SafeGroup

Pełna wersja: Jaki Av zamiast Pandy Cloud ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 8.1 Pro

Zastosowanie:

Poczta, bank, facebook, allegro itp.

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Procesor i3 M350
RAM 4 GB
Dysk SSD Intel 330

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że strasznie długo włącza mi się komputer (mimo dysku SSD)..
Sprawdzałem wszystko i się okazało, że wina stoi po stronie Pandy..
Wywaliłem póki co i szukam czegoś w zamian - co byście mogli polecić ?

Na chwile obecną system stoi goły Tongue
Ale docelowo OA Premium + MBAM + Hitman

Nie wiem co jest wart Windows Defender na win 8.1 .. może go zostawić real time ?
Mógłby mi ktoś też wyjaśnić czym różni się Windows Defender od MSE ?
Czy dobrze rozumiem, że MSE jest do starszych windows''ów (ale tam też był defender..) ?

Z góry dziękuje za sugestie Wink

Eugeniusz

Online Armor i Windows Defender (który na 8.1 jest zwyczajnym antywirusem) wystarczy.
Proponowałbym zaufać rozwiązaniom Microsoftu, tj. Windows Defender, wbudowany firewall + EMET. Do tego możesz włączyć SmartScreen i obowiązkowo KeyScrambler. Będzie to całkiem skuteczna ochrona i ''zdrowa'' dla dysku Smile
AVIRA- Lekka a zarazem skuteczna niczym kasperski
Emsisoft Anti-Malware - Skuteczniejszy niż wszystko ale też obciążenie większe niż wszystkie inne.

Najlepiej zamiast kasować/usuwać virusy polecam zapobiegać.
AppGuard lub EXE Radar PRO, + EMET

Dodatkowo
Piaskownica: Sandboxie /Shadow Defender
Szyfrowanie: KeyScrambler
FireWall + HIPS masz jednego z najlepszych jak nie najlepszy więc nic lepszego ci nie zaproponuje... (alternatywa SpyShelter)
Ew możesz do zapory dodać mały tweak

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

+

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zgadzam się z użytkownikiem Wokulski . Do tego dorzuć MCShield oraz do przeglądarki Adblock Plus i Bitdefender TrafficLight.
To zostawie chyba samo OA + Defender w real time,
a na żądanie EEK + MBAM + Hitman Pro

Btw. puściłem Comodo Leak Test i mam wynik 310/340 (kiedyś OA łapał 340/340)
i teraz pytanie - czemu nie zalicza:
6. Invasion: RawDisk
10. Injection: SetWinEventHook
11. Injection: SetWindowsHookEx
?

Piaskownica chyba zbędna skoro przeglądarki odpalam w RunSafer Wink


Dodam, iż przerzuciłem się obecnie na chroma, z racji iż Firefox jakoś dziwnie odtwarza mi filmy poza youtubem,
czasem kursor nie łapie hiperłącza i traci szyfrowanie (chyba - np. na fb widzę, że szyfrowanie zmienia się w żółty trójkąt z wykrzyknikiem).

Jakie więc dodatki do chroma polecacie ? Obecnie mam Ghostery i AdBlock
Panie kolego, funkcja RunSafer w OA, to nie to samo co uruchamianie przeglądarki w np. Sandboxie. To tylko uruchamianie z pewnymi ograniczeniami administracyjnymi, więc tego nie zastąpi.
krisbtm napisał(a):Od jakiegoś czasu zauważyłem, że strasznie długo włącza mi się komputer


Może to własnie OA powoduje to zamulenie? Na W7 u mnie tak własnie było. Wszystko przez tę zapkę chodziło wolniej. Zresztą jest wiele opinii, że to zamulacz, ale nie wiem jak to wygląda na W8.1.
Zamulało jak nie miałem OA a była Panda.. Nie mam Pandy jest OA i nie zamula ;P

RunSafer wiem że to nie piasek, ale raczej wystarcza Smile ?

Eugeniusz

Jeśli używasz UAC na najwyższym poziomie, to Runsafer traci swój sens.