SafeGroup

Pełna wersja: Emsisoft AM zostawić, czy coś dołożyć?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:

Windows 7 Home Premium x64

Zastosowanie:

Uniwersalny - do wszystkiego

Specyfikacja komputera (opcjonalne):

Intel i3
6 GB RAM
Dysk 500GB

Dziękuję wszystkim za poradę Smile

Eugeniusz

Można dodać jakieś dodatki typu Ghostery, BitDefender TrafficLight, Noscript i coś ekstra pokroju Sandboxie Free i Online Armor Free.
Online Armor freejak nie masz premium,adblock do przeglądarki i masz ochrone nie do przejscia.
Można jeszcze dodać MBAE i MCShield Wink
Nie przesadzajmy Łowcy chyba chodzi o używanie kompa a nie oczekiwanie na atak.

Piszę tak dlatego że ok.trzech lat się tak bunkrowałem i jedyne infekcje jakie miałem to z własnej winy uruchomione z paczek.

Teraz używam EISP bo mam licencje a tak to bym nawet na MSE mógł siedzieć.
Nie róbmy z komputera bunkier, bo to nie jest komputer oficera, tylko zwykłego użytkownika Tongue

W pierwszej kolejności stawiam na zapobieganie - czyli głowa na karku.

Bardziej mi chodzi o to, czy przy racjonalnym myśleniu, sam EAM wystarczy??

Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi.

Pozdrawiam

Dusiek

Dodałbym co najwyżej Online Armor Free i ew.dorzucił AdGuard jako kilera reklam co prawda płatny ,ale kluczyki są w linku podanym niżej post 11 . powinno być w miarę lekko i normalnie bez jakiś żelbetowych fortów grunt to normalność .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

LowcyGier napisał(a):Bardziej mi chodzi o to, czy przy racjonalnym myśleniu, sam EAM wystarczy??
Przy racjonalnym myśleniu to nawet EAM może okazać się zbyteczny Wink
To świetny program, który działając w trybie real-time, w zupełności powinien wystarczyć. Oczywiście warto pamiętać o wspomnianych dodatkach do przeglądarki, z pewnością nie zaszkodzi również skorzystanie z bardzo szybkiego skanera na żądanie, jakim jest HitmanPro.
Zgodnie z sugestią Eugeniusza, można jeszcze zastanowić się nad piaskownicą - primo: dla wzmocnienia ochrony przeglądarki, secundo: dla odpalania testowanych aplikacji.
Sandboxie jest lekkim i na Win7 praktycznie bezproblemowym softem.
Z mojej strony, EAM uzupełniłbym SpyShelterem - to bardzo lekki dla zasobów program, który z jednej strony może być skuteczną ochroną przed keyloggerami, z drugiej zaś może monitorować przejawy aktywności aplikacji i usług w systemie (spełniając przy tym w pewnym sensie rolę klasycznego HIPS-a).
Pozostaje pytanie o ewentualnego firewalla - czy zostawić systemowy czy doinstalować "zewnętrzny". Jeśli komputer łączy sie głównie z siecia domową, jest schowany za NAT-em,router ma wbudowana opcję zapory z możliwościami konfiguracji - to w moim przekonaniu - przynajmniej w kwestii bezpieczeństwa, dodatkowy soft można sobie podarować, a windowsowska zapora sama zadba o resztę. Jeśli komputer często łączy się z sieciami publicznymi, warto jednak pomyśleć nad instalacją np. Online Armora lub PrivateFirewalla (poza kontrolą ruchu dochodzi jeszcze HIPS). BTW: Można również zainstalować SpySheltera Firewall Smile
Dusiek napisał(a):grunt to normalność
+1 Beer
Dziękuję wszystkim za udzielone porady Smile

Pozdrawiam

Michał
Sam EAM z pewnością wystarczy.
EAM + myślenie i jest forteca.
Witam

Panowie ( i Panie ), mam sprawę - zmiana zestawu.

Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego piszę w tym samym ( mam nadzieję, że warna nie dostanę Tongue ).

Specyfikacja komputera jest taka sama.

Za niecały tydzień kończy mi się wersja testowa EAM, a na obecną chwilę nie mam funduszy na zakup pełnej, rocznej licencji.

I moje pytanie brzmi: Czym mogę zastąpić ( darmowy zestaw ) EAM??

Myślałem nad kombinacją Bitdefender Free ( 360 IS ) + Comodo Firewall ( Online Armor Free ) + skanery na żądanie ( MBAM, EEK, HP ) + dodatki do przeglądarki: adblock, trafficlight, https everywhere, ghostery, noscript etc.

Czy taki zestaw w zupełności wystarczy, czy polecacie coś innego??

Ważne by było skutecznie, w miarę lekko i bezkonfliktowo.

Dziękuję za pomoc i fachowe porady.

Pozdrawiam

Eugeniusz

Zostaw EAM, napisz do mnie PW.