SafeGroup

Pełna wersja: MSE a Windows Defender
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, czy przed instalacją MSE należy wyłączyć Win. Defender czy MSE po prostu samo zadba o odpowiednie ustawienia?
nmarx napisał(a):Witam, czy przed instalacją MSE należy wyłączyć Win. Defender czy MSE po prostu samo zadba o odpowiednie ustawienia?

W Windows 8+ MSE został zintegrowany z systemem w postaci aplikacji Windows Defender. Jeśli chodzi o wcześniejsze wersje systemów, to nie ma najmniejszego problemu, żeby instalować MSE Smile
Nie jestem pewny, aczkolwiek wydaje mi się, że MSE wyłączy Defendera. Wszak MSE to nic innego jak ulepszony Defender.
Chodzi oczywiście o win7. Dzięki za info, myślałem też, że może to ta sama aplikacja tylko bardziej rozbudowana ale chyba nie Wink Przynajmniej nie w Windows 7.
preter napisał(a):Wszak MSE to nic innego jak ulepszony Defender.

Cytat: Jaka jest różnica między programami Microsoft Security Essentials i Windows Defender?

Microsoft Security Essentials służy do wykrywania wielu różnych złośliwych programów i ochrony komputera przed nimi, w tym wirusami, programami szpiegującymi i innymi potencjalnie niepożądanymi programami. Windows Defender jest automatycznie instalowany z systemem operacyjnym Windows. Służy on do wykrywania i zatrzymywania programów szpiegujących.


Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To chyba właśnie dotyczy Windows 7 i z tego co pamiętam to Defender, a MSE to były dwie różne sprawy Smile

Polecam również:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Konto usunięte

Dla jasności:


Masz Windows 8:
Defender w nim to tak naprawdę MSE, nic się nie instaluje (zmieni mu nazwę).


Masz Windows 7:
Defender to (słaby) antyspyware. Przy instalacji MSE zostanie on automatycznie wyłączony. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby instalować MSE.
Warto jeszcze korzystać z MSE na Windows 7? Bo z tego co widzę to z Widows Defendera na Windows 8 warto. Pozdrawiam!