SafeGroup

Pełna wersja: Pakiet zabezpieczający Win8.1 x64
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 8.1 x64


Zastosowanie:
Internet, zakupy, portale społecznościowe, office, multimedia


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Pentium Dual-Core T4500 2.30GHz, 3GB RAM

Przez całe życie do zabezpieczenia i ochrony przed złośliwym oprogramowaniem używałem produktów firmy Kaspersky. Jednak niedawno zmieniłem system z Win7 na Win8.1 i dodatkowo skończyła mi się licencja na KIS. Dodam, że produkty Kasperskiego IS nigdy mnie nie zawiodły w związku z czym poprzeczkę zawieszam wysoko Wink Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniego pakietu zabezpieczającego mój laptop.
Co sądzicie o:
- AVG AntiVirus Free Edition 2014
- Avira Free Antivirus 2014
- Bitdefender Antivirus Free Edition

Apocalypse

Comodo chodzi na 8.1, jest wersja x64 i po polsku i za darmo. Jak odpowiednio skonfigurujesz, to już nigdy nie spojrzysz w stronę niczego innego :-).
mrkraken napisał(a):Co sądzicie o:
- AVG AntiVirus Free Edition 2014
- Avira Free Antivirus 2014
- Bitdefender Antivirus Free Edition
1. Avira, 2. Bitdefender, 3. AVG - to moja ocena programów, które wymieniłeś, wsparta subiektywnymi oczywiście, doświadczeniami wynikającymi z ich używania na pokładzie Win8.1.
Poza wymienionym już Comodo, znajdzie się jeszcze parę możliwości doboru zabezpieczeń dla ostatniej wersji "okienek".
W gruncie rzeczy wszystko zależy od Twoich oczekiwań - przykładowo: czy ma to być rozwiązanie zautomatyzowane czy sam wolisz mieć większy, decyzyjny wpływ na podejmowane działania, zintegrowane w jednym pakiecie czy złożone z kliku oddzielnych programów, maksymalnie konfigurowalne czy zminimalizowane i uproszczone. Istotny jest również aspekt wykorzystania zasobów sprzętowych (lżejszy, cięższy) oraz ewentualne dodatkowe moduły ochrony - np. HIPS, piaskownica, wirtualizacja. No i kwestia podstawowa - rozwiązania darmowe czy również komercyjne.
Miquell

Avastem może się bawiłeś na Win8.1 ??
Tez bym go wstawił do rozważenia i zainstalowania go na Win8, bo też prezentuje całkiem niezły poziom ochrony.
Chciałbym coś na kształt Kaspersky Internet Security - wszystko zautomatyzowane, moje działanie ogranicza się tylko do podjęcia ostatecznej decyzji w przypadku infekcji. Poza tym jestem przyzwyczajony do obciążenia systemu jakie serwował mi KIS więc zasobożerność nie ma większego znaczenia.
Pomyślę nad Comodo, poczytam, poszperam w internecie i wtedy podejmę decyzję czy właśnie ten pakiet będzie odpowiadał za moje bezpieczeństwo w sieci.
Na razie korzystam z 30 dniowej wersji testowej KIS 2014. Sentyment i lata przyzwyczajeń robią swoje Tongue
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

PS. rozważam też zakup nowej licencji do KIS 2014
Jeżeli wchodzą w gre płatne, to jak najbardziej możesz myśleć nad KIS, ja od siebie zaproponuje Eset lżejszy i też zautomatyzowany.
Nawet jeśli zostaniesz przy Kasperskim zawsze warto pomyśleć o dodatkowych skanerach na żądanie (jeśli oczywiście nie korzystałeś z nich wcześniej).
HitmanPro i Malwarebytes Anti-Malware żadnych kolizji z KIS-em wywoływać nie będą, w trybie on-demand są to rozwiązania bezpłatne.
Poza tym dodatki do przeglądarki (w zależności od preferencji) i regularny backup danych.

Apocalypse

Nie widzę sensu, żeby wydawać kasę jak są bezpłatne. Ale w sumie to nie moja kasa.
mrkraken napisał(a): System operacyjny:
Windows 8.1 x64


Zastosowanie:
Internet, zakupy, portale społecznościowe, office, multimedia


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Pentium Dual-Core T4500 2.30GHz, 3GB RAM

Przez całe życie do zabezpieczenia i ochrony przed złośliwym oprogramowaniem używałem produktów firmy Kaspersky. Jednak niedawno zmieniłem system z Win7 na Win8.1 i dodatkowo skończyła mi się licencja na KIS. Dodam, że produkty Kasperskiego IS nigdy mnie nie zawiodły w związku z czym poprzeczkę zawieszam wysoko Wink Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniego pakietu zabezpieczającego mój laptop.
Co sądzicie o:
- AVG AntiVirus Free Edition 2014
- Avira Free Antivirus 2014
- Bitdefender Antivirus Free Edition


Wszystko OK, ale dlaczego zmieniasz komercyjny na free? Podejrzewam, że jak na płatnym sofcie nic "nie wpadło" tzn. jest bezpiecznie? Czy chcesz dołączyć do grona osób piszących w dziale POMOC? Smile 100PLN to jest za duża kwota za IS na rok (na 2 PC)? po angilelsku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zmienienie Win7 na Win8.1 i zawieszenie porzeczki wysoko, tzn, zmienić soft profesionalny na FREE? to się chyba nazywa tzw. cofka Grin radź sobie sam.

P.S. Z resztą jak coś wybierzesz to idź tą drogą konsekwentnie i używaj.
tommyklab napisał(a):Z resztą jak coś wybierzesz to idź tą drogą konsekwentnie i używaj.

To jest najgłupsza rada, jaką mogłeś dać użytkownikowi. Tym bardziej, że w Twoim podpisie widnieje bardzo mądre zdanie:
" Security is a process, not a product! Prevention is better than cure !"

mrkraken napisał(a):Co sądzicie o:
- AVG AntiVirus Free Edition 2014
- Avira Free Antivirus 2014
- Bitdefender Antivirus Free Edition

Każdy z nich ma swoje dobre i złe strony. Jeśli chodzi o skuteczność i funkcjonalność, a tym samym przydatność programu także w trybie offline, to wg mnie klasyfikacja wygląda tak:
Avira Free Antivirus 2014 > AVG AntiVirus Free Edition 2014 > Bitdefender Antivirus Free Edition

Każdy z tych programów podstawową ochronę. Aczkolwiek:

Avira Free Antivirus 2014
Posiada bardzo dobry silnik wykrywania i usuwania malware. W darmowej wersji program korzysta z chmury. Posiada funkcję blokowania uruchamiania programów z nośników wymiennych. Avira daje także możliwość łatwego włączenia i wyłączenia zapory windows oraz zablokowania wszystkich połączeń przychodzących. Nie obciąża zbytnio komputera.
Minus: instalację należy przeprowadzać w trybie zaawansowanym i nie zezwalać na instalację paska narzędziowego Aviry.

AVG AntiVirus Free Edition 2014
Lekki i skuteczny w ochronie w czasie rzeczywistym. Korzysta z chmury. Posiada funkcję automatycznego skanowania nośników wymiennych. W języku polskim w przeciwieństwie do Aviry.

Bitdefender Antivirus Free Edition
Lekki, posiadający skuteczny silnik program antimalware. Skanuje ruch HTTP. Jednak program jest zabugowany, a producent olewa jego rozwój.
preter napisał(a):
tommyklab napisał(a):Z resztą jak coś wybierzesz to idź tą drogą konsekwentnie i używaj.
To jest najgłupsza rada, jaką mogłeś dać użytkownikowi. Tym bardziej, że w Twoim podpisie widnieje bardzo mądre zdanie:
" Security is a process, not a product! Prevention is better than cure !"


Ty wiesz swoje, a ja wiem swoje Smile Jak się ogarnie w kwestii wykryć/bądź FP jednego zabezpieczenia to możemy rozmawiać dalej.

A w moim podpisie jest sama prawda, niezależnie od produktu (chodzi o to, żeby nie traktować danego produktu jako wyroczni, można skonsultować to z innymi).

Konto usunięte

tommyklab napisał(a):Wszystko OK, ale dlaczego zmieniasz komercyjny na free? Podejrzewam, że jak na płatnym sofcie nic "nie wpadło" tzn. jest bezpiecznie? Czy chcesz dołączyć do grona osób piszących w dziale POMOC?


Tommy, weterani na tym forum wiedzą, że od lat używasz Kasperskyego z powodzeniem, promujesz ten soft, informujesz o nim itd. Ok, chwała Ci za to.
Dlaczego jednak od razu atakujesz osobę, która rozważa migrację z płatnego softu (oczywiście Kasperskyego) na coś gorszego i sugerujesz, że wyląduje z dziale potrzebujących pomocy?

Czy u nas na forum mało osób używa softu darmowego i żadnych problemów nie ma?
Skąd więc to "oburzenie" i teksty typu "radź sobie sam"? Jeśli Tobie takie działanie nie odpowiada, to na co w ogóle zabierasz głos w dyskusji? Ktoś chce pomóc, radzi, a Ty wyjeżdżasz z takimi idiotycznymi tekstami... Bo ktoś nie chce płacić z KIS, to jest od razu "be"?
Zauważ, że w wielu sytuacjach, gdy ktoś ma głowę na karku, to taki kombajn nie jest mu do niczego potrzebny, a jedynie marnuje zasoby, jakie można by wykorzystać w bardziej produktywny sposób. Ochrona przez malware nie jest podstawą tego co robimy na komputerze, to coś, co powinno odbywać się w tle.Nie wyolbrzymiaj więc problemu, bo naprawdę multum softu w ogólnym rozrachunku spisze się znacznie lepiej za darmo, niż płatny Kaspersky: zaoferuje podobny poziom ochrony, a pozwoli na szybsze działanie komputera.
Twój post wyglądał jak nieudana próba "wystraszenia" przez marketingowca, który jest pierwszy dzień w pracy i nie wie jak ma zachęcać klientów. W niczym to nie pasuje do tego forum, gdzie powinniśmy udzielać rad nie tylko przez pryzmat własnego widzi-mi-się, ale także realnychpotrzeb użytkowników.
, ja cię po części rozumiem, ; tylko dlaczego ktoś się pyta co ma wybrać skoro podaje softy free i pyta się o komercyjne i wcześniej używał KIS? Jak poddaje wyborze KIS ala FREE to mu odpisałem, tyle w temacie.

Konto usunięte

Z bardzo prostej przyczyny: bo może znaleźć rozwiązanie lepsze.
Używał od dawna KISa i było ok. Może jednak spróbuje Nortona i okaże się dla niego lepszym wyborem? A może ESET bardziej przypadnie mu do gustu?
Tego nie wiesz, tylko on może to sprawdzić, zdecydować, a następnie zagłosować na rozwiązanie bardziej mu odpowiadające swoim portfelem. Nie ma co się kurczowo latami trzymać jednego softu, bo to rynek bardzo elastyczny, konkurencja nie śpi i często może się okazać, że da się znacznie lepiej, niż "tylko dobrze".
Nie broń komuś tego, że chce sprawdzić, że szuka innych rozwiązań Smile
, ale ty dedukujesz po jego myśli, jesteś jego adwokatem? czy jak?
To, że może sprawdzić każdy produkt z osobna, to podejrzewam, że ma na tyle rozwinięty mózg, że sobie to już sprawdził, nie myślisz tak?

Ja niezdecydowanym klientom ładuję np. AVAST v9 FREE natenczas (nie żadne KIS''y, bo to nie soft dla każdego, uwierz mi, ludziom żal wydać rocznie 170PLN/2PC na AV), tak, że nie oskarżaj mnie, że tylko kasperskiego ładuję każdemu, bo tak nie jest. Żyjesz stereotypami i że ktoś w podpisie ma jakiś napis? i że tommy kojarzy się tylko z kaspersky?

P.S. Nie strosz mnie warnami/banami, po prostu je daj, jak masz możliwość; jak Ci to sprawi ulgę to dawaj bany, strzeż swojego ego na dobre_programy Smile
a ja nie rozumiem po co te nerwy, każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie.
Jeśli chodzi o oprogramowanie do zabezpieczenia naszego komputera to też kiedyś oczywiście po testach przeróżnego softu najlepiej korzystało mi sie z Nortona IS i ślepo wierzyłem iż to najlepszy soft- wykrycia/wydajność. Ale po kilku latach powiedziałem: a spróbuje coś innego - i darmowego: najperw korzystałem z Bitdefendera IS ale to nie to, później z Bitdefendera Cloud AV - i już do nortona nie wrócę bo jednak po nim testując inne softy zawsze coś znalazłem ze przepościł. Teraz korzystam z Pandy Cloud AV i jak dla mnie rewelacyjny soft.
Nie bójmy się proponować innych rozwiązań użytkownikom gdyż jeśli coś pasuje nam i jesteśmy w to ślepo zapatrzeni, że to "jedyne słuszne oprogramowanie" to nie znaczy że komuś innemu też to musi przypaść do gustu. Najlepiej polecać kilka "dobrych programów" żeby user wybrał sobie co mu najlepiej pasuje!!!

Tak jak w różnych testach raz guruje jeden soft raz drugi - wniosek jeden - NIE MA NAJLEPSZEGO ANTYWIRUSA- i chyba ameryki nie odkryłem Smile

mogę polecić od siebie "bardzo lekkie softy":

Pande Cloud AV 2.3"wersja PRO z firewallem" mam instalkę na 180dni(i więcej jak się wie jak) jak ktoś chętny to się podzielę. Jest już nowsza wersja 2.9 BETA ale narazie mi jakoś nie podchodzą te zmiany w BECIE
dobry jest też Bitdefender Cloud AV także oparty o chmurkę jest darmowy i z bardzo dobrą wykrywalnością
polecę także AVG AV free jak w nazwie - za darmo także

Eugeniusz

Bez personalnych ataków, proszę dyskutować na temat.