SafeGroup

Pełna wersja: Jaki firewall do starego laptopa?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windws xp x32


Zastosowanie:
Do internetu


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Cpu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mainboard:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Memory:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Graphic:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Av: Mam webroot secureanywhere.

Jaki firewall polecacie do tego laptopa?

Eugeniusz

Czy ja dobrze widzę, 256 MB RAM?? Tylko coś lekkiego:
- Kerio 2.1.5 - bardzo stary ale powinien działać, jest spolszczenie
- filseclab personal firewall - bardzo porządny firewall, po angielsku
- privatefirewall, też po angielsku i również bardzo porządny

Jeśli jesteś za ruterem i szkoda Ci RAM, to możesz zrezygnować z dodatkowej zapory.
Masz Webroota , który posiada już firewalla , więc po co Ci kolejny ?
Hmm myślałem ,że nie ma, bo jak wyłączyłem systemowego firewalla to wyskoczył dymek z info: brak firewalla. Dlatego myślałem, że webroot nie ma firewalla.
Zapora wbudowana w WSA jest niekompletna właściwie i nawet na forum WSA jest to oficjalne stanowisko
Cytat: First off, it''s important to understand that the WSA firewall works differently than a traditional firewall in that it works together with the Windows firewall, functioning as the outbound component while the Windows firewall takes care of the inbound traffic. More specifically, it blocks malicious data traffic coming onto your computer. Basically, when both are turned on, they work in tandem to monitor data traffic coming in and out of your computer ports, looking for untrusted process that try to connect to the internet.

Jasno wynika z tego, że tylko wspólnie z włączoną zaporą systemową realizuje kontrolę ruchu dwustronnego...działa to jednak skutecznie od Visty w zwyż...ponieważ zapora XP jest zaporą niedoskonałą i trudno konfigurowalną, to należy chyba jednak do WSA coś dodać.
Źródło cytatu i dwa wątki (forum WSA i Wildersi) na temat zapory WSA

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Eugeniusz napisał(a):Jeśli jesteś za ruterem i szkoda Ci RAM, to możesz zrezygnować z dodatkowej zapory.
Bardzo słuszne rozwiązanie Beer
Jeśli nie masz routera z opcją zapory, z mojej strony polecę PrivateFirewall - skuteczny i dość lekki dla zasobów sprzętowych Smile
Przy tak małej pamięci większość rozwiązań w tym zakresie może okazać się niestety zbyt ciężka dla płynnej pracy systemu...

Dusiek

Też bym się przychylił do PrivateFirewallprosty , lekki i nie stwarzający problemów z obsługą .