SafeGroup

Pełna wersja: Jakie zabezpiecznie wybrać ??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 7 Home Preimum


Zastosowanie:
Gry, Internet no i jak wiadomo Bankowość.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Proc: i3 540 (lekko podkręcony. po wymianie pasty jeszcze trochę będzieSmile
Ram 3GB w niedługim czasie może się zwiększyć.


Jako nowy użytkownik witam wszystkich serdecznie.
Zabezpieczeniami gdzieś tam miałem do czynienia i z antywirusami. testów trochę się śledziło i teraz też śledzi ale wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie.
Na swoim kompie prze ładne 2 lata miałem Kaspersky IS od wersji 2011 do 2013. skończyła się w lutym tego roku miałem przedłużyć lecz nie było kasy i dupa czas wygasł na przedłużenie. I teraz właśnie pytanie do was.

Co polecicie mi skompletować z darmowego zabezpieczenia albo może jednak jakieś kupić ?? Od lutego przez pewien czas siedziałem na Kingsoft Antywirus fajne małe urządzonko Smile Potem przewinąłem się prze Norton 360 i Norton IS trzeba przyznać dobre programy jak i nie patrzeć lekki dla systemu czym sie zdziwiłem niż to co było kilka lat temu.
Ale powracając do rzeczy. co z darmowych. miałem na uwadze Comodo AV, Avira jak i Avast plus do tego wiadomo Firewall by się przydał i to Albo Privatefirewall albo Online Armor Free plus jak wiadomo skanery narządzanie. Malwarebytes Anti malware do tego Hitman Pro Emsisoft Emergency kit jak i Dr.WEB CureIt!. Oczywiście nie wszystko razem raz jednego raz drugim przeskanować.

Przepraszam rozpisałem sie moja wina. Ale do sedna. Jaki Antywirus z darmowych i jaki firewall ?? obywa wiem sa dobre. Co polecacie ?? darmowe czy jednak zainwestować w cos płatnego z powrotem ?? Do Kaspra nic nie mam super mi na nim było i nic nie przepuscił.
Czekam na odpowiedzi.


Pozdrawiam Serdecznie.

Eugeniusz

Ilu bitowy system, bo to zasadnicze pytanie?
Rozumiem że zależy Ci na bezpłatnej konfiguracji, czy polski interfejs to konieczność?
Przepraszam zapomniałem dodać system 64bity. dodam Przeglądarka Firefox.

Może być bezpłatna.

Ale wychodzi na to ze antywirusa ma z tad dokładnie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

chyba ze nie polecasz go tylko coś innego ?? Dojżałem to przed chwilą zainstalowałem i chodzi. Wiec chyba do tego warto by było jakiego Firewall ??

Co do polskiego interfejsu fajnie by było. Łatwiej było by sie posługiwać ale nie jest to jakos mocny problem. Angielski może nie mocna moja strona ale myślę że bym podołał Smile

Eugeniusz

Może być F-Secure.

Możesz doinstalować Online Armor Free. Bardzo dobra ochrona na 64-bitach, jeden z najlepszych monitorów systemu - nic się nie prześlizgnie. Tylko ta obsługa - licz się z komunikatami podczas instalacji/aktualizacji oprogramowania.
Do tego standardowo jakiś skaner: Emsisoft Emergency Kit, HitmanPro, Malwarebytes Anti-Malware.

Ja oczywiście mogę polecić Emsisoft Internet Security Pack - płatny, ale bardzo szanowany produkt (za wykrywalność i skuteczność).

ktośtam

Eugeniusz napisał(a):Ja oczywiście mogę polecić Emsisoft Internet Security Pack - płatny, ale bardzo szanowany produkt (za wykrywalność i skuteczność).

Przychyliłbym się do tej samej propozycji, szczególnie biorąc pod uwagę politykę cenową firmy i częste ciekawe promocje na ten soft.
Nie mówię ze nie całkiem fajny pakiet. mam go ściągniętego też i chciałem zainstalować na 30 dni Smile

Wiem miesza zapomniałem pododawać tego w głównej wiadomości. Spróbuje zainstalować samego Online Armor i zobaczyć w tedy się pobawić Smile

Co do Pakietu Emsisoft pomyśle. ale chyba przez ten rok udało się F-Secure to zostanę z nim.
Doinstaluje Firewala i zobaczymy. Co do Emsisofta to zeczywiscie cały pakiet wychodzi dość tanio.

Pytanie jeszcze odnośnie przeglądarki jakie dodatki do Firefoxa warto doinstalować ?? Mam WOT jak i TrafficLight i HitmanPro Alert 2 ??
dolar444 napisał(a):Przy instalowaniu wywalił mi komunikat że mam virtual Box i jest sprzężony z siecią i mam odinstalować go. Miałem Virtual Boxa ale to z dobre miecha temu i dawno odinstalowany Smile
VB ma to do siebie, że zostawia sporo śmieci w systemie...
Przejrzyj dokładnie dysk, przeczyść rejestr i sprawdź czy nie został sterownik połączenia sieciowego, jaki VB instaluje domyślnie (często nie usuwa podczas odinstalowywania), a jaki zapewne utrudnia bezproblemową instalację OA.
ktośtam napisał(a):
Eugeniusz napisał(a):Ja oczywiście mogę polecić Emsisoft Internet Security Pack - płatny, ale bardzo szanowany produkt (za wykrywalność i skuteczność).

Przychyliłbym się do tej samej propozycji, szczególnie biorąc pod uwagę politykę cenową firmy i częste ciekawe promocje na ten soft.
Z mojej strony również polecę pakiet Emsisoftu, to nie tylko ceniony soft, to już można powiedzieć, klasa sama w sobie Wink
Eugeniusz napisał(a):Tylko ta obsługa - licz się z komunikatami podczas instalacji/aktualizacji oprogramowania.
Gieniu , iście boska konfigurowalność OA pozwala mu wszystko wybaczyć, nawet jego zapytania Wink
dolar444 napisał(a):Pytanie jeszcze odnośnie przeglądarki jakie dodatki do Firefoxa warto doinstalować ?? Mam WOT jak i TrafficLight i HitmanPro Alert 2 ??
Z pewnością AdBlock z filtrami, można by pomyśleć o czymś takim jak OpenDNS oraz o Sandboxie, która nawet w wersji bezpłatnej dodatkowo wzmocni ochronę Wink
Osobiście WOT''a bym odpuścił, mając wspomniane wcześniej dodatki nie ma sensu dokładać kolejnego, a już tym bardziej opartego, w swych funkcjonalnych założeniach, jedynie na opiniach innych użytkowników - choć zaznaczam, że to oczywiście tylko moja subiektywna opinia.
Adblock plus jest z filtrami EasyPrivacy jak i Malware Domains.

Co do Emsisoft Internet Security pomyśle i zobaczę. Ale to może w przyszłym roku.

Narazie jak wspomniałem mam F-Secure:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak i zainstalowanego OA. (udało się pousuwać z rejestru co nieco )

No i do tych 2 programów jak wiadomo Hitman Pro czy też Malwarebytes czy Dr.WEB CureIt!

Myślę ze to w miarę solidny mur Smile chyba że się mylę ??

Eugeniusz

Zbadam sprawę VB i może napiszę program czyszczący system.
Wiesz co Eugeniusz. Zastanawiam sie czy program Revo Uinstaler nie dał by rady tego wszystkiego z rejestru usunąć i folderów.Czy ktoś może Virtual Box odinstalowywał przez Revo Uinstaler ??

Bo ja akurat przez panel sterowania i Dodaj usuń programy to robiłem. ale jestem ciekaw jak by sobie z tym poradził Revo Uinstaler. Smile
W zdecydowanej większości przypadków warto korzystać z programów takich programów jak RU.
Oferują więcej niż systemowy panel sterowania. Ja akurat odinstalowywałem również przez panel, resztę śmieci usunąłem ręcznie, przeszukując wpisy w rejestrze. Później szybki checkout ccleanerem i tuneup-em, ale nic więcej ponadto, co sam usunąłem, żaden z nich nie znalazł Wink
W tedy nie miałem akurat RU i tak samo. Smile

Powiem foldery na dysku ręcznie bach bach usunąłem rejestr zapomniałem. Jakos myślałem ze Eusing Free Registry Cleaner usunie ale też nie spojrzałem jakoś w logi co usunął od Virtual Box coś usunąłem ale nie wszystko. dopiero ja OA chciałem zainstalować a Eugeniusz podał co to jest to się zdziwiłem ile śmiecia w rejestrze po VirtualBox zostało Smile

Panowie mam jeszcze takie pytanie do was bo u to jestem noga w takiej dziedzinie. Chodzi mi o włamanie sie do komputera. Ostatnio jeden ze znajomych rozmawiam z nim a on w śmiechu do mnie jak chcesz to możemy ci się wbić na kompa Smile. śmieszne słowa, nie potraktowałem ich na serio ale jak to ja odrazu mi przyszło w jaki sposób można sie zabezpieczyć ?? Jak wiem za to odpowiada Firewall ???
Wiem to może być dość śmieszne pytanie ale przyznaje się tak daleko wiedza nie sięgam Smile
dolar444 napisał(a):Chodzi mi o włamanie sie do komputera. Ostatnio jeden ze znajomych rozmawiam z nim a on w śmiechu do mnie jak chcesz to możemy ci się wbić na kompa Smile. śmieszne słowa, nie potraktowałem ich na serio ale jak to ja odrazu mi przyszło w jaki sposób można sie zabezpieczyć ?? Jak wiem za to odpowiada Firewall ???

Po pierwsze, słowami znajomego aż tak bardzo bym się nie przejmował, bo mogą to być jedynie puste "przechwałki".
Po drugie, najważniejszym elementem, decydującym w największym stopniu o bezpieczeństwie Twojego komputera i jego zasobów jest zdrowy rozsądek, jakitowarzyszyć powinien jego użytkowaniu. Oznacza to, że:
- nie instalujemy nieznanego softu, watpliwego pochodzenia
- nie klikamy w żadne nieznane linki czy załączniki otrzymane chociażby w mailach najczęściej odnieznanych nadawców
I tak z grubsza można by wymieniać szereg analogicznych zasad do tych, które chronić mają nas przed malware (w tym m.in. aktualizacje systemu i zainstalowanego oprogramowania, etc.).
Oczywiście, za ochronę przedwłamaniem bezpośrednio odpowiada firewall, zarówno w formiei oprogramowania, jak również w postaci sprzętowej (np. Router z wbudowaną opcja zapory lub fw w postaci samodzielnego urządzenia).
W jednym i drugim przypadku odpowiadają one za nadzór ruchu sieciowego w tym połączeń wejściowych i wyjściowych.
Na samym firewallu ochrona jednak się nie kończy, sporo zależy od operatora czy też dostawcy sygnału i tego jaką politykę w kwestii monitoringu sieci i poczynań jej użytkowników on prowadzi.
Ponadto każdy firewall moznac uzupełniać dodatkowym oprogramowaniem, monitorujacym zmiany dokonywane w systemie(zarówno te jawne, jak i ukryte), proby przejęcia procesów systemowych przezniezaufane aplikacje oraz inicjowanie nowych, czesto bez wiedzy użytkownika. W tych przypadkach mowa chociażby o programach typu hips, jak chociażby OA (bo to moim zdaniem bardziej czuły hips z opcją zapory aniżeli jako taki firewall).
A żeś mi to wytłumaczył.
Ja zawsze byłem fanem zdrowego rozsądku. Bo to przede wszystkim w większej mierze zależy od użytkownika czy cos znajdzie sie w systemie czy nie Smile
Ale druga cześć jest fajnie opisana i zrozumiale.
Co do dostawcy to mam Orange wiec ta firma pod względem zabezpieczeń jakoś chyba nie jest najlepsza a juz nie wspomnę o urządzeniu Livebox które działa zamna jakieś 2 metry Smile
dolar444 napisał(a):Ja zawsze byłem fanem zdrowego rozsądku.
Bardzo mnie to cieszy i nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej Smile
dolar444 napisał(a):Bo to przede wszystkim w większej mierze zależy od użytkownika czy cos znajdzie sie w systemie czy nie
Dokładnie, nawet nie tyle w większej, ile w największej mierzy, dlatego zawsze, bez względu na deklarowaną przez producenta czy nawet potwierdzoną testami skuteczność zabezpieczeń, jakich używamy, warto o tym pamiętać Wink
dolar444 napisał(a):Do zabezpieczeń Livebox to daleka droga
Szczerze przyznam, że nigdy nie używałem Livebox''a. Owszem miałem swego czasu neostradę, ale sprzęt, jaki dostałem od TP-sy, zastąpił mój prywatny modem z routerem i wbudowanym firewallem. W sumie tak było od początku i tak pozostało do dzisiaj - bez względu na operatora, w domu praktycznie zawsze sieć przechodzi przez mój router, gdzie w opcjach zapory na wszelki wypadek ustawiam to i owo Wink
Abstrahując od tematu firewalla i administracji siecią, a wracając na moment do tematu bezpieczeństwa, zapomniałem jeszcze dodać, że poza hipsem, który naprawdę może okazać się pomocny w ochronie przed włamaniami można jeszcze, choćby od czasu do czasu, podejrzeć procesy zachodzące w systemie jakimś bardziej szczegółowym monitorem - np. Comodo Kill Switch lub Emsisoft Hi-Jack.
Niby prosta rzecz i darmowe programy, a zawsze bardziej szczegółowo można prześledzić aktywność systemu, w szczególności w poszukiwaniu ewentualnego działania nieznanych i potencjalnie niebezpiecznych usług czy aplikacji Wink
Miquell napisał(a):Szczerze przyznam, że nigdy nie używałem Livebox''a. Owszem miałem swego czasu neostradę, ale sprzęt, jaki dostałem od TP-sy, zastąpił mój prywatny modem z routerem i wbudowanym firewallem. W sumie tak było od początku i tak pozostało do dzisiaj - bez względu na operatora, w domu praktycznie zawsze sieć przechodzi przez mój router, gdzie w opcjach zapory na wszelki wypadek ustawiam to i owo

Powiem ci myślałem nad kupnem swojego routera z modemem do TP-sy ale mam od nich jeszcze telewizje i sporo osób mówiło mi ze niby na innym modemie telewizja ich niby nie działa. lecz jakieś 3 osoby mówiły ze działa i powiem tak że stoję w kropce Smile

Miquell napisał(a):Abstrahując od tematu firewalla i administracji siecią, a wracając na moment do tematu bezpieczeństwa, zapomniałem jeszcze dodać, że poza hipsem, który naprawdę może okazać się pomocny w ochronie przed włamaniami można jeszcze, choćby od czasu do czasu, podejrzeć procesy zachodzące w systemie jakimś bardziej szczegółowym monitorem - np. Comodo Kill Switch lub Emsisoft Hi-Jack.
Niby prosta rzecz i darmowe programy, a zawsze bardziej szczegółowo można prześledzić aktywność systemu, w szczególności w poszukiwaniu ewentualnego działania nieznanych i potencjalnie niebezpiecznych usług czy aplikacji

Zgadzam się mało urządzenie a może pomóc Smile I Rzeczywiście warto coś takiego mieć. Z tego co widzę masz Emsisoft Internet Security Pack wiec darmowe Hi-Jack znajduje sie i instaluje razem z tym pakietem jak mnie pamięć nie myli.
Lecz nic straconego można pobrać Emsisoft Emergency kit gdzie też to narządzie się znajduje. Nawet serdeczne dzięki że zaświeciłeś mi w głowie lampkę odnośnie tego urządzonka i rzeczywiście warto będzie pomyśleć nad nim.

Konto usunięte

W zasadzie to przy ruterze i takim wpinaniu do sieci to mało istotne, czy będzie zapora na nim czy nie.
Komputery wewnątrz sieci lokalnej i tak są za NATem, i tak nie ma do nich bezpośredniego dostępu... nie ma możliwości bezpośredniej komunikacji z nimi, nie ma możliwości wyciągania ich adresów MAC (a słyszałem takie rzeczy...). Pewna ograniczona forma komunikacji jest możliwa, ale tylko gdy przekierujemy sobie porty, zrobimy wirtualne serwery na świat itd. Wtedy i owszem. Jedyne co "grozi" to DoS, ale kto by atakował pojedynczą osobę w taki sposób? Poza tym, dochodzi dynamiczne IP, które ataku nie ułatwia, a może być o ile pamiętam nadal wymuszone poprzez "silne" zerwanie synchronizacji na ruterze. Oczywiście dobrze, jeżeli jest firewall. Jeżeli odrzuca pakiety-śmieci, no ale to co jest w ruterach to naprawdę daleka droga do firewalli jakie są umieszczane np. w serwerowniach.

Zapora na komputerach? Jak najbardziej. Przynajmniej można kontrolować co od nas wychodzi. Jeżeli trafimy na coś nieznanego, co nie zostanie wykryte, to przynajmniej możemy zareagować blokując komunikację z ewentualnym atakującym - dla mnie kradzież danych to problem o wiele poważniejszy, niż destrukcyjny wirus, bo zawsze jest backup.
lukasamd napisał(a):Zapora na komputerach? Jak najbardziej. Przynajmniej można kontrolować co od nas wychodzi. Jeżeli trafimy na coś nieznanego, co nie zostanie wykryte, to przynajmniej możemy zareagować blokując komunikację z ewentualnym atakującym - dla mnie kradzież danych to problem o wiele poważniejszy, niż destrukcyjny wirus, bo zawsze jest backup.

Tu się zgodzę że włamanie się i kradzież danych to chyba jedno z najgorszych rzeczy.

Zapytam sie raz jeszcze. Egeniusz mi podesłał jedna w temacie OA Free ale zapytam czy tego Firewall może bardziej HIPS jakoś trzeba specjalnie konfigurować ??
Co do jego zapytań to już zauważyłem ze lubi się pytać nawet o sterowniki do grafy od ATI Smile

A co do ataków DoS. kto by atakował pojedynczą osobę. co niektóre dzieci w wieku 14 czy 15 lat które siedzą na TS i myślą ze są większymi hakerami Smile.