SafeGroup

Pełna wersja: Który Laptop wybrać ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam chciałem zakupić laptop cena do 1400złLaptop dla osoby starszej interesuje mnie w nim jedynie przeglądanie internetu, office, przeglądanie zdjęć ,od czasu do czasu obejrzeć jakiś filmlaptop nie bedzie napewno do gier ...znalazłem takie 3 na allegro tylko nie bardzo wiem który zamówić

1:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


2.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


3.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Który procesor będzie wydajniejszy ? AMD Quad-CoreA4-50004x1.50 GHz 2MB L2 CacheCzy ten Intel Pentium Dual Core 2020M 2x2.4 GHz?Którego warto z tych zakupić ?
Jeśli z tych trzech masz wybierać to zdecydowanie pod każdym względem Lenovo .
Później jeśli mnie nikt nie uprzedzi, dam Ci inne propozycje, napisz czy ma mieć system zainstalowany i gdzie chcesz kupić (internet czy stacjonarny)
W międzyczasie polecam lekturę

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz świeże propozycje ze stycznia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

system obojętne.. może posiadać może być bez systemu.. raczej na internecie chce zamówić.. Aaa i maxymalnie dzisiaj muszę już zamówić tak że muszę się śpieszyć Smile
No to jak dzisiaj , to w cenie do 1400 nie ma nic lepszego niż ten Lenovo z Twojego drugiego linka, i możesz śmiało kupować.
Laptopy tylko na Intelu (procek) Wink a grafika może być AMD.

Zresztą desktop podobnie, chyba że budżet trzyma to AMD (procek).
Koledzy jeszcze taką Toshibę znalazłem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w niej jest procekIntel Celeron N2820 2 x 2.4 GHzczy ten jest wydajniejszy od tego procesora co jest w tym Lenovo ?
Porównanie procków:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w Lenovo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w Toshiba

Ja bym brał Lenovo, tam jest dysk 2x pojemniejszy i masz 2 karty graficzne (wbudowana+lepsza)

Jak ci bardzo bardzo zależy na bardzo oszczędnym procku (energia/prąd) i na 2x mniejszym dysku i na 100% nie grasz to tą Toshibę (4x mniejsze ma zużycie prądu CPU niż ten Lenovo)

Coś za szybko kupujesz, co tak jesteś w gorącej wodzie kąpany? Poczekaj przynajmniej do jutra na wypowiedzi innych Smile
Nie ma co czekać, ten Lenovo jest naprawdę bardzo wydajnym sprzętem z dużym dyskiemi zewnętrzną kartą graficzną , biorąc pod uwagę cenę ,nic lepszego nie znajdzie ani dzisiaj ani za tydzień .
Poza tym Lenovo ma wysoką kulturę pracy (niskie temperatury i przyzwoite obudowy ) nie jak piekarniki HP czy ACER-y .
Kolego śpieszy mi się bo ja to miałem już tydzień temu coś poszukaćSmile ale mi się zapomniało Grin
To ten Lenovo
Jasioo997 napisał(a):Kolego śpieszy mi się bo ja to miałem już tydzień temu coś poszukaćSmile ale mi się zapomniało Grin


Słuchaj,w takim budżecie nie oczekuj cudów, ale jak napisałem wyżej, Lenovo mają dobrze wykonane obudowy (lepiej niż niejeden lapek za 4-5k), i mają dobre chłodzenie, więc lapek będzie cichutki i na pewno będzie dobrze służył .
A co do chińczyka , to wszystko jest tam robione , każda marka produkuje w Chinach sprzęt ,a Lenovo jeśli nie wiesz, słynie z wysokiej jakości (co prawda nie takiej jak kiedyś ale nadal ) .
Gdybyś szukał lapka wysokowydajnego, to w takim wypadku trzeba dość gruntownej analizy poszczególnych modeli w danej marce szukać , natomiast w wypadku budżetówki , priorytetem jest cena przy zachowaniu przyzwoitej jakości, i to zagwarantuje ten Lenovo.

Eugeniusz

Ja mam Lenovo T400 (wyglądi wykonanie z IBM) i jest świetnie. Zapłaciłem za niego 750 zł, a swoją stabilnością i możliwościami zaskakuje "informatyków". No ale to inny model niż ten z aukcji.
Eugeniusz napisał(a):Ja mam Lenovo T400 (wygląd i wykonanie z IBM) i jest świetnie.
W kwestii jakości wykonania i niezawodności T400 to już niemal legenda. I choć od czasu przejęcia produkcji laptopów przez Lenovo jakość klasyków IBM''a z serii T, L i W nie jest już taka sama jak dawniej, to jednak współcześnie na tle konkurencji to wciąż bardzo mocni gracze.


Dodano: 11 lut 2014, 9:43

BTW: Z wymienionych w pierwszym poście laptopów również obstawiam Lenovo, na tle Acera i HP to zdecydowanie najlepszy wybór.

Kamillo

Ten Toshiba to się jedynie nadaje na złomowisko... Trzeba było szukać coś na i3/i5.
Laptop do gier w tej cenie i tak się nie nadaje, więc zwykła zintegrowana karta Intela starczy.
Panie, nic się na szrot nie nadaje, póki ma zastosowanie.
Inna sprawa to szybki wybór ala w gorącej wodzie być kapanym, można popełnić gafę tudzież ze stolcem na wylocie podejmować taką decyzję
Inna sprawa to trzeba było tydzień wcześniej doradzać, bo sprawa nagliła, co wynika z powyższego Smile

Kamillo

Akurat ten się nadaje na złom, chyba nie przejrzałeś dokładnie konfiguracji albo po prostu nie wiem co potrafi ten procesor.
A na forum nie siedzie 24/7.
A ty czytaj dokładnie co w temacie; starszy pan ma tylko internet przeglądać, to po co mu lepszy proc?

Kamillo

Zacznij może jednak od przeglądania rankingów mobilnych procesorów, wtedy dopiero możemy popisać, bo teraz nie widzę sensu...
A ty czytaj ze zrozumieniem; mobilny do internetu wystarczy. Nie musi być wypasiony.