SafeGroup

Pełna wersja: Darmowy ale jednocześnie lekki, skuteczny i łatwy w konfiguracji zestaw dla laika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 7 x64


Zastosowanie:
Uniwersalne


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Procesor: Intel Core i3
Pamięć RAM: 6 GB
Dysk Twardy: 500 GB SATA

Witajcie Smile

Szukam profesjonalnej porady w doborze zestawu na mój komputer.

Sądzę, że tutaj ją otrzymam Smile

Jaki zestaw najbardziej interesowałby mnie??

Podaje kryteria:

- Darmowy ( wszystkie lub w większości programów na licencji Freeware ),
- W miarę lekki ( przede wszystkim, żeby nie " mieliło " procesorem i dyskiem ),
- Skuteczny ( postawić raz a porządnie ),
- Rozsądna konfiguracja ( najlepsza opcja: Zainstaluj i Zapomnij ale konfiguracji też mogę się podjąć - byleby nie skomplikowanej ),
- Po polsku ( nie pogardzę też angielskim softem ),

Słucham uważnie Waszych sugestii Smile

Pozdrawiam

PS. Przeglądarkę internetową jaką posiadam to Google Chrome.
Po pierwsze podstawa --> Hitman Pro, Emsisoft Emergency Kit, Malwarebytes Anti Malware <- skanery na rządanie wystarczy okresowo raz na tydzień. (Hitman Pro w darmowej wersji potrafi skanować i podać lokalizacje zainfekowanego pliku. Aby usuwać musisz mieć pełny. Ale wystarczy wiedza, gdzie zagrożenie się znajduję nie?

Po drugie MCShield <-- przydatne narzędzie jeśli korzystasz sporo z magazynów usb (tj dyski przenośne Pendrive) W momencie dostępu ten program spr czy coś nie ma ochoty po kryjomu przejść.

Po trzecie Sandboxie <--- też wystarczy Free i w niej odpalać swoją przeglądarkę czyli chrome.

Co do rezydetniego AV trza poczekać na kogoś kto się w tym orientuje.
Mój zestaw masz w podpisie, może być bez SpySheltera.
Proponuję Ci następujący zestaw tj. MSE lub 360 IS do tego EMET, MCShield, zapora systemowa, UAC (ustawiony na maxa) oraz Malwarebytes Anti Malware Free jako skaner na żądanie. Do przeglądarki Adblock Plus, Bitdefender TrafficLight i ewentualnie HitmanPro.Alert z CryptoGuard. Używając do tego głowy będzie lekko, bezpiecznie, a do tego darmowo i praktycznie bezobsługowo. Pozdrawiam!
Witajcie

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom które zaproponowały mi dobór odpowiedniego zestawu na mój komputer.

Plusy dla Was Panowie za okazaną pomoc Smile

Pozdrawiam
Jeśli chodziłoby o faktycznie niemalże bezobsługowe oprogramowanie, to Bitdefender Free byłby ok. To stosunkowo młody produkt i jest ciągle poprawiany. Jeśli chodziłoby jednak o moje zaufanie względem darmowych programów antywirusowych, to jednak wybrałbym Avasta. W kwestii konfiguracji masz dość szerokie pole do manewrów, co oczywiście nie znaczy, że musisz z tego korzystać - większość ustawień na "defaulcie" jest ok. Z tym że nie instalowałabym całości, a jedynie ochronę plików, ochronę sieciową i ewentualnie ochronę przeglądarki (chociaż tutaj mam mieszane uczucia i faktycznie możesz skorzystać z Bitdefender TrafcLight). Osobiście nie korzystałem z niczego "przeglądarkowego" poza HitmanPro.Alert, z którego również szybko zrezygnowałem.

O ile kiedyś byłem wstanie polecić MSE jako produkt dla zwykłego niewiele wymagającego użytkownika, tak teraz wiem że Avast (w niepełnej instalacji), czy też Bitdefender Free są o wiele atrakcyjniejszym rozwiązaniem. I potrafią usuwać wykryte zagrożenia w krócej niż 2 godziny Wink

heros1303 napisał(a):Po trzecie Sandboxie <--- też wystarczy Free i w niej odpalać swoją przeglądarkę czyli chrome.

Co do piaskownicy... O dziwo rozumiem pojęcie wielowarstwowej ochrony, ale nie znaczy to, że ciąży na nas potrzeba korzystania z piachu - przy dobrej ochronie czasu rzeczywistego korzystanie z piaskownicy jest może nie tyle udogodnieniem, co dodatkową warstwą ochrony, która wcale nie musi przydawać się każdemu. Aczkolwiek zwyczajnie warto zapoznać się z rozwiązaniami i ich zaletami.

A tak ze szczegółów to spróbowałbym również z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Również bardzo przydatne porady - serdecznie dziękuję za nie Smile
W tym miejscu warto również wspomnieć chociażby o Avirze Wink
Miquell napisał(a):W tym miejscu warto również wspomnieć chociażby o Avirze Wink


Miquell''u- rozwiniesz swoją myśl ?? Smile
Avira to klasyczny AV ze skutecznym silnikiem, bez wodotrysków i dodatkowych modułów (nawet moduł ochrony przeglądarki trzeba instalować opcjonalnie) natomiast jest bardzo dobrze skonfigurowany już na domyślnych ustawieniach. Jedyne co warto zrobić, to wykluczyć zaufane lokalizacje ze skanowania i zaufane procesy.

Tibu

360 Internet Security Jest to antyvirus z Chin - jak wiadomo ma 3 silniki w tym silnik bitdefendera ( w czasie rzeczywistym tylko 2 są właczone możesz i właczyć 3 - lub właczyć który chcesz )
posiada również moduł anti keyloge

1.Darmowy - tak również dla firm
2.W miarę lekki - działa tak jak go nie było na pokładzie - jak na moim przykladzie
3.Skuteczny - mając 2-3 silniki to na pewno dobrze stoi z wykrywalnością - możesz na youtubie sprawdzić
4.Rozsądna konfiguracja - ,,zainstaluj i zapomnij,,
5.Po polsku - do tej pory po ang - za nie długo zrobią polski interfejs

Więcej info znajdziesz na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]