SafeGroup

Pełna wersja: Sandboxie odpowiednie ustawienie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 7

Witam wczoraj wykonałem reinstalacje systemu. Zainstalowałem sobie mozille później najnowsza wersję sandboxie i niestety na youtube występuje problem. Gdy włączam stronę youtube w sandboxie zawiesza się cala przeglądarka na parę sekund i tak w kółko. Spotykam się z czymś takim pierwszy raz. Dziwi mnie to tym bardziej, ponieważ wcześniej na tej samej konfiguracji wszystko działało bez najmniejszych problemów. Może ktoś miał podobny przypadek i udało mu się go rozwiązać. Jeśli tak to z góry dzięki za podzielenie się informacjami.
Witaj Rob ! Sandboxie w wersji 4.04, a FireFox w wersji 24? FF ma jakieś dodatki? Piaskownica na ustawieniach domyślnych czy zmodyfikowanych?
Sprawdzałem powyższe wersje u mnie, instalowane "świeżo" po reinstalacji systemui nic podobnego nie zauważam (piaskownica zarówno na ustawieniach domyślnych, jak i zdefiniowanych przeze mnie).
Jeśli możesz, to sprawdź jak w piaskownicy zachowuje się inną przeglądarka.
A sprawdź czy problem występuje również na wersji beta sandboxie: 4.05.10:
32-bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

64-bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sandboxie: 4.04
FireFox: Najnowsza stabilna wersja x64 dodatki: adblock
Piaskownica na ustawieniach domyślnych.

Wykonałem jeszcze raz reinstalacje systemu. Zainstalowałem odpowiednie sterowniki do płyty głównej. Zaisntalowałem mozille potem flash następnie sandboxie. Włączam youtube wszystko działa znakomicie. Instaluje avast''a włączam sandboxie i youtube. Problemy zaczynają się od nowa. Czyli avast może stwarzać problem. Teraz pada pytanie co próbować zrobić z tym fantem. Sprawdzę jeszcze zachowanie na wersji beta.

Dziękuje że tak szybko zareagowaliście.
Dodaj do wyjątków Avasta -> sandboxie i na odwrót. Ja miałem podobnie. Z tym że z OA. Ale wystarczyło dać w OA sandboxie i nic odwrotnie i działa.
Zrobiłem tak. Avast>Monitorowanie zachowań i dodałem sandboxie. Szczerze mówiąc nie wiem jak dodać w sandboxie avast. Jednak pamiętam że sam program mi wykrył avast i dałem ok. Jednak przejdę do konkretów. Problem na youtube nadal występuje.
Znalazłem identyczny problem na forum sandoxie. Rozwiązaniem ma być wyłączenie skanowania połączeń SSL i ochrony przed nieautoryzowanymi modyfikacjami w systemie. (nie wiem dokładnie jak to brzmi w interfejsie Avasta)

Cytat:
Solution: Adjust shield settings in avast. In the SECURITY tab of the main avast! window:

- Click Mail Shield icon, click Settings button. In SSL scanning page, clear setting: Scan SSL connections.

- Click Behavior Shield icon, click Settings button. In main settings page, clear setting: Monitor the system for unauthorized modifications

źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Teraz tylko pytanie czy warto to zrobić. Chodzi mi głownie czy po wyłączeniu tych funkcji jest sens nadal trzymać na dysku avast. Skoro wyłącze mu część zabezpieczeń. Dziękuje Ci ze znalazłeś te informacje. Jednak nadal dziwi mnie ze wcześniej wszystko było. Wersja przeglądarki była ta sama i sandboxie także.

Eugeniusz

Dopóki używasz skanera rezydentnego w Avaście, dopóty istnieje sens używania go.
dziękuje za odpowiedź ale może istnieje jeszcze inne rozwiązanie. Wiem podaliście mi wszystko na tacy i chwała wam za to. Jednak nadal się zastanawiam czemu wcześniej wszystko było ok. Jedno jest pewnie winowajcą jest avast na 100%. Wyłączyłem na próbę osłony i sandboxie działał bez żadnych problemów.
Jeżeli taka opcja Ci odpowiada to spróbuj jeszcze zainstalować najnowszą wersję beta Avast-a.Istnieje jakieś prawdopodobieństwo, ze coś pomoże.Ewentualnie poczekaj, aż błąd zostanie naprawiony. Problem był poruszony na forum Sandboxie wiec powinni coś zdziałać. Najszybciej poprawka pojawi się w wersjach beta. Czyli możesz poczekać z wyłączonym konfliktowym modułem aż nadejdzie wybawienie.Wink
Eryk dzięki. Mam nadzieje że szybko rozwiążą ten problem.