SafeGroup

Pełna wersja: Jaki antywirus?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szukam antywirusa do domu na 3 stanowiska. Znalazłem dobrą ofertę od McAfee taniej 50% na wszystkie pakiety i od 1 do 3 stanowiska wydaje mi się że to bardzo dobra oferta. Możecie jakieś polecić za dobrą cene i dwa stanowiska z 3 to moich rodziców. Proszę o pomoc.

dwa komputery win8 a jeden winXP

Eugeniusz

McAfee Antivirus na 3 stanowiska to 159 zł, czyli 53 złote za stanowisko.
Emsisoft Anti-Malware na dwa stanowiska plus w ramach walentynkowej promocji dodatkowe stanowisko to niecałe 98 zł, czyli 33 zł na stanowisko. Dorzućmy jeszcze promocyjny kupon
BlackFriday
i cena spada do 30 zł/pc.

Taniej i znacznie lepiej. Support McAfee w Polsce praktycznie nie istnieje, zaś w przypadku Emsisoft ja jestem chętny do pomocy.
lampid napisał(a):Szukam antywirusa do domu na 3 stanowiska. Znalazłem dobrą ofertę od McAfee taniej 50% na wszystkie pakiety i od 1 do 3 stanowiska wydaje mi się że to bardzo dobra oferta. Możecie jakieś polecić za dobrą cene i dwa stanowiska z 3 to moich rodziców. Proszę o pomoc.

dwa komputery win8 a jeden winXP

Cześć lampid. Jeśli mają to być komputery domowego użytku, to może zastanów się nad darmową ochroną? Nie podałeś ceny rozwiązania, które zaproponowałeś, ale przede wszystkim nie sądzę żeby McAfee było dobrym rozwiązaniem dla Twoich/Waszych potrzeb. To producent zajmujący się raczej rozwiązaniami komercyjnymi i to na olbrzymią skalę. Śmiem twierdzić, że produkty bardziej znane jako rozwiązania zabezpieczające dla użytkowników indywidualnych sprawdzą się o niebo lepiej. To ma być jedynie antywirus, czy pakiet Internet Security z firewallem i kostkarką do lodu? Smile Jeśli chcesz rozważać płatne produkty to rzuć okiem np. na Norton Internet Security/AV na 3 stanowiska. Ewentualnie Bitdefender IS/AV. Nie będę Ci sprawdzał cen i opłacalności zakupu danych licencji, ale te produkty oferują praktycznie równie dobry ochrony. Pewnie przydatnym będzie żebyś napisał jakie to komputery - co za sprzęt.

Wracając do rozwiązań darmowych: tutaj poleciłbym Avasta w wersji Free lub Bitdefendera Free. Dodatkowo rozważ dodatki do przeglądarki.

Na forum masz sporo wątków w tym temacie, poszukaj i zadaj odpowiednie pytania, a na pewno ktoś z nas Ci pomoże Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

________
O, Eugeniusz mnie uprzedził. Nie wziąłem nawet pod uwagę Emsisoftu.

Konto usunięte

Wspomniany tutaj Norton jest niezłym wyborem, tym bardziej, że np. na takim Allegro da się kupić tanio klucze na np. 3 stanowiska (nawet takie, gdzie wychodzi po ~25 zł na lickę).
Na pewno będzie to rozwiązanie lepsze niż McAfee które jest... softem ciężkim, stosującym raczej starsze metody ochrony, no i jak już wspomniano, bez wsparcia technicznego w Polsce. Wydaje mi się, że jego popularność bazuje jedynie na marketingu.

Co oprócz tego? Coś darmowego. Kompy z Windows 8 mają wbudowanego Defendera, w zależności od tego jak są używane może to wystarczyć lub nie.
Tym z XP trzeba się jednak koniecznie zająć.
Wiele zależy rzeczywiście od oczekiwań względem programu - innymi słowy od zastosowań komputera i wymagań, jakim ma sprostać jego system ochrony.
Można ograniczyć sie jedynie do AV - pozostawiając włączony firewall systemowy - w przypadku Win8/Win8.1 - często okazuje się to wystarczającym rozwiązaniem.
W tym miejscu również polecę Emsisoft Anti-Malware - to świetny produkt, w bardzo dobrej cenie (częste promocje), który w moim przypadku, sprawdził się na kolejnych generacjach "okienek"
- od XP zaczynając, a na 8.1 kończąc. Bezpłatnych alternatyw jest przynajmniej kilka - chociażby wspomniane przez nikitęAvast czy Bitdefender.
Można wrzucić pakiet IS, wzmacniając dodatkowo ochronę zintegrowaną z nim zaporą. Sporo zależy również od tego czy program ma rejestrować i sygnalizować użytkownikowi każdy przejaw aktywności systemowej, czy bardziej intuicyjnie "załatwiać" co możliwe drogą automatycznych decyzji i ograniczyć pytania adresowane do usera do niezbędnego minimum.
Jako program wymagający małej ingerencji użytkownika, z mojej strony, z czystym sumieniem mogę polecić Norton Internet Security - lekki, dość skuteczny i nieskomplikowany w obsłudze.
Innym świetnym pakietem jest Emsisoft Internet Security Pack - na który składa się Emsisoft Anti-Malware i Online Armor (chyba najlepszy na rynku HIPS z konfigurowalną funkcją zapory)
- wprawdzie sporo cięższy od NIS''a i znacznie częściej monitujący użytkownika, ale właściwie skonfigurowany baaardzo skutecznie fortyfikuje obronę przez zagrożeniami. W dodatku posiada atrakcyjne ceny zakupu licencji.
Bez względu na powyższe przesłanki, nie polecam rozwiązań sygnowanych logo McAfee - raz iluzoryczny support pl, o czym wspomnieli już koledzy, dwa - znaczne obciążenie zasobów sprzętowych (procesora i pamięci RAM) - co może być szczególnie widoczne zwłaszcza na maszynie z WinXP (w szczególności jeśli to jakiś starszy model). Jednak spoglądając nawet na nowe, mocne jednostki nie ma sensu, w moim przekonaniu, narzucać im takiego obciążenia (McAfee) - tym bardziej, że nijak nie przekłada się ono na wyższy poziom oferowanej ochrony, a wręcz przeciwnie - wśród rozwiązań dedykowanych użytkownikom domowym McAfee już od dawna nie należy w tym aspekcie do grona ścisłych liderów.
Warto pamiętać o szeroko omawianych na Forum dodatkach do przeglądarki, sofcie do kopii danych oraz o okresowych skanach na żądanie z użyciem bezpłatnych: HitmanaPro oraz Malwarebytes Anti-Malware.

Apocalypse

Tak jak koledzy napisali. Do domu starczy spokojnie darmowe rozwiazanie i nie bedzie potem kolejnego problrmu jakby sie skoczyla lincencja na komercyjny. Ja Polecam to co w moim podpisie. Odpowiednia wiedza o Cis i mozna go bardzo ladnie skonfigurowac. Jest darmowy i zawiera w sobie tez fw i sandboxa.
Przygody z Avastem i mu podobnym skłoniły mnie finalnie do płatnego softu Idea