SafeGroup

Pełna wersja: Nietypowo - zakup dla szkoły
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
XP, win 7, win 8, win 8.1


Zastosowanie:
To co w szkole, czyli Office, bazy mysqla, mnóstwo zasyfionych stron

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
nieważna

Czołem
czy jest na rynku jakaś konkretna oferta AV dla szkół? Głównym kryterium jest cena, oczywiście jak najniższa, ale proszę nie proponować arcavira, bo wiadomo.
Licencja ma być albo na nieograniczoną ilość kompów, ew. coś koło 100-150 stacji roboczych.
Zaproponował bym KIS 2014 jak oczywiście kompy nie odczują spowolnienia.
Bo wiem że KIS oferuje w cenie jakiej podałeś licencje na 2 stanowiska.
nowa arka na bitdeffenderze więc aż tak źle nie jest Grin
Choć KIS jak najbardziej choć to pakiet pod inteligentne istoty więc norton by bardziej pasowałLol

Eugeniusz

Na pewno nie Emsisoft...
O czym Wy mówicie? Jaki KIS? Jaki Norton? Przecież to produkty dla użytkowników indywidualnych... Trochę siedzę w temacie akurat.

Kaspersky dla szkół na 100 stanowisk komputerowych (bez serwerów) za max 400 zł. Kiedyś był to "pakiet" z Open Security. W połowie ubiegłego roku Kaspersky wprowadził na rynek nową rodzinę produktów - tutaj nie wiem już jak wygląda licencjonowanie i koszty, ale wiem gdzie można tanio kupić Smile

ESET licencjonowany dla jednostek edukacyjnych jest najpopularniejszym w Polsce rozwiązaniem zabezpieczającym typu endpoint. Odezwij się na pw jeśli chcesz znać szczegóły.

EDIT: Aktualnie to Kaspersky Endpoint Security for Business i jest trochę droższy niż Work Space Security Pracownia Komputerowa , ale dalej jest jednym z najtańszych rozwiązań - około 400-500 zł za ochronę 100 stanowisk roboczych na rok? Trochę tego sprzedałem (jeszcze w poprzedniej wersji WSS PK), więc cieszy się bardzo dużą popularnością i dobrym wsparciem producenta.

EDIT2: Rozpatrując zakup warto zwrócić uwagę, czy w szkole aktualnie są zainstalowane jakieś komercyjne systemy antywirusowe z ważnym wsparciem. W takim wypadku można kupić licencje Competitive Upgrade (CU), które są de facto bardzo często tańsze niż wersje EDU.
No u mnie w gimnazjum był norton teraz w technikum Gdata stoi
Nie chcę być nudny, ale może warto oszczędzić kilkaset złotych (przepraszam nikita za obcinanie ewentualnych zysków) i zainstalować CIS-a? (u mnie w szkole działa, stanowisk jednak zdecydowanie mniej niż 100).
Skonfigurowany w taki sposób:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest cichym, bardzo skutecznym zabezpieczeniem. No, jeśli już bardzo trzeba wydać pieniądze podatnika (a stanowisk jest dużo) można kupić

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


No ale kupujta co chceta generalnie Tongue
Generalnie nie pracuję już w tej branży, ale po prostu wiem gdzie można kupić coś taniej i w jaki sposób licencjonuje się produkty Smile Użytkownicy naprawdę czasami nie mają pojęcia o modelach licencjonowania, a sam sprzedawca nie proponuje tańszych licencji, to chyba normalne... Stąd moje wskazówki. Nie wiem jak Comodo stoi w kwestii wsparcia technicznego, które w szkołach jest czasami jednak potrzebne. W każdym razie kwota 500 zł za 100 komputerów na rok to dla szkoły małe pieniądze. Takie jest moje zdanie.

Conor29134 napisał(a):No u mnie w gimnazjum był norton teraz w technikum Gdata stoi

Nie wiem na ilu stanowiskach, ale jednak przy 100+ wdrożenie i konfiguracja oprogramowania bez konsoli zarządzania musiała być bardzo uciążliwa Wink