SafeGroup

Pełna wersja: Infekcja trojanem - usunięcie explorer.exe(?)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Kiedyś już mi pomogliście, pomóżcie i teraz.
A więc:
Pobrałem z chomikuj pewną paczkę, który (jak się potem przekonałem) miał w sobie instalatora trojana.
Podczas instalacji (infekcji) trojan usunął explorer.exe i pewnie coś jeszcze.
Pulpit (w trybie zwykłym i awaryjnym) nie wyświetla się, nie ma ani paska, ani ikon, jest tylko czarne lub turkusowe tło (kolor zależny od użytkownika, lol).

Gdy w ccleanerze dałem skanowanie rejestru (nie naprawiłem go), aby zobaczyć, czego brakuje, moim oczom pokazało się to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ostatnia dobra konfiguracja nic nie daje, punkty przywracania systemu magicznie zniknęły (a jeszcze 2 miałem. 2 tygodnie temu). Póki co programy uruchamiam menadżerem zadań (btw mam też linuxa).
Przeskanowałem OTLem, ale nie w wersji exe, bo wyskakuje błąd, że OTL nie jest prawidłową aplikacją Win32.
Wypluło mi tylko OTL.txt, bez extrasa.

Mam nadzieję, że to coś wam powie, komputerowi magicy Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Usunął plik, czy blokuje uruchomienie go? Próbowałeś uruchomić explorer.exe z poziomu menadżera zadań?
Próbowałem, ale go nie wykrywa.
he bo go nie ma

O20: 64bit:- HKLM Winlogon: Shell - (explorer.exe) -File not found

Ściągnij fix i scal prawym przyciskiem myszy,następnie uruchom kompa ponownie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nic to nie dało Sad
Ściągnij systemlook

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i wklej w nim:

:filefind
explorer.exe

:regfind
explorer.exe

pokaż wynik




Dodano: 21 paź 2013, 23:23

Spróbuj tak

Wygląda na zmienne środowiskowe

Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > Zaawansowane > Zmienne środowiskowe > w sekcji Zmienne systemu zedytuj zmienną Path wklejając ciąg:

%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\

a jak to nie pomoże zastosuj się jeszcze do tego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Magiku następnym razem skanuj AV, virustotal to co ściągasz z chomikuj; czasami ludzie świadomie tam świństwa zamieszczają, aby tacy jak ty mieli potem problem.
tachion napisał(a):Ściągnij systemlook

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i wklej w nim:

:filefind
explorer.exe

:regfind
explorer.exe

pokaż wynik




Dodano: 21 paź 2013, 23:23

Spróbuj tak

Wygląda na zmienne środowiskowe

Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > Zaawansowane > Zmienne środowiskowe > w sekcji Zmienne systemu zedytuj zmienną Path wklejając ciąg:

%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\

a jak to nie pomoże zastosuj się jeszcze do tego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie wbiłem do panelu sterowania, bo po wpisaniu "control panel" wyskakuje taki błąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SystemLook:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Spróbowałem też sfc /scannow
Coś tam znalazło, coś tam naprawiło, ale nie wszystko.
Log:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(za duży na wklej.to i pastebin)


Dodano: 22 paź 2013, 15:36

Działa.
Scannow naprawił Smile
W sumie dziwie się, że sam na to nie wpadłem, bo znam dobrze to narzędzie.

Chciałbym jeszcze, abyś pomógł mi w jednej sprawie - od której się to wszystko zaczęło.
A mianowicie program BESTplayer (kocham ten odtwarzacz i nie zamierzam się przesiadać).
Zawsze dobrze działał, ale od wczoraj przy próbie uruchomienia wyskakuje błąd.
Jakiś błąd związany z MSVCR90.dll_unloaded i d2d1.dll
A próbowałeś najprostszego sposobu - reinstalacji programu? Wink Odinstaluj, przeczyść CCleanerem i zainstaluj ponownie.


Dodano: 22 paź 2013, 18:09

Przeskanuj też dysk Mawarebytes''em i Hitmanem.
KaMiL napisał(a):A próbowałeś najprostszego sposobu - reinstalacji programu? Wink Odinstaluj, przeczyść CCleanerem i zainstaluj ponownie.


Dodano: 22 paź 2013, 18:09

Przeskanuj też dysk Mawarebytes''em i Hitmanem.

BESTplayer jest programem portable.
Próbowałem pobierać od nowa.
Jak malware ma pomóc na brak biblioteki?
Wirus mógł uszkodzić bibliotekę.
Pobierz te pliki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rozpakuj i skopiuj biblioteki do C:\Windows\System32oraz C:\Windows\SysWOW64\
Teraz woła o Aticfx32.dll
Wydaje mi się, że nie mam części bibliotek/mam je uszkodzone.
Jest może jakiś program do ich naprawy?
Przeinstaluj sterowniki od grafiki.
Odpisuję dopiero teraz, bo wcześniej nie ukazywały się żadne nowsze stery, teraz się pojawiły, zaktualizowałem je, nic to nie zmieniło.
Ten ****** błąd z mscvr90.dll doprowadza do szału, przez niego nie mogę nawet uruchomić instalatora daemon toola..
Wrzucenie pliku do system32 nic nie daje.

Kamillo

Plik msvcr90.dll jest od bibliotek Microsoft Visual C++ Runtime Library, spróbuj przeinstalować te biblioteki.
Podaj najlepiej co to za komunikat.

A plik d2d1.dll to od Microsoft D2D Library

Po odinstalowaniu przeczyść system i rejestr CCleaner,uruchom komputer i zainstaluj biblioteki
Które konkretnie studio mam przeinstalować? Mam ich wiele. 2010 już przeinstalowywałem ale nic to nie dało.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kamillo

Usuń wszystkie i zainstaluj najnowsze wersje.
Cytat: Po odinstalowaniu przeczyść system i rejestr CCleaner, uruchom komputer i zainstaluj biblioteki
Odinstalowałem i zainstalowałem wszystkie Visuale, które miałem od 2005 do 2012.
Nic to nie dało.
Znalazłem "obejście" problemu, mimo to chciałbym go naprawić.
Jakie obejście? Bardzo proste, jeśli instalka/program portable nie działa, tworzę nowy folder z instalką/programem i wrzucam tam msvcr90.dll, jeśli natomiast nie działa zainstalowany program, do wrzucam dlla do jego folderu.
Plik msvcr90.dll jest w SysWOW64, nie ma go w system32 (i chyba nie powinno go tam być).
Eusing Free Registry Cleaner spróbuj przeczyścić tym programem rejestr systemowy.
Nic to nie dało.
Stron: 1 2