SafeGroup

Pełna wersja: Zainfekowany System
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!

Tym razem nie chodzi o mój komputer tylko siostry, otóż postanowiłem zainstalować jej Avirę Premium (było free) i okazało się, że jest on nieźle zasyfiony, a co gorsza Avira nie daje sobie z tym wszystkim rady tak więc zrobiłem skany i zamieszczam (sorry, że zawracam Wam głowę akurat dzisiaj), luknijcie i powiedzcie co wywalić.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z góry dzięki.
O2 - BHO: free-downloads.net Toolbar - {ecdee021-0d17-467f-a1ff-c7a115230949} - C:\Program Files\free-downloads.net\tbfree.dll
O2 - BHO: Ask Toolbar BHO - {F0D4B231-DA4B-4daf-81E4-DFEE4931A4AA} - C:\Program Files\AskSBar\bar\1.bin\ASKSBAR.DLL
O3 - Toolbar: free-downloads.net Toolbar - {ecdee021-0d17-467f-a1ff-c7a115230949} - C:\Program Files\free-downloads.net\tbfree.dll
O3 - Toolbar: Ask Toolbar - {F0D4B239-DA4B-4daf-81E4-DFEE4931A4AA} - C:\Program Files\AskSBar\bar\1.bin\ASKSBAR.DLL
znasz powyższe programy?

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page =

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

R3 - URLSearchHook: (no name) - {0579B4B6-0293-4d73-B02D-5EBB0BA0F0A2} - C:\Program Files\AskSBar\SrchAstt\1.bin\A2SRCHAS.DLL
te wpisy do usunięcia.

Wyłącz a nastepnie włącz przywracanie systemu. Poza tym nie polecam korzystania z BitCometa, lepiej zainstalować bezpieczniejszy i z lepszym wsparciem Emule. Ad-aware - tak samo, do wywalenia - korzysta z bazy Aviry.

Pobierz CCleaner i przeczyść nim rejestr i komputer.
Pobierz CleanGP i przeskanuj i usuń złe wpisy we wszystkich opcjach tego programu - ten program bardziej szczegołowo skanuje komputer.
Pobierz Malwarebytes Anti-Malware - zaktualizuj, a następnie szybki skan.
Dzięki, ale jak pisałem to nie mój komp, ja nie ściągam niczego, m.in. dlatego mam czysty system.
Gnome napisał(a):Dzięki, ale jak pisałem to nie mój komp, ja nie ściągam niczego, m.in. dlatego mam czysty system.


warto jednak zasugerować siostrze, że eMule (i uTorrent) są lepsze od Bitcometa. W dodaktu łatwiej się je konfiguruje.
Kobiecie zasugerować może i warto, tyle tylko, że Ona ma pretensje, że ja w ogóle zająłem się tymi wirusami, ale spróbuje Wink.
Gnome napisał(a):Kobiecie zasugerować może i warto, tyle tylko, że Ona ma pretensje, że ja w ogóle zająłem się tymi wirusami , ale spróbuje Wink.


Grin

Edit: i bym zapomniał. Możesz także zdefragmentować dysk, jeśli chcesz. W tym celu mozesz pobrać

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Program skanuje długo (dysk 130GB z dwie godziny potrafi defragmentować), ale moim zdaniem jest najskuteczniejszy. Po zdefragmentowaniu możesz go wywalić, gdzyż to jest trial Smile

PS: Żurawno, a nie Żórawno.

Jurek

Do usuwania wirów najlepsze są rosyjskie antywiry: DrWeb, Outpost i Kaspersky. Możesz je zainstalować i zrobić skan. Gdyby nie pomogło można zrobić skan Combofixem.
Avira nie należy do czołówki w usuwaniu wirusów.
Plati a Ty co też histerykiem jesteś?
Jurek napisał(a):. Gdyby nie pomogło można zrobić skan Combofixem.


A 1 post to Ty czytał? Smile
Gnome napisał(a):Plati a Ty co też histerykiem jesteś?


Trochę się interesuję Tongue
Dzięki Panowie sprawa wygląda na opanowaną, jak co to się jeszcze odezwę.

No to fajnie Plati, a zarejestrowany czy tylko obserwator na Historia.org.pl?
Gnome napisał(a):Dzięki Panowie sprawa wygląda na opanowaną, jak co to się jeszcze odezwę.

No to fajnie Plati, a zarejestrowany czy tylko obserwator na Historia.org.pl?


Obserwator. Pierwszy raz wszedłem na tę stronę Tongue

Adam_993: pisałem już o tym.
Cytat: R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =
R3 - URLSearchHook: free-downloads.net Toolbar - {ecdee021-0d17-467f-a1ff-c7a115230949} - C:\Program Files\ free-downloads.net \tbfree.dll
R3 - URLSearchHook: (no name) - {0579B4B6-0293-4d73-B02D-5EBB0BA0F0A2} - C:\Program Files\ AskSBar \SrchAstt\1.bin\A2SRCHAS.DLL
O2 - BHO: Ask Search Assistant BHO - {0579B4B1-0293-4d73-B02D-5EBB0BA0F0A2} - C:\Program Files\AskSBar\SrchAstt\1.bin\A2SRCHAS.DLL
O2 - BHO: free-downloads.net Toolbar - {ecdee021-0d17-467f-a1ff-c7a115230949} - C:\Program Files\free-downloads.net\tbfree.dll
O2 - BHO: Ask Toolbar BHO - {F0D4B231-DA4B-4daf-81E4-DFEE4931A4AA} - C:\Program Files\AskSBar\bar\1.bin\ASKSBAR.DLL
O3 - Toolbar: free-downloads.net Toolbar - {ecdee021-0d17-467f-a1ff-c7a115230949} - C:\Program Files\free-downloads.net\tbfree.dll
O3 - Toolbar: Ask Toolbar - {F0D4B239-DA4B-4daf-81E4-DFEE4931A4AA} - C:\Program Files\AskSBar\bar\1.bin\ASKSBAR.DLL


Usuń zaznaczone foldery w trybie awaryjnym i wyłączonym przywracaniem systemu, wpisy kasujesz hijackiem.


Po zabiegach log z hijacka i combofix.
Serafin dzięki ale Picasso mi już pomogła (zresztą fajna zabawa była, podmienianie replacerem itp).
Gnome, ale się nazwałeś na tamtym forum Grin
Oryginalnie co nie Wink (taki nick mam na plemionach i to przyszło mi pierwsze do głowy).