko własne opcje skanowania skrypt wklej i wykonaj:

Kod:
:OTL
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://search.msn.com/spbasic.htm
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Secondary Start Pages = Reg Error: Value error.
IE - HKU\S-1-5-21-1417001333-1757981266-1801674531-1003\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://fr.msn.com/
IE - HKU\S-1-5-21-1417001333-1757981266-1801674531-1003\..\SearchScopes\${searchCLSID}: "URL" = http://search.live.com/results.aspx?q={searchTerms}&src={referrer:source?}
IE - HKU\S-1-5-21-1417001333-1757981266-1801674531-1003\..\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}: "URL" = http://www1.delta-search.com/?q={searchTerms}&babsrc=SP_ss&mntrId=EC6CF4EC38E8BD42&affID=119357&tt=160713_9127&tsp=4945
O4 - HKLM..\RunOnce: []File not found
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoDriveAutoRun = 3
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoDriveTypeAutoRun = 0
O7 - HKU\S-1-5-21-1417001333-1757981266-1801674531-1003\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoDriveTypeAutoRun = 0
O7 - HKU\S-1-5-21-1417001333-1757981266-1801674531-1003\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoDriveAutoRun = 3
[2013-07-16 17:35:49 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Babylon
[2013-07-16 17:35:48 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\Właściciel\Dane aplikacji\Babylon
[2013-07-16 17:37:33 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BrowserDefender
[2013-07-15 15:33:54 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\INTERIAPL

:Files
AUTORUN.INF /alldrives
RECYCLER /alldrives
C:\Windows\tasks\*.*
C:\Documents and Settings\Właściciel\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\5kzj5pyt.default\searchplugins\Babylon.xml
C:\Documents and Settings\Właściciel\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\5kzj5pyt.default\searchplugins\delta.xml

:Commands
[EMPTYTEMP]


Ściągnij program

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i uruchom AdwCleanerz opcji Delete .

Następnie uruchom OTLponownie i kliknij Skanuj . Przedstaw nowy log OTL +raport z wykonania oraz raport z Adwcleaner .

Ściągnij

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

kliknij skan pokaż raport

Ściągnij

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Uruchom,kliknij w File > Savei zapisz jako AutoRuns.arn ,plik prześlij na jakiś hosting np.tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i przedstaw na forum.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nowy log OTL

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

raport z wykonania

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

raport z Adw

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

raport z tdss

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

autoruns

Pozdrawiam Smile
Widzę że był tu użyty usbfix z funkcji Vaccinate w programie kliknij uninstall a w adwcleaner kliknij odinstaluj.
Odinstaluj również Mozilla Maintenance Service
TDSSKiller nic więcej nie wykazał.

W OTL przejdź do opcji sprzątania

W autorunsw karcie servicesodznacz

AdobeFlashPlayerUpdateSvc
JavaQuickStarterService
nvsvc

W karcie Internet Exploreri kluczu

HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects
odznacz wszystko oprócz avast WebRep

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Extensions
odznacz Windows Messenger

W karcie Logon

kluczu HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Runodznacz

NvCplDaemon
NvMediaCenter
Jeśli nie korzystasz z konfigów nVidii typu zoom pulpitu to też można odznaczyć # nviz #
SunJavaUpdateSched

w kluczu HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components
wszystko

klucz HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
uTorrentnie będzie się uruchamiał wraz z systemem chyba że ma się uruchamiać Smile
Dzięki wielkie ale dalej mam problem z ładowaniem stron :/.
Hmm na czym ten problem z ładowaniem stron polega są jakieś przekierowania czy po prostu wolno wczytuje strony i na jakiej przeglądarce.
Wyłącz zabezpieczenia z avasta i sprawdź też.

Podaj log z RSIT
Najpierw wolno wczytuje strony, a po jakimś czasie w ogóle przestaje ładować.
Mam firefoxa.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

log z RSIT
;>