SafeGroup

Pełna wersja: Sandboxie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
W wersji zarejestrowanej Sandboxie pozwala na ustalenie listy aplikacji, które nawet jeśli zostaną uruchomione poza piaskownicą Sandboxie automatycznie "zapiaskownicuje" je.
Jakie aplikacje Waszym zdaniem powinny być obligatoryjnie uruchamiane w trybie piaskownicy. Może oparcie się o listę trusted / untrusted wg DefenseWall''a ??? Może inne propozycje ?
ja tam uruchamiam programy do testów i podejrzane pliki żeby systemu nie zaśmiecać Tongue
Przede wszystkim: Przegladarka internetowa, klijent pocztowy, komunikator internetowy ( jesli przesylasz w nim pliki ), w dalszej kolejnosci programy typu p2p ( jesli sciagasz szczegolnie z emule, limewire, i torrenty z otwartych trackerow ), ewentualnie jesli masz na dysku programy lub pliki do ktorych nie jestes w 100% pewny uruchamiaj je w trubie piaskownicy. Sandboxie jest wg mnie rownie dobry co Defensewall, jesli umie sie go uzywac.
klienty pocztowe raczej nie bo po czyszczeniu piaskownicy stracimy całą zawartość to samo z klientami p2p
przeciez jest mozliwosc "wyciagniecia" z piaskownicy plikow wiec nie widze przeszkod, lepsze to niz sciagnac na dysk razem z mailami jakies swinstwo to samo sie tyczy p2p, i "crackow"
mrnikt napisał(a):W wersji zarejestrowanej Sandboxie pozwala na ustalenie listy aplikacji, które nawet jeśli zostaną uruchomione poza piaskownicą Sandboxie automatycznie "zapiaskownicuje" je.
Jakie aplikacje Waszym zdaniem powinny być obligatoryjnie uruchamiane w trybie piaskownicy. Może oparcie się o listę trusted / untrusted wg DefenseWall''a ??? Może inne propozycje ?


IMO, powinny to byc wszystkie programy ktore lacza sie z Internetem.
W dniu wczorajszym pojawiła się nowa wersja Sandboxie. Oznaczona numerem 3.38.

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:

Translations:
- Spanish translation contributed by Marton Larrosa.

New Features:
- Software Compatibility tool (in Configure menu) detects software on the computer and applies necessary configuration.
- New "X" icon is displayed while deleting the contents of a sandbox.
- Improved support for Windows 7 (Release Candidate build 7100 only).

Fixes:
- Freeze/lock-up in web browsers due to a problem in Immediate Recovery.
- Color border option (in Sandbox Settings > Appearance) appears on secondary monitors in a multiple-monitor setup.
- Minor problem on Windows Vista when deleting files in a Windows Explorer running under Sandboxie.
- Support for keyboard navigation in Sandboxie Start Menu.
- Resolved problem with Microsoft Office products freezing/locking-up when opening documents in a Forced Folder.
- Some performance improvements due to optimized registry access.
- Error SBIE2313 Could not execute SandboxieRpcSs.exe (267) caused by blocking access to some folders through Sandbox Settings > Resource Access > File Access > Blocked Access.

Third-party software:
- Improved compatibility with Online Armor.
- Improved compatibility with ZoneAlarm Internet Security Suite Version 8.


Przyda się opcja z ramką okna uruchomionego w piaskownicy. Wybrałem żółty kolor Grin

Polecam ten sofcik
Download Sandboxie 3.38:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ja mam takie pytanie odnośnie Sandboxiejak zrobić żeby za każdym razem nie wybierać FF lub Oprey że uruchom w piaskownicy ale żeby to już było automatycznie np.naciskam ikonę FF a on się uruchamia w piaskownicy.Czy jest taka mozliwość ?

Jurek

Dozamet1 napisał(a):ja mam takie pytanie odnośnie Sandboxiejak zrobić żeby za każdym razem nie wybierać FF lub Oprey że uruchom w piaskownicy ale żeby to już było automatycznie np.naciskam ikonę FF a on się uruchamia w piaskownicy.Czy jest taka mozliwość ?


Musisz Dozamet wejść do konfiguracji piaskownicy i tam dodać Firefoxa oraz ewentualnie inne programy które łączą się z netem, USB itp.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

no i jest tam taka opcja tylko że pisze tam że dostępna dla zarejestrowanej wersji programu :/

Jurek

Dozamet1 napisał(a):no i jest tam taka opcja tylko że pisze tam że dostępna dla zarejestrowanej wersji programu :/


Używałem niezarejestrowanej wersji i nie było problemu. Wejdź w opcje a na pewno znajdziesz. Nie pamiętam już dokładnie ale chyba tak jak jest na screenie, trzeba wejść do aplikacji i dodać.
w ostatnich wersjach bez rejestracji nie da rady tego ustawić na szczęście mam pełną wersje Tongue

Jurek

zord napisał(a):w ostatnich wersjach bez rejestracji nie da rady tego ustawić na szczęście mam pełną wersje Tongue


Używałem zordSandboxie około dwóch, trzech miesięcy temu. Nie chodzi o wymuszenie uruchamiania FF ale o dodanie aplikacji do piaskownicy.
Dozamet1 napisał(a):ja mam takie pytanie odnośnie Sandboxiejak zrobić żeby za każdym razem nie wybierać FF lub Oprey że uruchom w piaskownicy ale żeby to już było automatycznie np.naciskam ikonę FF a on się uruchamia w piaskownicy.Czy jest taka mozliwość ?


Sprobuj przerobic komende uruchomienia Opery/Firefoxa:
dla FF:
Kod:
"C:\Program Files\Sandboxie\Start.exe" "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Nie jestem pewny czy dobrze pamietam, SbIE nie mam na dysku od dawna...
Jeszcze mam jedno pytanie jak pojawia się ta ramka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to o co w tym chodzi?Sorki za takie głupie pytanie a=
Dozamet1 napisał(a):Jeszcze mam jedno pytanie jak pojawia się ta ramka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to o co w tym chodzi?Sorki za takie głupie pytanie a=


Chodzi o to ze podczas danej sesji SbIE cos pobierales, zostalo to zapisane w wirtualnym kontenerze na dysku, po zamknieciu wszystkich programow w piaskownicy, jesli masz tak ustawione, piaskownica oproznia sie automatycznie, to okno przypomina ze cos w niej jest i pyta czy chcesz fizycznie przywrocic to na dysk - mowiac prosciej - wydobyc z wirtualnego kontenera i umiescic na dysku.

Jurek

Dozamet1 napisał(a):Jeszcze mam jedno pytanie jak pojawia się ta ramka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to o co w tym chodzi?Sorki za takie głupie pytanie a=


To jest Dozamet tzw. natychmiastowe przywracanie. Jeżeli ściągasz plik i jesteś pewien, ze jest czysty a chcesz, żeby nie był izolowany w piaskownicy, to możesz go od razu wydobyć bez konieczności wycinania w Eksploatorze. Gdybyś opróżnił Sandboxie, to ściągnięty plik by zniknął.
Jeżeli pobrany program lub plik może mieć wirusa, to lepiej go przetestować w Sandboxie i przeskanować skanerami a nie przenosić błyskawicznie z piaskownicy.
A dziś wyszła nowa wersja Sandboxie 3.39.13 Beta
nie za szybko wypuszczaja te wersje heheSmile

Jurek

Używałem tej wersji 3.38 wczoraj. Niczego nowego tam nie zauważyłem.

Sandboxie stanowi bardzo dobry dodatek do klasycznych zestawów zabezpieczających, szczególnie jeżeli chodzi o przeglądarki i otwieranie nieznanych plików.
Wiadomo, ze AV przepuszczają wirusy. Hipsy w zależności od ustawień czy marki także, a poza tym można podjąć niewłaściwą decyzję lub z automatu kliknąć "zezwól".
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16