SafeGroup

Pełna wersja: Babyloon i inne ścierwa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Objawy zainfekowania:
Wiadome, podmieniona strona startowa, kilka dziwnych procesów. Prawdopodobnie wkopał się przy Deamon Tools oraz Skype.
Powód? Brat chciał zainstalować programy po formacie od nowa.
Wykonywane działania:
Chodzi cały czas Avast, który widać nic nie zrobił. Usunąłem co się dało z dodaj/usuń programy. Proszę o sprawdzenie logów w celach całkowitego wyczyszczenia pozostałości.

Logi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W okienko własne opcje skanowania skrypt wklej i wykonaj:

Kod:
:OTL
MOD - [2013-08-13 16:40:06 | 002,699,216 | ---- | M] () -- c:\ProgramData\BrowserDefender\2.6.1562.220\{c16c1ccb-1111-4e5c-a2f3-533ad2fec8e8}\BrowserDefender.dll
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@pandonetworks.com/PandoWebPlugin: C:\Program Files (x86)\Pando Networks\Media Booster\npPandoWebPlugin.dll File not found
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoActiveDesktop = 1
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoActiveDesktopChanges = 1
O8:[b]64bit:[/b] - Extra context menu item: E&ksportuj do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~2\MICROS~2\Office12\EXCEL.EXE/3000 File not found
O8 - Extra context menu item: E&ksportuj do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~2\MICROS~2\Office12\EXCEL.EXE/3000 File not found
[2013-08-21 19:58:37 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Windows\SysWow64\Extensions
[2013-08-21 19:58:36 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Windows\SysWow64\searchplugins
[2013-08-01 19:10:49 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Users\ekzorek\AppData\Local\WindowsUpdate

:Files
C:\ProgramData\BrowserDefender
C:\Users\ekzorek\AppData\Roaming\Babylon
C:\ProgramData\Babylon
C:\Users\ekzorek\AppData\Local\Lollipop
C:\MSOCache

:Commands
[EMPTYTEMP]


Po restarcie zapisz i pokaż raport z wykonania.
Kod:
All processes killed
========== OTL ==========
Registry key HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\MozillaPlugins\@pandonetworks.com/PandoWebPlugin\ deleted successfully.
Registry value HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\\NoActiveDesktop deleted successfully.
Registry value HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\\NoActiveDesktopChanges deleted successfully.
Registry key HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt\E&ksportuj do programu Microsoft Excel\ deleted successfully.
C:\Windows\SysWow64\Extensions folder moved successfully.
C:\Windows\SysWow64\searchplugins folder moved successfully.
C:\Users\ekzorek\AppData\Local\WindowsUpdate\OptIn\AuthCab folder moved successfully.
C:\Users\ekzorek\AppData\Local\WindowsUpdate\OptIn folder moved successfully.
C:\Users\ekzorek\AppData\Local\WindowsUpdate folder moved successfully.
File PTYTEMP] not found.

OTL by OldTimer - Version 3.2.69.0 log created on 08232013_081219

Files\Folders moved on Reboot...

PendingFileRenameOperations files...

Registry entries deleted on Reboot...
W AdwCleanerklik Uninstall
Przejdź do sprzątania w OTL

Odinstaluj
Mozilla Maintenance Service
tachion napisał(a):W AdwCleanerklik Uninstall
Przejdź do sprzątania w OTL

Odinstaluj
Mozilla Maintenance Service

Nie zalecałeś więc przeprowadziłem skan i usunąłem to co znalazł AdwCleaner. Posprzątałem jeszcze oraz asekuracyjnie mu skan MBAM zrobiłem.

Dziękuje, temat do zamknięcia Smile
Hi
Bo myślałem że już wykonywałeś Smile
MBAM trochę znalazł, ale to wszystko w TEMP siedziało, a CCleaner z enchancer już pozamiatał wszystko do końca Smile