SafeGroup

Pełna wersja: AppGuard - co i jak?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jak dokładnie działa ta aplikacja, jakie daje możliwości oraz jak ją skonfigurować, najlepiej z jakimiś praktycznymi przykładami Smile
bump
Jeśli umiesz angielski dużo znajdziesz w tym temacie...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A co do samego programu to program ten nie bazuje na żadnych sygnaturach [nie jest antywirusem]a producent klasyfikuje go jako Anti-EXE\HIPS lecz nie tylko może całkowicie blokować uruchamianie malware itd. [w tym też dobrych aplikacji jeśli włączony jest "Lock Down"]ale może blokować niepożądane akcje tudzież zmiany w rejestrze i na komputerze.. np. po uruchomieniu exploita w przeglądarce strona ta razem z zawartością [w tym przypadku złośliwe oprogramowanie nie zrobi nic] ... Appguard może też ograniczać co dany program może a co nie... Pozwalać uruchamiać cyfrowo podpisane programy z automatu [lub nie] ...Program ten posiada również MBRGuard który ma za zadanie chronić główny sektor rozruchowy [sektor 0]przed np. MBRLock [wirus blokujący rozruch systemu] ... Nie jestem do końca pewny ale chyba ma też coś w stylu anti-keylogger...
Potrafi też chronić samego siebie [self-protection]


Ma kilka trybów działania które można szybko zmieniać suwakiem w menu programu:
-Off [Wyłączony]- Wyłącza ochronę systemu
-Install [Instalacyjny Tryb]- Pozwala na instalacje programów [osobiście wole wyłączyć całą ochronę by czegoś nie zablokował]
-Medium [średni]- Chroni system ale pozwala na dostęp do pamięci danej aplikacji jeśli inna aplikacja tego chce...
-High [Wysoki][Zalecany przez program]- Zapewnie bardzo wysoką ochrone przed złymi\niebezpiecznymi modyfikacjami itd. nie ingerując w poprawne działanie "dobrych" programów na komputerze
- Lock Down [Można tłumaczyć jako totalnie zamknięty]Pozwala uruchomić aplikacje tylko z twojej białej listy [inne programy nawet te dobre które nie są na tej liście nie będą działać]

Jeśli coś instalujesz to wyłączaj ochrone żeby podczas instalacji nie wystąpiły błędy [Tylko jeśli program pochodzi ze znanego ci źródła] ... Jak już skończysz przestaw na "High" rzadko się zdarza aby program na tym trybie zawiódł i coś "przepuścił".
Ale jeśli ci to nie wystarcza możesz zrobić listę zaufanych programów i przestawić na "Locked Down" wtedy nic nie jest niebezpieczne bo żadna aplikacja spoza listy nie może się uruchomić...
Program nadaje się do uzupełniania dotychczasowej ochrony jak i do ochrony "Standalone" czyli ochrony za pomocą jednego programu.. Warto jednak mieć jakiegoś antywirusa by czasem przeskanować system itd czy nie ma czegoś niepożądanego np. malware na pendrive... Czyli standardowo jak w każdym Anti Exe...

Program dla zaawansowanych użytkowników używać z głową bo nic nie chroni tak dobrze jak własny mózg...
PS: Wyśmienicie nadaje się jako kontrola rodzicielska gdyż program możemy zablokować poprzez hasło a nasza pociecha nie właczy gry jeśli jej na to nie pozwolimy...
Nie będę tworzył specjalnie nowego wątku i zapytam tutaj. Opłaca się dokupić AG, gdy mam SS FW? Program nie jest drogi i licencja jest dożywotnia co jest na duży plus. Tylko czy zyskam sporo dokładając go? Poza wspomnianym SS FW posiadam obecnie EAM, SD, SBie, Adguard.
Masz już SS FW, EAM, SD, SBie, Adguard. Jak dla mnie to już teraz masz za dużo programów zabezpieczających. Jeszcze dochodzi tutaj sprawa jak z nich korzystasz. Jak chcesz się bunkrować, to oczywiście możesz to robić ale przy takim zestawie jaki już masz i przy dobrej konfiguracji jesteś zabezpieczony w 99%.

Edit:
Jeśli się jednak zdecydujesz na AG to weź pod uwagę, że mogą występować konflikty z innymi programami które już masz w systemie (ze względu na ilość i podobne obszary działania).
Tak też myślałem. Dam sobie jednak na spokój. Dziękuję za pomoc.
Zdarzają się jakieś promocje na AppGuarda?
wojek napisał(a):Zdarzają się jakieś promocje na AppGuarda?
Niezbyt często...powiedziałbym rzadko nawet Smile
No tak, to by potwierdzało że dobre rzeczy mają swoją cenę. Smile
wojek napisał(a):No tak, to by potwierdzało że dobre rzeczy mają swoją cenę.
AppGuard jest tani jeśli weźmiesz pod uwagę jego skuteczność i to, że licencja jest dożywotnia.

Eugeniusz

Jak jestem na forum parę lat, tak jeszcze nie widziałem promocji na Appguard. Ewentualnie nie pamiętam żeby coś takiego było.
Czy warto dodać do wyjątków (Power Applications) inne programy/procesy zabezpieczające?

Nie powodują widocznych (w Activity Report) konfliktów, ale mogą spowalniać kompa(?)

----------------------
OK, dodałem wyjątki, i raczej to był dobry pomysł (chyba że ktoś chce żeby AG kontrolował
też inne programy zabezpieczające).
Nie wiecie może czy gdzieś jest jakiś panel zarządzania licencja bo już kilka razy go instalowałem i aktywowałem, a nie chciał bym żeby za którymś razem zablokowali mi klucz...
Z tego co wiem to panelu nie ma, ale odinstalowywać warto on-line (tzn. przy włączonym necie);
jak chce się zrobić format, to też przedtem odinstalować on-line.
Jeśli zablokują licencję, trzeba napisać do wsparcia, to rozwiążą
problem - z mojego doświadczenia odpowiadają szybko i przyjaźnie.
Troche lipa bo zazwyczaj przywracam system z kopii. Teraz przed przywróceniem musze pamiętać o odinstalowaniu AG.
W tym poście na WildersSecurity deweloperka o tym wspomina:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A oto wideo pokazujące, jak AppGuard blokuje szkodnika Critroni:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i komentarz na Wildersach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Hmmm...a ja myślałem, że "user-space" domyślnie chroni folder "Moje dokumenty"...po tej wymianie odnośnie Citroni widzę, że chyba tak nie było...i to mnie dziwi.
No tak, słuszna uwaga; być może chodziło im głównie o to, że chroni również wtedy,
gdyby Critroni był na białej liście dzięki (skradzionemu) certyfikatowi.
Wyszła nowa wersja, 4.1

wystarczy nad-instalować; tu więcej informacji oraz link do pobrania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Stron: 1 2 3 4 5