SafeGroup

Pełna wersja: Laptop do internetu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 7 - 32bit


Zastosowanie:
Internet , Facebook , komunikatory , czasami przelewy.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Procesor: Intel Pentium Dual-Core 1.73 Ghz.
RAM: 2GB DDR2
HDD: 750GB

Antywirus może być płatny , dobrze by było gdyby był całym zestawem IS lub miał w zestawie chociaż AV+ Firewall

Konto usunięte

Raczej większe rzeczy odpadają...
Jeśli może być płatny, to spośród antywirusa wybierałbym: BitDefender Free (choć bywa, że weźmie nieco RAMu), Avira Free lub Webroot. Ten ostatni to rozwiązanie płatne, ale bez wątpienia najlżejsze, a że używasz systemu 32-bitowego to będzie śmigał bez problemów. Poza tym filtruje on też ruch sieciowy, więc miałbyś kolejny problem z głowy.
Jeśli nie on, to do wspomnianych wcześniej jako zaporę wykorzystałbym... albo Private Firewall, albo SpySheltera Firewall. Co prawda ten drugi twór nie jest stricte zaporą, ale pozwala na kontrolę ruchu, a na dodatek masz antiloggera. Jest płatny, lecz warunki licencjonowania są korzystne, bo można wydać nieco więcej i kupić licencję dożywotnią.

Do tego w odwodzie Malwarebytes Anti-Malware i HitmanPro do skanowania na żądanie w przypadku problemów.
Czy aktualizacje webroota dużo zajmują ? Często jestem poza domem i muszę korzystać z pakietów danych. Do aviry nie zbytnio jestem przekonany więc ona odpada.

Co do fierwalla czy zestaw WebRoot + Private Firewall będą wystarczające do mojego zastosowania ? Aktualnie mam zainstalowanego triala całego pakietu Norton IS i szukam czegoś co mogłoby go zastąpić.
Może zaproponujesz jakieś wtyczki do Firefoxa zwiększające prywatność oraz bezpieczeństwo?

MBAM i HitmanPro to dla mnie podstawa bezpieczeństwa Wink
help3r napisał(a):Czy aktualizacje webroota dużo zajmują ?
Webroot nie ma aktualizacji, weryfikuje zagrożenia w chmurze. Ilość danych wysyłanych w ciągu dnia zazwyczaj nie przekracza kilkuset kilobajtów.


Dodano: 07 lut 2014, 13:17

Miquell napisał(a):Co do fierwalla czy zestaw WebRoot + Private Firewall będą wystarczające do mojego użytkownania ?
Z Win7 na pokładzie teoretycznie wystarczyłby nawet sam WSA. Webroot ma opcje kontroli firewall''a, jednak dotyczy ona połączeń wychodzących. Dorzucenie dodatkowo PrivateFirewall''a zdecydowanie wzmacnia linię ochrony (poza firewallem dochodzi również HIPS). Przez jakiś czas użytkowałem taki zestaw i nie zauważyłem żadnych problemów.
W takim razie testowo instaluje Webroot + Private Firewall i czekam jeśli ktoś ma jakies inne propozycje Wink
help3r napisał(a):Może zaproponujesz jakieś wtyczki do Firefoxa
Chociażby NoScript, Adblock, Ghostery, HTTPS Everywhere, etc. Jest tego rzecz jasna sporo więcej Wink
Do FireFox''a praktycznie od zawsze używałem Ghostery, jednak z czasem stał się dla mnie trochę zbyt agresywny (automatycznie często blokował mi za dużo treści na stronach, zwłaszcza tych związanych z bankowością). Odkąd przesiadłem się z FF na Chrome podstawą dla mnie stał się Adblock. Oczywiście Ghostery, jako dodatek, można konfigurować, ale sądzę, żesam Adblock
z dodanymi listami (omawiane na Forum) powinien wystarczyć. W mojej opinii nie ma sensu zbytnio przeciążać przeglądarki i ryzykować nadmiernego spowolnienia ładowania stron www.
Jeśli korzystasz z bankowości internetowej warto zastanowić się nad HitmanemPro.Alert.


Dodano: 07 lut 2014, 13:40

help3r napisał(a):W takim razie testowo instaluje Webroot + Private Firewall i czekam jeśli ktoś ma jakies inne propozycje
Mam nadzieję, że będziesz zadowolony Smile Przetestować zawsze warto.
To dość lekki zestaw, który nie powinien znacząco wpływać na obniżenie wydajności komputera. Oczywiście zawsze można go jeszcze rozbudować - np.o piaskownicę (w wersji darmowej lub płatnej). Wirtualizacja choćby samej przeglądarki to dość solidne wzmocnienie systemu bezpieczeństwa, inna sprawa czy jest ona potrzebna, ale na takie pytanie odpowiedzieć powinien
w zasadzie sam użytkownik zestawu Wink W każdym razie od kilku tygodni Webroot nie ma już konfliktów we współpracy z Sandboxie, wcześniej zdarzało się, że piaskownica blokowała działanie modułu Web Threat Shield.

Dodano: 07 lut 2014, 13:40

help3r napisał(a):W takim razie testowo instaluje Webroot + Private Firewall i czekam jeśli ktoś ma jakies inne propozycje
Mam nadzieję, że będziesz zadowolony Smile Przetestować zawsze warto.
To dość lekki zestaw, który nie powinien znacząco wpływać na obniżenie wydajności komputera. Oczywiście zawsze można go jeszcze rozbudować - np.o piaskownicę (w wersji darmowej lub płatnej).[/quote]

Sandboxiew wersji darmowej będzie wystarczający? Korzystam z niego od paru dni zapomniałem wspomnieć.
Darmowy Sandboxie w pełni wystarczy do normalnego używania. Mam tu na myśli przede wszystkim uruchamianie przeglądarki w piaskownicy.
help3r napisał(a):Sandboxie w wersji darmowej będzie wystarczający?
Do obsługi samej przeglądarki darmowa wersja powinna wystarczyć.
Kamil wyprzedził moją odpowiedź Cool
Da się włączyć przechwytywanie pobierania za pomocą Internet Download Manager w Sandboxie czy nie? Jeśl i nie będzie sie dało będę chyba zmuszony zrezygnować z samego Sandboxie

EDIT: Usunąłem Sandboxie i moja aktualna ochrona wygląda następująco:
-Webroot SecureAnywhere
-Private Firewall
-MCShield

oraz dodatki do Firefoxa:
-NoScript
-Adblock (filtry PL fanboy oraz malware).

Cały czas także jestem chętny na propozycje jeśli ktoś ma pomysł jak zwiększyć poziom bezpieczeństwa / prywatnosci.
P.S. Z góry mówie że TOR odpada - za bardzo obciąża PC/Internet.