SafeGroup

Pełna wersja: Ochrona systemu w win 7
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
win 7

Zastosowanie:
allegro, przelewy bankowe, prywatny i firmowy mail, pozatym grafika 2 i 3d, filmy, internet + rodzina co robi co chce

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
i5
4 GB ramu (512 na ramdysk)
2 hdd 1 TB + 500GB
GF GTS 250

Po 3 latach stawiam na nowo system na nowym dysku i potrzebuję dobrej ochrony gdyż poza mną będzie rodzina użytkować sprzet.
Używam teraz Eset Smart security jednak nie podoba mi się już. Chciałbym dobrego AV nie zamulającego systemu + Firewall + coś do ochrony jak przegląda się net bo tutaj najbardziej się boję.
Co do AV to aby nie mulił i mnie informował o syfie jak tylko wykryję, co do firewalla miałem kiedyś kerio i bardzo mi się podobał bo widziałem każdy proces w nim i dowolnie mogłem konfigurować co ma wychodzić z kompa, jednak za stare to już. A najbardziej boję się przeglądania neta, bo ja to wiem co uruchamiać ale żona to allegro i jak wystakuje coś do akceptacji to tylo ok i nie ważne.

Przeglądarki to Opera + FF sporadycznie.Aha jak coś na kompie teraz jeszcze mam Key logger home, po to aby wiedziec wrazie W co kto robił na kompie, bo czesto coś robią ja mnie nie ma, spier.. a potem nikt się nie przyzna. A po logach zawsze co nieco sie dowiem i czasami naprawi się.

Wolę wersję free programów jak coś.

Dzieki za pomoc Smile
Proponuję Avast Free + PrivateFirewall + przeglądarkę w Sandboxie.
Ja proponuję zestaw Patrick''a z przestawieniem ustawień monitorowania zachowań z "Decyduj automatycznie" na "Zapytaj". Dodatkowo skaner na żądanie typu MBAM, czyn HitmanPro. Pamietać o aktualizacji systemu i programów.

ktośtam

A ten W7 to x86 czy x64?
Zapomniałem dodac 64bit