SafeGroup

Pełna wersja: Trojan.Zbot - infekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam pytanie z mojej winy wpadł do mojego laptopa trojan o nazwie PWS- TROJAN.ZBOT znalazł go po przeskanowaniu Malwarebytes i tym też programem go usunąłem , po następnym skanowaniu program już nie informował o obecności trojana. System przeskanowałem jeszcze Kaspersky interent security 2013 i on też nic nie znalazł czy mogę być spokojny że Malwarebytes usunął trojana w całości żeby nie zagrażał.
Cytat: Zakładając nowy wątek w dziale pomoc po zainfekowaniu postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Wykonaj skrypty za pomocą programu OTL oraz RSIT:

OTL
RSIT dla systemów 32-bitowych
RSIT dla systemów 64-bitowych


W przypadku braku dostępu do systemu, lub zablokowania powyższych programów przez malware, postaraj się wykonać je w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

2. Wklej utworzone skrypty (OTL.txt i Extras.txt) na stronie wklej.org lub wklejto.pl

3. Opisz dotychczas wykonywane działania względem zainfekowanej maszyny - oprogramowanie jakie zostało zainstalowane, czym komputer był skanowany itd.

4. Zamieść linki do serwisu, na który wrzuciłeś logi i poczekaj na dalsze instrukcje .

Ważne
Prosimy nie używać programu Combofix na własną rękę!