SafeGroup

Pełna wersja: Czy sam Emsisoft Anti-Malware wystarczy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 7 (64 bit)


Zastosowanie:
Zakupy, bankowość, portale społecznościowe, gry itp.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Procesor: Intel Core 5 (2,67 GHz)
Pamięć RAM: 4 GB

Witam!
Obecnie korzystam z antywirusa Emsisoft Anti-Malware i zastanawiam się właśnie, czy muszę jeszcze czymś wzmocnić ochronę mojego PC? Czy może sam Emsisoft wystarczy, żeby korzystać z internetu bez obawy o wirusy? Czy potrzebny jest mi dodatkowy firewall do tego antywirusa? Czy może firewall z Windows 7 64 bit jest wystarczający dla zwykłego użytkownika? Czy warto instalować jeszcze jakieś inne dodatkowe zabezpieczenie do posiadanego przeze mnie programu antywirusowego? (dodatki do przeglądarki, skanery na żądanie itp.) Zależy mi na dobrej ochroniePC, ale również na wydajności.Najlepiej żeby ewentualne dodatkowe "zabezpieczenia" były darmowe. Grin
Wystarczy Smile
Co najwyżej dodałbym jeszcze jakiś skaner on-demand, i do przeglądarki WOT lub TrafficLight
Hmm.. Na pewno warto po ściągać skanery na żądanie i nimi raz na 1-2tyg kontrolnie skanować. Dzięki temu że są na żądanie nie będą się kłócić z gł programem rezydentnym. Do wyboru masz Emsisoft Emergency Kit, Hitman Pro oraz Malwarebytes Anti-malware. Co do ostatniego nie zgadzamy się na próbną wersję podczas instalacji. Możesz mieć je wszystkie i np w jednym tygodniu jednym albo wszystkimi na raz.

Zapora systemowa w 7 wystarcza ale warto chyba zainstalować nakładkę. Między innymi są to Tinywall oraz Windows 7 Firewall control. Jeśli jednak chcesz mieć do zestawu firewall wybierz Online Armor od Emsisoftu. Jest darmowy Smile

Jeśli używasz banku pomyśl nad keyscamblerem. Wystarczy darmowa wersja. Szyfruje ona w locie klawisze. Przed keyloggerami dobre to.
Dorzuć Online Armor.

ktośtam

Możesz spokojnie zostawić sam EAM. OA sobie daruj jeżeli nie jesteś paranoikiem Wink

Jaki jest sens propozycji EEK skoro autor tematu korzysta z EAM? Tongue
Możliwe, że tylko przykładowo podałeś - wtedy informacja tylko jako taka ciekawostka Tongue
Możesz dorzucić mały dodatek od Virustotal ( jest na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

), który umożliwia wysłanie pojedyńczych (max. 5) plików w celu analizy przez te ~40 skanerów. Oczywiście darmowe.