SafeGroup

Pełna wersja: Samsung czy Dell??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chłopaki, krótkie pytanie - jak w temacieWink
Muszę wybrać lapcioka i przyznaję, że w tym przypadku nie jest to dla mnie tak oczywiste jak pierwotnie sądziłem....
Albo Samsung Ativ Book 8(

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)
albo nowy Dell Inspiron 7537(

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

).
Rzeczywista specyfikacja maszyn nieco odbiega od tej z zamieszczonych linków (głównie u Dell''a) i w obu przypadkach jest dość zbliżona.
Samsung i Dell mają matryce 15"6 Full HD z dotykiem, do tego dochodzi 8 GB pamięci RAM.
Główne różnice:
CPU - Dell ma teoretycznie nowszy i7 Haswell, Samsung starszy i7 IvyBridge (choć słyszałem, że jest bardziej wydajny od swojego następcy).
Grafika: Dell ma NVidię GeForce GT 750M z 2GB a Samsung Radeona HD 8870M (też 2GB, ponoć też w testach wypada ciut lepiej).
Cena praktycznie ta sama, ale Dell ma w standardzie SSD, a do Samsunga trzeba byłoby go dorzucić w ramach dodatkowego zakupu (ew. w późniejszym czasie).
Nie mam do końca przekonania, który z tych modeli jest lepszy.... Osobiście z jednej strony wolałbym Szajsunga (z uwagi na współpracę z mobilną serią Galaxy, którą osobiście używam), z drugiej jednak, z tego co wiem, Ativ8 jest oferowany w PL tylko, w kiepskim moim zdaniem, granatowym kolorze Facepalm, i ma krótszą gwarancję (2 lata, podczas gdy Dell o rok dłużej i to w opcji z naprawą u klienta czyli "NBD").

Dodam jeszcze, że sprzęt będzie używany raczej stacjonarnie, do prac biurowo/biznesowych i klasycznych multimediów (z wyłączeniem gier).

Z góry wielkie dzięki za Wasze podpowiedzi Beer

Konto usunięte

Różnicy w prockach nie odczujesz, co do grafiki to polecam Nvidię ze względu na sterowniki.
No i ten SSD... najważniejsze. Ja bym stawiał na Della jednak.
Dorzucam swoje 2 gr - DELL. Z tym że bez napędu optycznego...
Tylko że ten procek DELL-a to niskonapięciowa wersja, więc wydajność jest jednak sporo mniejsza.Co do grafiki to się zgodzę, z Radkami zawsze problemy .Trudny wybór ...
W podobnej cenie dostaniesz jeszczeASUS N56JR i7 4 generacji 4700HQ do tego GeForce GTX 760M napęd optyczny ekran Full HD matowy.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jestem za Asusem Wink
facecik napisał(a):Co do grafiki to się zgodzę, z Radkami zawsze problemy .

Bzdura ;]
Wielkie i serdeczne dzięki za Wasze uwagi Beer
facecik napisał(a):Co do grafiki to się zgodzę, z Radkami zawsze problemy
No właśnie nie wiem czemu, ale jakoś ten Radeon mnie trochę odpycha... Dawno temu miałem ze 2 karty od AMD i jakoś traf tak chciał, że zmieniając je później na NVidię za każdym razem byłem bardziej zadowolony... I tak już jakoś od paru lat zostało, że co komp na krótszą czy dłuższą metę, to jednak z NVidią....
facecikma rację, że przy niskonapięciowym Haswellu stary poczciwy IvyBridge wypada jednak wydajniej....
Nie wiem na ile byłbym w stanie tę różnicę odczuć, ale czysto hipotetycznie, gdyby podmontować do Ativa SSD, to jednak przebija Dell''a wydajnością - przynajmniej
tą w liczbach Wink
zord , dzięki za propozycję, pomyślę jeszcze nad Asusem, choć z tego co słyszałem ponoć Dell (zdecydowanie) i Samsung (podobno) mają w razie czego lepszy serwis...
Pewnie wybór byłby dla mnie prostszy gdyby zadziałał efekt przyzwyczajenia do marki, ale na co dzień nie użytkuję kompa żadnej z wymienionych firm.
Ostatnimi czasy katuję głównie HP-ki. Miałem kiedyś dwa szajsungi, ale jeden z serii niskobudżetowej (powędrował do siostrzeńca), a drugi netbook (mam do dziś) - niby dupy nie urywają, ale z drugiej strony swoje już przeżyły i jakoś się jeszcze trzymają.... Dell''a prywatnie nie miałem nigdy, więc nie mam zdania o tej marce....
Owszem ze 2 miechy bawiłem się służbowym Precision, ale to zupełnie inna bajka i raczej kiepski punkt porównawczy do Inspirona....
Muszę jeszcze chwilę nad tym pomyśleć, dlatego gdybyście mieli jeszcze jakieś pomysły i przemyślenia w tym temacie, to z góry wielkie dzięki Beer
Jednak wybór padł na szajsunga... Dell''a niestety nie mogłem obejrzeć na żywo, jedynie zamówienie drogą on-line, a już za stary jestem na takie igraszki...
Po małych modyfikacjach jest i7 z 16GB pamięci, 2 GB na grafice (niestety ATI), no i 512 MB na SSD - na "ósemce" chodzi dość przyzwoicie Smile
Dzięki Wszystkim za podpowiedzi Beer
Przy Radeonie mógłbyś być nie zadowolony jakbyś korzystał z linuxa Wink