SafeGroup

Pełna wersja: Jaki wybrać program do blokowania wirusów na pendrive na tę chwilę?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć, kupiłem sobie pendrive Patriot Supersonic boost 32 GB. I będę go używał pewnie na wielu komputerach i chciałbym go jakoś zabezpieczyć Co byście polecili, jaki program najlepiej zabezpieczyłby mój pendrive? Czytałem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jest tyle tych programów, że nie wiem który wybrać.
Pytanie brzmi: Czy aktualnie pakiety IS radzą sobie z ochroną USB, czy trzeba robić coś dodatkowo? Sam się nad tym zastanawiałem i dalej się zastanawiam ;P.
Mi się wydaję że ochrona flasha jest kwestią tego na jakich komputerach go podłączysz ? W sensie z jakimi programami AV i ogólnie najlepiej specjalistycznego zajmującego się pendrivem. Bo mu w środku av nie zainstalujesz. Jedynie co można zrobić z takim pendrivem to zabezpieczyć hasłem znanym tobie. Wtedy może niektóre programiki będą miały problem z ominięciem takiego zabezpieczenia. Ale nie wiem bo sam nie korzystam. Do szyfrowania można użyć darmowego np Truecrypte''a.
Z własnego doświadczenia (pracowałem nad tym długi czas w szkole, aż udało się to wyeliminować) polecam Panda USB Vaccine, oraz dla własnego bezpieczeństwa wyłączyć funkcję autostart u siebie na kompie.
A co sądzicie o Protect My Drive albo USB immunizer ?
Nie ma co cudować. Panda i wyłączony autorun z pewnością dadzą radę. Nie ma co cudować, proste rozwiązania wg mnie są najlepsze.
kapitan zawada napisał(a):Z własnego doświadczenia (pracowałem nad tym długi czas w szkole, aż udało się to wyeliminować) polecam Panda USB Vaccine, oraz dla własnego bezpieczeństwa wyłączyć funkcję autostart u siebie na kompie.

Dodatkowo na swoim własnym sprzęcie włącz skanowanie dysków USB po podłączeniu - wyczyścisz to co dostanie się przez zawirusowane komputery, jeśli już chcesz mieć pełną ochronę swojego kompa. Inne ciężko zabezpieczyć bo to kwestia świadomości o takim zagrożeniu.
Dla ułatwienia (mam nadzieję że nikt mi głowy za link nie urwie), tutaj jest tutorial jak wyłączyć ów autostart:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Eugeniusz

Microsoft z tego co pamiętam za pomocą aktualizacji wyłączył odczyt plików autorun.inf na pendrajwach.
Tak, dla ikspeka i niższych z rodziny.
Wyłączenie w windows 7

Start>Programy Domyślne>Zmień ustawienia funkcji autoodtwarzanie>odznaczyć "użyć autoodtwarzanie dla wszystkich nośników i urządzeń.
@up

Czyli szybszy sposób od tego który podaje microsoft Smile
Jest to szybszy sposób, + nie trzeba pobierać żadnego oprogramowania z strony microsoft o ile tyczy się to windows 7.
Witaj! Polecam MCShield. Sam go używam i jestem z niego do tej chwili zadowolony.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]