SafeGroup

Pełna wersja: niepoprawnie startujący komputer
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Objawy zainfekowania:
Gdy uruchomię komputer ponownie, nie wczytuje się start, widzę że nie wczytuję się parę ikonek, po włączeniu menadżera zadań widzę że chyba się coś nie uruchamia, mniej pamięci jest zajęte niż zwykle. Ale nie mogę go nawet zamknąć, nie mogę dosłownie nic zrobić i muszę resetować komputer, wejść do trybu awaryjnego, cofnąć się do pkt przywracania, po tym komputer działa normalnie, ale jak wyłącze i włącze komputer problem pojawia się na nowo...

Wykonywane działania:
OTL

Logi:

Logi zamieszczam po przywracaniu systemu, gdyby nic nie było w tym logu mogę wrzucić logi z trybu awaryjnego bez przywracania po wystąpieniu problemu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odinstaluj:

Bonjour
Mozilla Maintenance Service

Muszę teraz wyjść jak będę później to się dalej zobaczy.
W menadżerze urządzeń sprawdź czy wszystkie sterowniki są na miejscu i są ok.

Taki o to błąd jest widoczny Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk0
Odinstalowane.

Sterowniki są w porządku.

Ten błąd to dysk twardy tak? To może być ten który podpinałem i się nie udawało, aktualnie jest odpięty.
W własne opcje skanowania skrypt wklej i wykonaj:

Kod:
:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- System32\Drivers\usbaapl.sys -- (USBAAPL)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- System32\drivers\ctdvda2k.sys -- (ctdvda2k)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Unknown] ---- (avxahtnt)
[2013-07-21 07:21:47 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\eIntaller
[2013-07-21 07:21:33 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\eSafe

:Commands
[EMPTYTEMP]


Pokaż raport.
Cytat: All processes killed
========== OTL ==========
Service USBAAPL stopped successfully!
Service USBAAPL deleted successfully!
File System32\Drivers\usbaapl.sys not found.
Service ctdvda2k stopped successfully!
Service ctdvda2k deleted successfully!
File System32\drivers\ctdvda2k.sys not found.
Error: No service named avxahtnt was found to stop!
Registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\avxahtnt deleted successfully.
C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\eIntaller\49EA9616A6A14b50B4D666641202427C folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\eIntaller folder moved successfully.
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\eSafe folder moved successfully.
File PTYTEMP]not found.

OTL by OldTimer - Version 3.2.69.0 log created on 08182013_152033

Files\Folders moved on Reboot...

PendingFileRenameOperations files...

Registry entries deleted on Reboot...



Hmm... restart zadziałał poprawnie wszystko załadowało się poprawnie ale zobaczymy jutro. Na razie jest ok Smile
Na pulpicie pojawił się ukryty plik Thumbs.db. Co z nim zrobić ?
Twoja stara napisał(a):Hmm... restart zadziałał poprawnie wszystko załadowało się poprawnie ale zobaczymy jutro. Na razie jest ok Smile
Na pulpicie pojawił się ukryty plik Thumbs.db. Co z nim zrobić ?

To jest plik odpowiedzialny za cache miniaturek jak dobrze pamiętam. Usuniesz i tak z czasem wróci, chyba że wyłączysz miniaturki w systemie.
Twoja stara napisał(a):Twoja stara
wągliki w kompie a nie przez utorrent ci muli Wink
To utorrent ;D Już wcześniej zaraz po formacie jak zainstalowałem stabilną to mulił, jak będę miał pobierać kolejny plik to spróbuje inny program.
Tak więc przejdź do sprzątania w OTL.
Już wiem co było przyczyną problemu... utorrent... usunąłem go i spróbowałem czegoś innego jednak inny program jakoś mi nie przypasował więc postanowaiłem mu dać jeszcze jedną szanse... zainstalowałem po jakimś czasie znowu komputer muli że nic się nie da zrobić z trudem się wyłącza po restarcie znowu brak paska nic sie nie da zrobic i przywracanie systemu... utorrent poleciał do kosza na zawsze, mam nadzieję że znowu się z logami nie trzeba będzie bawić.
Twoja stara napisał(a):Już wiem co było przyczyną problemu... utorrent... usunąłem go i spróbowałem czegoś innego jednak inny program jakoś mi nie przypasował więc postanowaiłem mu dać jeszcze jedną szanse... zainstalowałem po jakimś czasie znowu komputer muli że nic się nie da zrobić z trudem się wyłącza po restarcie znowu brak paska nic sie nie da zrobic i przywracanie systemu... utorrent poleciał do kosza na zawsze, mam nadzieję że znowu się z logami nie trzeba będzie bawić.

Korzystam z wersji 2.2 ostatni build i nie ma co narzekać, nowych nawet nie tykam bo szkoda czasu.

Czysta ciekawość, bo raz spotkałem się z podobnym przypadkiem (ale niższy poziom wiedzy, więc bez obrazy), że osoba korzystająca źle usuwała pozycje z listy. Zamiast zastopować i usunąć przenosiła do seedowanych, a nie zwracała uwagi na zakładki po prawej. Komp mulił, internet mulił, no ale 150 plików seedować to nie ma się co dziwić.
utorrent był skonfigurowany, świeżo po instalacji

Ale niestety znowu jest problem trzeba robić przywracanie systemu żeby komputer się włączył a po restarcie znowu to samo tak więc proszę o pomoc.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 28 sie 2013, 6:37

Podbijam temat
Nic tu nie widać.
Odinstaluj Avasta na jakiś czas i się zobaczy co będzie.
Ogólne spotkałem się z problemem też podobnym jak to Avast powodował w trybie normalnym problem z systemem tzn.system w ogóle się nie ładował tylko od razu wywalało Blue Screen,a w trybie awaryjnym było wszystko ok i po odinstalowaniu problem zniknął i na jego miejsce postawiłem Avire darmową.

Ściągnij program

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

kliknij skanuj i przedstaw raport z niego.
Problem usunąłem sam, mianowicie wszedłem do rejestru i usunąłem wszystko co znalazłem i miało jakikolwiek związek utorrentem po tej operacji wszystko działa