SafeGroup

Pełna wersja: Jaki darmowy rezydentny antimalware.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam
Poszukuję dobrego rezydentnego programu (raczej darmowego) zapewniającego ochronę antimalware w czasie rzeczywistym. A-Squared czy MalwareBytes AntiMalware sa świetne jako skanery "na żadanie" ale ochronę rezydentną zapewniają tylko w wersji płatnej.
Czy możecie mi polecić darmowegorezydetnego antimalware''a ?
Obecnie posiadam Avirę + Outpost + ThreatFire (tego ostatniego jeszcze nie sprawdzałem pod kątem skuteczności)
Witaj na forum,

jesli zalezy Cina darmowej ochronie, skoro masz juz Outpost''a - on posiada HIPS - uzywaj go, poniewaz stanowi bardzo silna ochrone przed jakimkolwiek zagrozeniem, ktore bedzie chcialo cokolwiek zdzialac w Twoim systemie.
Warunek jest jeden - musisz uwaznie czytac jego komunikaty i wiedziec na co zezwalasz a czego zabraniasz. Nie znam Outpost''a poniewaz nigdy z niego nie korzystalem, podobno ustawia sie w nim poziom ochrony modulu HIPS, jesli mozesz ustaw go na max, jednakze musisz liczyc sie z tym ze liczba komunikatow jest od tego zalezna i najprawdopodobniej wzrosnie.

Dodatkowo wykorzystaj narzedzia wbudowane w Windows w celu ograniczenia praw uruchamianym programom. Nie wiem jakiego Windows''a uzywasz ale zalecalbym wlaczenie LUA w Win Vista/korzystanie z SuRun lub z konta z ograniczonymi uprawnieniami w Win XP. Plus, wlaczenie SRP oraz DEP dla wszystkich programow.
Avira AntiVir Personal 9 ma rezydentną ochronę antimalware. Pamiętaj jednak że sam antywirus nie wystarczy Smile
moim zdanie masz wystarczającą ochronę w czasie rzeczywistym!Możesz od czasudo czasu przeskanować kompa Malwarebytes'' Anti-Malware 1.35

Jurek

mrnikt napisał(a):Witam
Poszukuję dobrego rezydentnego programu (raczej darmowego) zapewniającego ochronę antimalware w czasie rzeczywistym. A-Squared czy MalwareBytes AntiMalware sa świetne jako skanery "na żadanie" ale ochronę rezydentną zapewniają tylko w wersji płatnej.
Czy możecie mi polecić darmowegorezydetnego antimalware''a ?
Obecnie posiadam Avirę + Outpost + ThreatFire (tego ostatniego jeszcze nie sprawdzałem pod kątem skuteczności)


Nie piszesz czy posiadasz Avirę Free czy Premium ale wersja free zapewnia już kompletną ochronę antymalware ponieważ "dziewiątka" wykrywa spyware.
Zgadzam się z kolegami, że Avira Premium w połączeniu z Outpostem Firewallem zapewnia kompletną i bardzo dobrą ochronę. Nie trzeba już a nawet nie zaleca się w takim przypadku, dodatkowychrezydentnych programów antymalware.
Możesz czasami przeskanować system skanerem Outposta ewentualnie MBAM lub SAS.
Tak, ale jednak mimo wszystko ten tandem Avira + Outpost przepuscil mi wredziocha Sad
Cytat: Tzn Avira wykryła trojana. TRojan - powiedzmy ABCD.dll tworzyl potomne pliki ABCDEUYDOEKNSJKSHOJK.dll, ABCDEIOTRKJGCFLJGDG.dll i tak dalej. Avira usuwała tylko pliki potomne - nie potrafila usunąć TRojana. MBAM usunął wszystko.

No i wlasnie dlatego przydalby sie rezydent .. zeby nie dopuscic do infekcji Smile

Jurek

mrnikt napisał(a):Tak, ale jednak mimo wszystko ten tandem Avira + Outpost przepuscil mi wredziocha Sad
Cytat: Tzn Avira wykryła trojana. TRojan - powiedzmy ABCD.dll tworzyl potomne pliki ABCDEUYDOEKNSJKSHOJK.dll, ABCDEIOTRKJGCFLJGDG.dll i tak dalej. Avira usuwała tylko pliki potomne - nie potrafila usunąć TRojana. MBAM usunął wszystko.

No i wlasnie dlatego przydalby sie rezydent .. zeby nie dopuscic do infekcji Smile


Nie ma antywirusa który niczego nie przepuści i zawsze wszystko usunie, to utopia. Nie oznacza to, że trzeba instalować dodatkowy program antymalware ze strażnikiem. Taki soft też jest zawodny i to o wiele bardziej od Aviry a obciąża dodatkowo komputer i może wchodzić w konflikty z AV.
Niezwykle rzadko MBAM znajduje coś po Avirze.
Używaj Aviry z Outpostem Firewallem i okresowo skanuj kompa MBAM i skanerem antyspyware Outposta.

Pozdro Smile
ja zamiast Outposta polecam Online Armor lub Comodo darmowe i tak samo skuteczne jak outpost.

Jurek

czullo napisał(a):ja zamiast Outposta polecam Online Armor lub Comodo darmowe i tak samo skuteczne jak outpost.


Online Armor Free jest mocno okrojony i daleko mu do płatnej wersji a jeżeli chodzi o Comodo to mam inne zdanie. Uważam, że Outpost odpowiednio skonfigurowany jest skuteczniejszy. Po za tym Comodo w wersji free nie posiada ochrony Wi-Fi.
Jak dla mnie w tej chwili wymiata A-squared. Chwilowo (26 dni triala) mam rezydentna ochrone i jestem bardzo zadowolony . Ale wezmę po rozwagę Twoje slowa Jurek
Jesli chodzi o skaner antimalware to najlepszy jest Prevx Edge 3 bez dwoch zdan. Szkoda tylko, ze nie blokuje wirusow (w wersji darmowej) jednakze nadrabia skutecznoscia, ktorą ma powalajacą. Nastepnie a-squared antimalware (platny)

To sa dla mnie dwa najlepsze skanery antimalware. Reszta jest daleko w tyle.

Co do Threat Fire to najpierw mialem o nim zdanie slabego z mala wykrywalnoscia. Nastepnie sprawdzil sie u mnie, jednak i tak prevx wykrywal praktycznie wszystkie wirusy (oprocz jednego) ktorego wykryl TF, ale moja lekka fascynacja tym programem ze stajni
Pctoolsa mija. Sprawdze jeszcze go na kilkunastu wirusach, bo ostatnio u niego cos cienko ze skutecznoscia. Jesli sie nie poprawi, usune goSmile
Jurek napisał(a):
czullo napisał(a):ja zamiast Outposta polecam Online Armor lub Comodo darmowe i tak samo skuteczne jak outpost.


Online Armor Free jest mocno okrojony i daleko mu do płatnej wersji a jeżeli chodzi o Comodo to mam inne zdanie. Uważam, że Outpost odpowiednio skonfigurowany jest skuteczniejszy. Po za tym Comodo w wersji free nie posiada ochrony Wi-Fi.


Zaś Comodo ma za dużo opcji jak dla mnie, nieintuicyjny interfejs, trudne sterowanie, nie ma autokonfiguracji jak to jest w OA Free. I jeszcze te aktualizacje wraz z upierdliwym Defense+ dopełniają moje zdanie nt. Comodo Smile

Ze względu na te wady wybrałem OA Free. Najwiekszą wadą jak dla mnie w OA Free jest brak automatycznej aktualizacji.
Hmmmm Plati no coz kazdy wybiera to co lubi:p mi sie podoba Comodo. Posiada antywirusa dzieki ktoremu wiem, ze zaden starszy wirus mi nie wejdzie do systemu. A przynajmniej nie powinienGrin
Defense+ tylko na poczatku jest upierdliwy, potem biore threat installation i juz sie nie pyta.

Jurek

mrnikt napisał(a):Jak dla mnie w tej chwili wymiata A-squared. Chwilowo (26 dni triala) mam rezydentna ochrone i jestem bardzo zadowolony . Ale wezmę po rozwagę Twoje slowa Jurek


Wersja 4 a-squared posiada dwa silniki, Ikarusa i antyspyware (a-squared). Ciekawe jak ten soft się będzie spisywał i czy nadal będzie sypał fałszywkami.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


PonoćA-squared ma wystąpić w pakiecie Online Armor AV+

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jurek napisał(a):
czullo napisał(a):ja zamiast Outposta polecam Online Armor lub Comodo darmowe i tak samo skuteczne jak outpost.


Online Armor Free jest mocno okrojony i daleko mu do płatnej wersji a jeżeli chodzi o Comodo to mam inne zdanie. Uważam, że Outpost odpowiednio skonfigurowany jest skuteczniejszy. Po za tym Comodo w wersji free nie posiada ochrony Wi-Fi.


To nic w porownaniu z Outpostem ktory rwie polaczenie co 5 minut przy uzywaniu p2p.
aktualizacje baz do Ikarusa w A-squared fatalnie rozwiązali program pobiera co kilka dni 1 duży plik obecnie ma on już prawie 40 mega
a-squared antimalware pobiera aktualizacje co kilka godzin. Jednak mialem go jakis miesiac temu. Czyzby teraz tak to zepsuli?
co kilka godzin pobiera bazy malweru bazy antywirusa pobiera jakoś co jakies 2 3 dni ja nie lepiej
No to kicha trocheTongue
ja się im nie dziwie ze tak rzadko aktualizują przy takim rozmiarze pliku i codziennej aktualizacji by im chyba łącza nie wyrobiły Wink
Stron: 1 2 3