SafeGroup

Pełna wersja: Ochrona Firefox @ Facebook
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Windows 7 HP 64bit + Avast Pro + Konto ograniczone + Firefox @ środowisko izolowane przez Avasta + AdBlock Plus, jak jeszcze wzmocnić ochronę przeciwko FB? Moja żona siedzi dniami na tym durnowatym FB, gra w te gierki itp. wiadomo ile syfu krąży po FB.
AdBlock plus ochrona sieciowa, przeglądarkowa i system reputacji do Avasta to sporo, ale wg mnie brakuje tu najważniejszego czyli NoScript. To taki jakby "anti-exe" dla wszelkich bajerków/wodotrysków na stronach, znakomicie blokuje wszelkie dodatkowe okienka, przyciski, "lajki" itp. Robi to automatycznie nie pytając i nie informując i dopiero z menu dodatku można skryptom zadziałać tymczasowo na stronie lub dodać stronę do tych, gdzie NS nie blokuje...możliwości jest sporo.
Kiedy zainstalujesz , to strony automatem przestaną wyświetlać sporo rzeczy, ale bardzo ważna rzecz - na stronach z oknem logowania do serwisów, banków, poczty itp. trzeba zezwolić na działanie skryptów (w większości bez ograniczeń), bo inaczej korzystanie z tych usług może być niemożliwe. Działanie tego dodatku powoduje równiez np. blokowanie gierek sieciowych, wyświetlanie filmików, itp. wodotryski. trzeba się znim po prostu nauczyć żyć, ale jest to wg mnie najlepszy, najbardziej skuteczny i użyteczny dodatek do Firefoxa...czyści strony z niepotrzebnych rzeczy, blokuje przy tym niebezpieczne skrypty, łącza a tym samym ataki na uzytkownika.
Tu masz stronę dodatku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

---------
edit:
na koniec jeszcze uwaga...jak się tak zastanowić to używam Firefoksa własnie ze względu na NoScript...żadna inna przeglądarka nie ma równie dobrej wewnętrznej funkcji blokowania skryptów, ani do żadnej z nich nie ma tak dobrego dodatku, który ma te możliwości. Jeśli jest coś podobnego...proszę o informacje Smile
Obawiam się, że NoScript zbytnio utrudni jej korzystanie z FB, może dodać do tego Malwarebytes Anti-Exploit ?

Konto usunięte

Jeżeli doda (lub Ty jej dodasz) FB do wyjątków, to NoScript nie będzie już utrudniać.

:
W wypadku Chrome do dyspozycji jest ScriptSafe, acz nie ma tak ogromnych możliwości jak NoScript

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warto zauważyć, że ten dodatek dla FF to nie tylko kontrola nad skryptami, ale i automatyczne blokowanie niektórych typów ataków.
Znam ten dodatek do "Chromów", ale on jest mniej niestety zjadliwy w obsłudze i mniej skuteczny w działaniu. U siebie na CoolNovo miałem ScriptSafe, ale po jakimś czasie z niego zrezygnowałem - zamiast niego zdecydowałem się na FlashBlock chociaż ma mniejszą funkcjonalność.\
W NoScript są opcje dostosowania do własnych potrzeb m.in. dodanie wszystkich stron z "Ulubionych" do białej listy - na tych stronach NS nie blokuje wtedy skryptów.