SafeGroup

Pełna wersja: Absolutny brak pytań.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Win 7 32-bit


Zastosowanie:
Przeglądanie www, bankowość on-line, dostęp do "aplikacji" osadzonych naserwerach, chodzących na IE


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Laptop Core2Duo 2x2Ghz, 2GB RAM, 5400 obrotów


Lapek jest podłączony na kablu, nie jest przenoszony, robi za stacjonarkę, tylko zajmującą malutko miejsca. Jest schowany za routerem z firewallem z SPI (teoretycznie, według producenta; nie pamiętam dokładnego modelu, jakiś Netgear sprzed paru lat). Dostęp do netu przez kablówkę.

Kluczową sprawą jest to, że laptop jest używany przez 2 osoby o niskim i ekstremalnie niskm stopniu skomputeryzowania, w związku z czym kryterium bezwzględnym i absolutnie nie do "naciągnięcia" jest to, aby zabezpieczenia nie wymagały podejmowania przez użytkownika decyzji.

Przez lata kupowałem Rodzicom Symanteca (IS/360), teraz kończy się licencja i zastanawiam się nad czymś nowym. Nie skreślam całkowicie Symanteca, ale trochę mnie on drażni jak spojrzę doń u nich,bo:
- po pierwsze miga w kółko komunikatami, że coś przeskanował, co jest po prostu nachalnym marketingiem,
- po drugie polityka firmy to po prostu bure chamstwo (potrafią zapronować kontynuację w droższej cenie niż kupno tego samego produktu na ten sam okres w wersji pudełkowej w pierwszym lepszym markecie, co jest dodatkowo przykre przez to, że domyślnie Symantec chce ściągać automatycznie kasę z kredytówki pod koniec okresu licencji i dokonać automatycznego kupna nowej licencji - smutna prawda ale prawda)
- po trzecie zdarzyło mi się, że Symantec coś blokował (przy aktualizacji windy) i musiałem go w ogóle w cholerę wyłączyć, żeby dało się zrobić update (oczywiście w pełni legalnego systemu z dobrego źródła Smile ).

Ma jednak tę zaletę, że wszystko robił sam i o nic nie pytał.

Doradzicie coś? Czy w tej sytuacji (router plus wymagane zero pytań od firewalla) w ogóle jest sens instalowania IS, czy poprzestać na AV?
Czy te "niezaczepne" pakiety IS z firewallami aplikacyjnymi mają jakieś hmm sygnatury na podstawie których analizują ruch wychodzący i np. blokują go niezależnie np. od niewykrycia czegoś przez antywirusa?

Zastanawiałem się np. nad FortiClientem (najwżej bym go skonfigurował tak, żeby dopuszczał znany ruch, a resztę blokował bez pytania). Albo BitDefenderem (ale nie wiem, czy AV czy IS).
Szanowny użytkowniku, rozumiem ze w erg wchodzą płatne programy.
Zapytam sie Angielski też może być ??

Jeżeli w routerze masz firewall to odpuścił bym sobie go na sprzęcie i zainstalował samego AV

Jako ze to laptop i trochę latek ma i potrzebuje coś lekkiego to z płatnych po polsku Zaproponował bym

Eseta, nie dlatego ze mam w podpisie, lecz jest dość leki i nie zadaje za dużo pytań.
Norton Av też wchodzi w gre jak najbardziej nie jest też ciężki i jak piszesz bez obsługowy.

A z zagranicznych to coś lekkiego opartego na chmurze to Webroot Smile

Oczywiście dodał bym skaner narządanie typu Malwarebytes by raz na jakiś czas przeskanowali.
Do tego nie za dużo do przeglądarki, ale zaproponował bym Bitdefender TrafficLight i no i Adblocka i jeszcze można dożucic ewentualnie Hitmanpro Alert z Cyproguard.

Według mnie wystarczajace zabezpieczenia aż chyba nad to Smile
Ja zaproponowałbym:
Bitdefender Cloud Free Antyvirus-wersja eng ale to antywirus który jest absolutnie bezobsługowy -ma aż 2 opcje w interfejsie Smile i kilka w opcjach głebiej typu:przywrócenie z kwarantanny bądź usuniecie bezpowrotnie pliku z kwarantanny. Wersja darmowa więc na +

Pande Cloud Antywirus .
Mam instalkę Pandy 2.3 wersji Pro z firewallem na 180dni mogę podrzucić na próbę. Okres 180 dni można łatwo odnawiać na następne 180dni ochrony-oczywiście nielegalnie. Jest w PL i Panda jest też wersji darmowej bez firewalla.
Oba nie zaprzątają głowy i działają niezwykle lekko na każdym sprzęcie. Wydaje mi się iż Panda jest lżejsza. To już nie to samo oprogramowanie które kiedyś było jednym z najgorszych.

Skuteczności obu rozwiązań jest zadowalająca i w ostatnich testach w sieci Panda jest w ścisłej czołówce między rozwiązaniami płatnymi. Bitdefender jest na porównywalnym poziomie!!!