SafeGroup

Pełna wersja: Win 7 SP1 x64 - dobór zestawu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 7 SP1 x64


Zastosowanie:
Gry komputerowe (League of Legends + gry ze Steam''a), komunikacja głosowa, przeglądanie stron internetowych


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Silna jednostka, nie ma sensu wypisywać, bo udźwignie moim zdaniem wszystko...

Oddaje swój stary (nadal wydajny, nazywam go starym, bo złożyłem sobie nowy Wink ) komputer dziewczynie. Wczoraj po instalacji systemu sypnęło mi BSOD. Włączyłem memtest na całą noc i z pamięcią wszystko OK. Rano sprawdziłem dysk, który też jest ok. W końcu zdecydowałem się sprawdzić logi i wyszło na to, że jakiś sterownik Nortona powodował bluescreen, co pokrywa się z faktem, że norton nie uruchamiał się z systemem. Pozbyłem się go i wszystko już działa stabilnie.

Przejrzałem trochę informacji na temat pakietów zabezpieczających i prawdę mówiąc żaden mi nie odpowiada, a co więcej niektóre z nich lubią sypnąć FP przy grach takich jak LoL.

Pytanie brzmi: Czy zapora systemowa w trybie publicznym zapewnia jakieś rzeczywiste filtrowanie ruchu czy to tylko iluzja? Jeśli jest to filtrowanie w stopniu wystarczającym, co mógłbym do tego dorzucić? Myślałem o podniesieniu UAC i dorzuceniu skanerów na żądanie np. EEK oraz MBAM. Pokusiłbym się może nawet o MBAM w wersji pro i ochronę rzeczywistą, ale obawiam się FP przy systemie 64bitowym.

Co doradzicie?
Po pierwsze - instalujesz program do backupu...pełne kopie, migawki, obraz systemu...jak wolisz, ale taki program to podstawa. Na systemie 64-bit świetnie działa SpyShelter...instalujesz wersję "Firewall", ustawiasz sieć na niezaufaną i masz zarówno ochronę ruchu sieciowego, nadzór nad aplikacjami (HIPS) oraz najlepszą z możliwych chyba ochronę przed loggerami...możesz też włączyć funkcję szyfrowania w tle uderzeń klawiszy. W SS dodajesz też w ograniczonych aplikacjach dyski wymienne z menu PPM. Do tego przeglądarka z BDTL, HMPA i skanery na żądanie...masz doświadczenie, więc AV w tle nie musisz mieć. Włączasz konta ograniczonego użytkownika, dokładasz jakiś wirtualizaer i...chyba więcej nie potrzebujesz Smile
Tomasz napisał(a):Myślałem o podniesieniu UAC i dorzuceniu skanerów na żądanie np. EEK oraz MBAM.
Zawsze warto podnieść restrykcje UAC Wink Jeśli jako skaner na żądanie wybierzesz MBAM, to EEK raczej zamieniłbym na Hitmana Pro
(owiele szybszy i wprost idealny do codziennych skanów całego systemu).

Tomasz napisał(a):Pokusiłbym się może nawet o MBAM w wersji pro i ochronę rzeczywistą, ale obawiam się FP przy systemie 64bitowym.
Czemu?? Używając przez jakiś miesiąc Malwarebytes''a pod 64-bitową siódemką nie miałem praktycznie żadnych problemów z FP Wink