SafeGroup

Pełna wersja: ESET NOD 32 czy Emsisoft Anti-Malware?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Posiadam licencję na ESET NOD 32 i Emsisoft Anti-Malware, jednak nie wiem, który z tych programów jest "lepszy" dla mojego Windows 7 x64. Zdaje sobie sprawę, że to softy z tej najwyższej półki, jednak mam dylemat, na który z nich ostatecznie postawić. Proszę o jakieś sugestie dotyczące przewagi jednego programu nad drugim, np. w czym program A jest lepszy od programu B itp. Wink

ktośtam

Na zasadzie pierwszych skojarzeń.
NOD32 - lekki, niezła wykrywalność ale za drogi w stosunku do możliwości.
EAM - nieco cięższy, świetna wykrywalność, genialny support i świetna polityka cenowa.
Ja obstawiam EAM.
Ok i o to mi chodziło, konkretna odpowiedź. Smile

ktośtam

Ostatnio preferuję minimalizm w ochronie, więc nie będę polecał dodatkowej zapory, szczególnie biorąc pod uwagę to, że siedzisz za NAT-em.
Co oznacza stwierdzenie "siedzisz za NAT-em"? Tekst z Wikipedii nie za bardzo mi to wyjaśnia. Smile

ktośtam

Face napisał(a):Co oznacza stwierdzenie "siedzisz za NAT-em"? Tekst z Wikipedii nie za bardzo mi to wyjaśnia. Smile

Wikipedia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

z naciskiem na zalety korzystania z NAT:
Cytat:
większa anonimowość, gdyż serwery, z którymi nastąpiło połączenie nie mogą zidentyfikować konkretnego hosta po samym adresie IP,
możliwość dostępu do Internetu dla większej ilości komputerów niż ilość dostępnych, starego typu, publicznych adresów IPv4


Jedno co mogę dodatkowo polecić w celu zapewnienia sobie większej anonimowości, to instalacja ZenMate .
Jest to dodatek do przeglądarki działający jak VPN - ukrywa Twoje prawdziwe IP i szyfruje komunikację między Twoim komputerem a siecią globalną:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ok, w takim razie dzięki "ktośtam" za pomoc, spróbuje jeszcze ten dodatek, pozdrawiam. Wink


Dodano: 25 gru 2013, 23:35

A dla Firefoksa i Opery jest ten dodatek, bo nie mogę znaleźć, a głównie z tych przeglądarek korzystam?

ktośtam

Dla Firefoksa nie a w operze powinny działać rozszerzenia i dodatki z Google Chrome.