SafeGroup

Pełna wersja: Test 15 programów do pakowania plików
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Test 15 programów do pakowania plików przeprowadzony zamieszczony na blogu Raymonda. Testowana była szybkość kompresji, oraz rozmiar spakowanego pliku.

Wyniki:

Kompresja do ZIP

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Maksymalna kompresja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Pełne wyniki wraz z komentarzami dostępne na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Konto usunięte

Lata lecą, a ja ciągle i ciągle używam 7-Zipa i jakoś nie widzę powodu, aby go na cokolwiek zmieniać.
Różnice w wielkości archiwum w wypadku popularnych aplikacji są bardzo niewielkie, w szybkości już większe, no ale dla mnie osobiście nie stanowi to problemu, niezbyt często pakuję / wypakowuję duże archiwa.

Dusiek

Dokładnie i u mnie jakoś 7-zip mi w zupełności wystarcza .
Najlepsze ustawienia w 7-zip:
- 7z
- Ultra
- metoda LZMA2 - wtedy korzysta z więcej jak 2 rdzeni/wątków (LZMA tylko 2 wątki/rdzenie) - zależy od procesora
- rozmiar słownika 64MB - lub więcej jeżeli pamięć RAM pozwala
- rozmiar słowa 64 lub więcej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- warta wspomnienia jest opcja - kompresuj pliki współdzielone (odpowiednik "solid/ciągłe" w WinRAR)- w przypadku wielu plików o podobnej strukturze zmniejsza znacznie rozmiar archiwum (Wadą tego rozwiązania jest to, że mając np. bardzo duże archiwum, aby wypakować np. 1 plik, program musi rozpakować całe archiwum aby go wyodrębnić; w normalnym archiwum nie trzeba całego rozpakowywać, tylko można bezpośrednio ten jeden plik; reasumując ten tryb jest przydatny gdy nie zachodzi potrzeba ciągłego wypakowywania z tego archiwum pojedynczych plikówa rozmiar pliku ma byc jak najmniejszy Smile ) [idealnie pasuje do np. paczek malware albo do kompresji folderów z grami, instalatorów dla platform x86/x64 w jednym]
Kurcze...pewnie dla wielu takie testy są wskazówką w wyborze, bo akurat mierzone parametry są dla nich istotne, ale na co dzień chyba najważniejsza jest łatwość obsługi, przejrzyste i czytelne menu, różnice rzędu paru procent (kilka setnych części) w stopniu kompresji nie mają aż takiego znaczenia. 7-zip używam od wielu lat nie tylko jako program do kompresji, ale także jako menadżer plików po ustawieniu widoku w 2 panelach.
Kiedyś przy okazji robienia paczki malware testowałem 7-zip i WinRAR(5) z multum ustawień, słowników , słowa, czasu kompresji, itd. Najlepiej wypada właśnie 7-zip z w/w ustawieniami.
Dla 2-5 MB różnicy przy paczce testowej 500MB dla słownika większego i słowa, a zarazem większego czasu kompresji nie warto tego czasu poświęcać w 7-zip.
WinRAR był gorszy o jakieś 10-30MB na tej paczce i czas też dłuższy. To takie moje małe testy.
Pytanie. Też macie w 7-zip menu kontekstowe po angielsku chociaż w aplikacji ustawiony jest język polski? Wszystko poza tym menu jest po polsku.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


-------------

Ok poradziłem sobie. Jakby ktoś miał podobny problem:
1. Znaleźć plik en.ttt w katalogu [Lang]i usunąć/przenieść.
2. Plik pl.txt skopiować, zmienić nazwę na en.ttt i po restarcie PC powinno być już OK.
Sorka, że odgrzewam stary kotlet ale nigdzie nie znalazłem podobnego tematu w internetach także.
Mam taki sam problem jak Ty, jednak Twój sposób nie działa. Mam nadal angielski. System mój to Windows 8.1 x64. Czy robię coś źle? Robiłem wszystko według instrukcji.