SafeGroup

Pełna wersja: DuckDuckGo - wyszukiwarka ceniąca twoją prywatność
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Cytat: Skandal związany z ujawnieniem przez Edwarda Snowdena programu PRISM pokazuje, że pewna część internautów dba o swoją prywatność. Niewielka wyszukiwarka DuckDuckGo, która nie rejestruje aktywności użytkowników, zanotowała kolejny gwałtowny wzrost popularności.

Przez wiele miesięcy liczba zapytań kierowanych do DuckDuckGo rosła bardzo powoli. Sytuacja uległa gwałtownej zmianie w styczniu 2012 roku, gdy Google ogłosił, że wszystkie dane o użytkownikach, jakie zbiera ze swoich usług, zostaną zintegrowane.

Wówczas popularność DuckDuckGo gwałtownie wzrosła i przez kolejne miesiące utrzymywała się na wyższym poziomie. Kolejny gwałtowny skok zanotowano, gdy Snowden poinformował o istnieniu PRISM. W ciągu doby liczba zapytań kierowanych do małej wyszukiwarki zwiększyła się z 1,7 do 3 milionów dziennie. To niewątpliwie wpływ Snowdena, który stwierdził, że wielkie firmy, jak Google, Yahoo! czy Microsoft zapewniają NSA bezpośredni dostęp do swojej infrastruktury. Giganci zaprzeczają tym oskarżeniom i próbują oczyścić swoje imię.

DuckDuckGo to w porównaniu z Google''em miniaturowe przedsiębiorstwo. Zatrudnia zaledwie 20 osób, jednak oferuje coś, czego nie zapewnia żaden z wielkich rywali. Wyszukiwarka nie monitoruje aktywności użytkownika, nie wysyła ciasteczek (cookies), nie przechowuje adresów IP, nie oferuje logowanego dostępu, a komunikacja z nią jest domyślnie szyfrowana. Nawet gdyby władze zażądały od DuckDuckGo danych na temat użytkowników, wyszukiwarka nie miałaby czego im przekazać.

Gabriel Weinberg, założyciel wyszukiwarki, mówi, że zdecydował, iż nie będzie ona zbierała informacji o użytkownikach. Nie dlatego, że jej twórca ma takie a nie inne przekonania polityczne, ale z powodów bezpieczeństwa. Weinberg uznał, że wyszukiwarka może zbyt dużo wiedzieć o użytkowniku i przypadkowo tę wiedzę upublicznić. Obecnie wielkie wyszukiwarki mają o nas tyle danych, że na ich podstawie możliwa jest identyfikacja naszego mieszkania, a jeśli korzystamy z internetu za pośrednictwem smartfona, to zdradzamy im również, kiedy i gdzie przebywamy. Ponadto, jak stwierdził Weinberg, rządy będą coraz częściej domagały się danych o pytaniach, jakie zadawaliśmy wyszukiwarce. Tymczasem, jego zdaniem, są to prawdopodobnie najbardziej osobiste dane. Ludzie pytają wyszukiwarki o rzeczy związane ze swoimi problemami czy pragnieniami. To nie jest to samo, co jest ujawniane w serwisach społecznościowych. Dlatego też DuckDuckGo nie przechowuje żadnych informacji. Nie może zatem żadnych informacji nikomu zdradzić. Ani celowo, ani przypadkiem.


Zrzut ekranu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wyszukiwarka:

duckduckgo.com
w skrócie (to samo tylko w skrócie):
ddg.gg


Trochę więcej informacji:

donttrack.us

oraz:

dontbubble.us
Ciekawa sprawa. Chciałbym mieć perfekcyjnie spersonifikowaną wyszukiwarkę, bez śledzenia mojej aktywności. Tylko, że wyniki poszukiwań będą gorsze.
Nie ubranie zdobi człowieka, lecz człowiek ubranie.
A teraz jest chyba odwrotnie. To co mogę wyszukać, zależy od mojego ubrania...
Interesuje mnie jedno...w opcjach tego silnika jest też wyświetlanie wyników Google i Bing...bo tak rozumiem to sformułowanie
Cytat: Answers on Google/Bing (on top of links)

to znaczy, że pobiera wyniki od tych wyszukiwarek jakos bardziej "anonimowo" i potem wyświetla je u mnie??
Poza tym na jego stronie jest lista słów kluczowych...czyli tylko wyniki z tej listy wyświetla?
ichito napisał(a):Interesuje mnie jedno...w opcjach tego silnika jest też wyświetlanie wyników Google i Bing...bo tak rozumiem to sformułowanie
Cytat: Answers on Google/Bing (on top of links)

to znaczy, że pobiera wyniki od tych wyszukiwarek jakos bardziej "anonimowo" i potem wyświetla je u mnie??
Poza tym na jego stronie jest lista słów kluczowych...czyli tylko wyniki z tej listy wyświetla?


Tu chyba chodzi o to żeby spróbować wyszukiwania w ggle albo bing jeżeli nie znajdziemy tego co chcemy w ddg. Raczej nie pobiera wyników wyszukiwania ( mi przynajmniej nic nie wiadomo, a wiem że np. startpage.com pobiera z ggle ). Przydatne są komendy !bang, czyli jak wpiszemy np:safegroup !yt to wtedy hasło safegroup zostanie wyszukane na youtube.ichito powiedz o co ci chodzi wostatnim zdaniu twojej wypowiedzi?
Co do wyników wyszukiwania. Normalnie wyszukiwanie jest w j.angielskim, ale wystarczy wejść w ustawienia i tam wybrać w dwóch pierwszych rubrykach PL. Wtedy wyniki będą podobne jakością jak z google. Tzn trafniejsze i na PL witrynach.
(06.03.2014, 13:29)heros1303 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co do wyników wyszukiwania. Normalnie wyszukiwanie jest w j.angielskim, ale wystarczy wejść w ustawienia i tam wybrać w dwóch pierwszych rubrykach PL. Wtedy wyniki będą podobne jakością jak z google. Tzn trafniejsze i na PL witrynach.

+1
zbc napisał(a):Teraz tylko pozostajezmnienić stronę startową i domyślną wyszukiwarkę na DuckDuckGo Wink


W nowej super Operze - impossible! Smile
ichito napisał(a):Interesuje mnie jedno...w opcjach tego silnika jest też wyświetlanie wyników Google i Bing...bo tak rozumiem to sformułowanie
Cytat: Answers on Google/Bing (on top of links)

to znaczy, że pobiera wyniki od tych wyszukiwarek jakos bardziej "anonimowo" i potem wyświetla je u mnie??
Poza tym na jego stronie jest lista słów kluczowych...czyli tylko wyniki z tej listy wyświetla?


Apropo tego, chodzi tu o to, że przy zainstalowanym dodatku jeśli wyszukujemy za pomocą Google albo Bing, to wyświetla swoje propozycje w swojej ramce przed resztą wyszukiwań. Sam korzystam z tej wyszukiwarki dosyć długo Wink
Zapomniałem wspomieć o tym, że istnieje aplikacja (wyszukiwarka) DuckDuckGo na androida Smile
Jeszcze żeby tak znaleźć inną od google pocztę z prywatnością jak ducky to było by coś Smile Chyba że mi coś umknęło i jest już tylko mało znane?
Masz rację też szukam alternatywy poczty ggle( alternatywy która zapewnia prywatność, ale chyba już takiej nie ma ) Smile
zbc napisał(a):Masz rację też szukam alternatywy poczty ggle( alternatywy która zapewnia prywatność, ale chyba już takiej nie ma ) Smile


Całkiem dobra jest poczta na portalu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile
Trochę offtop, ale znalazłem taką stronkę jak Prism-break.org (strona gdzie podają alternatywne rozwiązania które mogą polepszyć prywatność oczywiście nie w 100%, ale zawsze coś). Według nich można rzucić okiem na mykolab.com czy autistici.org W sumie jeszcze coś tam czytałem o fastmail ale to płatne. Ktoś zna bądź zna te poczty?

P.S ile mb na tym mail linux? Bo tam nie ma nic o tym.

Dusiek

To może

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dobra dzięki, ale to temat o DuckDuckGoa nie opocztach Smile
Przepraszam, ale czy Jarek i Donek to są w jakiś sposób zakazane wyrazy/słowa na tym forum? Proszę podać punkt do regulaminu zakazujący używania tych wyrazów.
Nie używałem przy tym żadnych nazwisk, napominam, nadmieniam.

Dlaczego ktoś kasuje moje posty bezpodstawnie?
Czy na tym forum jest reżim jak w Federacji Rosyjskiej?

Eugeniusz

Ja je przenoszę do kosza. Coś jeszcze masz do powiedzenia? Prosisz się o warna.
Zapomniałem dodać że aplikacja DuckDuckGo jesttakże dla IOS.

BTW.
W androidzie możemy dodać fajny widget DDG na ekran główny, zamiast widgetu wyszukiwarki ggle Smile
Możemy wspomóc rozwój DuckDuckgo (np. przez tłumaczenie). W tym celu należy założyć konto na:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Opcjonalniemożemy podać adres email.
Można jako tako testować wersję nową DDG xd -->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Stron: 1 2 3