SafeGroup

Pełna wersja: Jak połączyć dwie partycje w jedną?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Daawno temu poprosiłem kogoś z forum, aby wytłumaczył mi, jak podzielić 1 partycje na 2 części. Niepotrzebny mi już taki podział - chcę z powrotem mieć razem jako jedna część. Jak to zrobić?

Eugeniusz

Jeśli partycje są obok siebie, są tego samego typu i są sformatowane w tym samym systemie plików, to powinno się to dać zrobić np. darmowym Paragonem Partition Managerem. Pamiętaj o wykonaniu kopii zapasowej. W programie jest kreator łączenia partycji.
Systemowo się nie da?
Można to zrobić za pomocą np. Easus Partition Master. Jest tam funkcja Merge partition, która służy do łączenia partycji. Zresztą, taka funkcja jest też chyba w proponowanym przez Eugeniusza Paragon Partition Manager. jednak tak jak pisał, trzeba do tego podejść z ostrożnością i kopie trzeba zrobić, bo zawsze coś może pójść nie tak.
Jeśli ta druga (powiedzmy D) nie ma za dużo danych, albo w ogóle lepiej zgrać z niej dane na inny dysk (jak się posiada), rozszerzyć powiedzmy C o rozmiar D i z powrotem zgrać dane wcześniej przegrane. Też polecam Paragon.
Wykonywałem łączenie partycji z danymi za pomocą EASEUS Partition Master, ale on jest dostępny w wersji Home Edition za free tylko dla systemów 32 bitowych, wersja działająca na 64 bitowych systemach jest niestety płatna.
Ja u siebie ostatnio ćwiczyłem temat za pomocą AOMEI - może nie błyskawicznie, ale pewnie i bez błędów, a to się liczy najbardziej, kiedy robimy to bez przenoszenia danych.
Cytat: AOMEI Partition Assistant Standard (formerly Home Edition)
Completely FREE for Private and Commercial Use
To thank all users, AOMEI Technology launched the edition of AOMEI Partition Assistant Standard is free for
all users who work on Windows 8.1/8/7/Vista/XP (both 32 and 64bit).

Cytat: New! Convert between NTFS and FAT32
New! Fully support UEFI boot
New! Partition Alignment
New! Convert to MBR Disk
New! Convert to GPT Disk
New! Multi-language support
New! FREE for Commercial Use
Make Bootable CD Wizard
Change Partition Type ID
Change Serial Number
Initialize Disk
Rebuild MBR
Support Ext2/Ext3 Linux partition
Migrate OS to SSD/HDD Wizard
Partition Recovery Wizard

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]