SafeGroup

Pełna wersja: Ochrona na starego laptopa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows XP SP3


Zastosowanie:
Przeglądanie internetu, komunikatory, portale społecznościowe NK, FB.. poczta.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
HP Pawilion ze2000
Intel Pentium 1.50GHz
Ram 736MB

Witam, potrzebuje na ten zabytek leciutkiego i darmowego zabezpieczenia. Użytkownik tego sprzętu to kobieta, się nie zna i już Wink
W obecnej chwili znajduje się na nim Avast! Co możecie zaproponować? Przeglądarka obecna FF i wiadomo gg. Wyłączyłem ze startu "dodatki" bo zajmowało wszystko po uruchomieniu prawie 1.50GB.

Z góry dzięki za odp. Pozdro
Na coś takiego najlepszym wyborem jest Webroot. W promocji na FB masz 6 miesięcy za darmo. Jest cichy, i można go odpowiednio skonfigurować. Dodatkowo do przeglądarki (FF jest najlżejszą mi znaną) dorzuć WOT. To powinno wystarczyć.

Konto usunięte

Albo Webroot, czyli automat, albo jednak coś innego, jakiś składak, np. SpyShelter + ... Malwarebytes PRO?
Przy takiej ilości RAMu polecam wrzucenie Opery 12, będzie jednak nieco szybsza niż Firefox.
No a GG to koniecznie na coś innego - Pidgin, a najlepiej WTW, bardzo lekki komunikator. Szkoda, aby GG zabierało połowę z tego RAMu.

Podaję tu nie tyle porady co do zabezpieczenia, co "odciążenia" komputera.
W ogóle to najbardziej poniżej 1 GB RAM zalecałbym wrzucenie innego systemu. Np. Xubuntu - byłoby naprawdę lekko, a antywirus odpadłby zupełnie.
chomikos napisał(a):Na coś takiego najlepszym wyborem jest Webroot. W promocji na FB masz 6 miesięcy za darmo. Jest cichy, i można go odpowiednio skonfigurować. Dodatkowo do przeglądarki (FF jest najlżejszą mi znaną) dorzuć WOT. To powinno wystarczyć.


A gdzie jest ta promocja? Nie wiem może przeoczyłem ale nie widzę.

lukasamd napisał(a):Albo Webroot, czyli automat, albo jednak coś innego, jakiś składak, np. SpyShelter + ... Malwarebytes PRO?
Przy takiej ilości RAMu polecam wrzucenie Opery 12, będzie jednak nieco szybsza niż Firefox.
No a GG to koniecznie na coś innego - Pidgin, a najlepiej WTW, bardzo lekki komunikator. Szkoda, aby GG zabierało połowę z tego RAMu.

Podaję tu nie tyle porady co do zabezpieczenia, co "odciążenia" komputera.
W ogóle to najbardziej poniżej 1 GB RAM zalecałbym wrzucenie innego systemu. Np. Xubuntu - byłoby naprawdę lekko, a antywirus odpadłby zupełnie.



SpyShelter może by i był ok ale jak zacznie pytać ?
Co do GG to wiadomo, porażka. Namawiałem do zmiany, nawet na starszą wersje chociażby. Sam używam aqq i widać różnicę, a tych co podałeś nie używałem. Musiałbym sprawdzić i namawiać do zmiany. Z system to może być problem, wiadomo że im lżej tym lepiej.
rafa84 napisał(a):Co do GG to wiadomo, porażka. Namawiałem do zmiany, nawet na starszą wersje chociażby. Sam używam aqq i widać różnicę, a tych co podałeś nie używałem.

Kwestia do czego jest używane to GG, jeśli tylko same rozmowy to gglite - pewnie nawet na kalkulatorze by poszło. Na pewno SpyShelter zada kiedyś pytanie, trza by pewnie odpalić na początek najpopularniejsze programy, dodać AV do wyjątków (przydaje się) oraz certyfikaty programów które na to pozwalają - zaufanych programów.
rafa84 napisał(a):A gdzie jest ta promocja? Nie wiem może przeoczyłem ale nie widzę.
Wystarczy przejrzeć dział Giełda Wink
Bezpośredni link: anywhere.webrootcloudav.com/zerol/wsafbmpav.exe
buri napisał(a):Kwestia do czego jest używane to GG, jeśli tylko same rozmowy to gglite - pewnie nawet na kalkulatorze by poszło. Na pewno SpyShelter zada kiedyś pytanie, trza by pewnie odpalić na początek najpopularniejsze programy, dodać AV do wyjątków (przydaje się) oraz certyfikaty programów które na to pozwalają - zaufanych programów.


GG to w sumie do rozmów, przesłanie zdjęcia czy małego pliku więc gglite raczej nie bardzo. Nie będę miał możliwości później żeby pododawać programy do wyjątków w SS a osobie która się nie orientuje kompletnie może zatruć życie.

Miquell napisał(a):Wystarczy przejrzeć dział Giełda Wink
Bezpośredni link: anywhere.webrootcloudav.com/zerol/wsafbmpav.exe


Dzięki, nie zauważyłem tego w giełdzie a szukałem na FB Smile

Dzięki w ogóle wszystkim za odpowiedzi. Pozdro
Miliony ludzi w tym ja i cała rodzina leciały na Avaście solo i nie było problemów. Lekki i przyjemny program. Jeśli chcesz na coś zmienić to z doświadczenia polecam Norton Internet Security. Masz tam antywirusa, dobrą zaporę (ostatnie testy polecam) i wielowarstwową ochronę.
Patrick Bateman napisał(a):Miliony ludzi w tym ja i cała rodzina leciały na Avaście solo i nie było problemów. Lekki i przyjemny program. Jeśli chcesz na coś zmienić to z doświadczenia polecam Norton Internet Security. Masz tam antywirusa, dobrą zaporę (ostatnie testy polecam) i wielowarstwową ochronę.


Kiedyś może i był lekki ale teraz nie specjalnie z tego co słychać. Ja osobiście nie mam szczęścia do tego programu i zawsze gdy go miałem to miałem wirusy. Bardziej chodzi o darmowe zabezpieczenie, Norton niestety płatny.

Dzięki za odpowiedź
Może panda cloud ? Darmowa lekka i o nic nie pyta.
zord napisał(a):Może panda cloud ? Darmowa lekka i o nic nie pyta.


No może i Panda, sprawdzałem ją dawno temu ale wtedy były jakieś problemy z nią. Teraz myśl Panda czy Webroot ?
rafa84 napisał(a):Kiedyś może i był lekki ale teraz nie specjalnie z tego co słychać. Ja osobiście nie mam szczęścia do tego programu i zawsze gdy go miałem to miałem wirusy. Bardziej chodzi o darmowe zabezpieczenie, Norton niestety płatny.

Szukaj promocji na 90 dni lub pół roku Wink.

Co do Pandy - jest lekka, darmowa i coraz bardziej skuteczna, tak jak 360 IS - warto spróbować. WSA też warto, chociaż mam zastrzeżenia do metody jego działania.