SafeGroup

Pełna wersja: Dobór zestawu do XP - z antywirusem czy bez
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows XP sp3


Zastosowanie:
Komputer używam do neta głównie, portale, zakupy - bank. Rzadziej w coś pograć (nie ma zbytnio na czym) czasem coś ściągnąć film muzyka.
Przymierzam się do formata po dwóch latach i mam dylemat w wyborze zabezpieczenia.
Antywirusa nie używałem przez ponad rok, ale czasem ktoś siądzie i piekło gotowe. Skanery na żądanie zwalczały wszelki ustrojstwo. Testowałem webroot ale po aktualizacji do jakiejś nowszej wersji mulić zaczął i poleciał. Panda cloud też nie bardzo tak samo jak Bitdefender, raz się włączał a raz nie. 360is głodny strasznie więc chyba rozwiązania clod jak dla mnie na razie odpadają. Myślałem nad Esetem, lekki i nie zamula, tylko tak się zastanawiam czy antywirus na prawdę mi potrzebny?
Z zapory używałem do tej pory Comodo ale zainstalowałem nową wersję z tym nowym interfejsem i masakra. Mulisty się wydaje, wolałbym wrócić do starej wersji. Sprawdzałem OAF- wygląda fajnie, z Eset całkiem nieźle. Eset Smart odciął mnie od świata na trybie własnych reguł

Co polecacie? Sorki że tak nie klei się SmileDo przeglądarek używam Bitdefender Traffic Light oraz Hitman.Pro i oczywiście AdBlock.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Procesor Intel Dual Core 1.80GHz
2GB RAM

Z góry dzięki za pomoc. Pozdro

Konto usunięte

Moim zdaniem wystarczy OA Free lub Comodo FW, niekoniecznie v7, bo to przecież beta.
Masz wtedy zaporę + HIPS, możesz kontrolować co-i-jak.
Podobne rozważania na XP były tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lukasamd napisał(a):Moim zdaniem wystarczy OA Free lub Comodo FW, niekoniecznie v7, bo to przecież beta.
Masz wtedy zaporę + HIPS, możesz kontrolować co-i-jak.


Dzięki lukas za odp.
A Comodo 5.12 może być? Ten nowy interfejs mi nie odpowiada po prostu i zastanawiam się w sumie nad OA Free.

dzięki za podanie tematów. Ale przeglądałem już je, śledzę forum na bieżąco ale im więcej się czyta tym większy mętlik i problem z wyborem na co się zdecydować.

Konto usunięte

W sumie na win XP wersja 5.12 chyba wystarczy. W sumie nie instalujesz antywirusa, wiec jego zmiany z v6 Cię nie dotyczą.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Dorzucę swoje pięć groszy na XP - a może PrivateFirewall i darmowe Sandboxie? Jest firewall, jest HIPS, jest piaskownica, a całość stosunkowo lekka Smile
Swego czasu miałem taki zestaw przy identycznych niemalże zasobach sprzętowych i ani na spadek wydajności ani na "mulenie" nigdy nie narzekałem.
Do tego wspomniane dodatki do przeglądarki, skanery na żądanie, ewentualnie coś do kopii zapasowych (np. Kervier).
Jeśli w grę wchodzi jeszcze AV (z wykluczeniem chmury) to Nod jest całkiem niezłym rozwiązaniem, aczkolwiek u mnie wariował ekrn.exe i musieliśmy sobie podziękować.
lukasamd napisał(a):W sumie na win XP wersja 5.12 chyba wystarczy. W sumie nie instalujesz antywirusa, wiec jego zmiany z v6 Cię nie dotyczą.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka


Powinno być chyba ok, jest przynajmniej lżejsza od nowszej nie bety.

Miquell napisał(a):Dorzucę swoje pięć groszy na XP - a może PrivateFirewall i darmowe Sandboxie? Jest firewall, jest HIPS, jest piaskownica, a całość stosunkowo lekka Smile
Swego czasu miałem taki zestaw przy identycznych niemalże zasobach sprzętowych i ani na spadek wydajności ani na "mulenie" nigdy nie narzekałem.
Do tego wspomniane dodatki do przeglądarki, skanery na żądanie, ewentualnie coś do kopii zapasowych (np. Kervier).
Jeśli w grę wchodzi jeszcze AV (z wykluczeniem chmury) to Nod jest całkiem niezłym rozwiązaniem, aczkolwiek u mnie wariował ekrn.exe i musieliśmy sobie podziękować.


Używałem PrivateFirewall kilka lat temu i teraz na dniach ponownie sprawdzałem jej działanie, ale co ustawiłem na filtrowanie to program ponownie zmieniał na dopuść i wciąż pytał. Konfigurowałem go tak jak pisał w którymś temacie ichito. Sandboxa posiadam również. Kervier mam zamiar użyć własnie Smile
Jeszcze coś popróbuje zanim postawie świeży system.

Dzięki Wszystkim za odp