SafeGroup

Pełna wersja: Zestaw do ochrony
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Komp1
System operacyjny:
Win7 x64

Zastosowanie:
Do wszystkiego po trochu, gry, internet, bankowość online, zakupy itp

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Core i3 380M(2.53 GHz) 3 MB
RAM 4GB DDR3
Dysk 500GB
Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD5470 512MB

Do tej pory używałem Aviry FREE + Spybota. Opinie w necie na ich temat były pochlebne i zazwyczaj nie miałem problemu. Czy według was to dobry zestaw czy absolutnie należy go zmienić.
Pozdrawiam


komp2
System operacyjny:
Win XP x32

Zastosowanie:
Do wszystkiego po trochu, gry, internet, bankowość online, zakupy itp

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Celeron M 1,6 GHz 2MB
RAM 2GB DDR2 SDRAM
Dysk 80GB 5200 rpm

Zestaw identyczny jak w przypadku kom1
Sprawdź Webroota, masz trial na 180 dni
Kod:
http://www.webroot.com/customerSupport/broncosTrial.php

Do tego możesz przeglądarkę z adblockiem i trafficlightem puścić w sandboxie. Wszytsko wsparte hitmanpro.alert i mbam/hitman
A jaki chcesz zestaw : zautomatyzowany czy nie??Zabezpieczenie będzie raczej lepsze przy niezautomatyzowanym zestawie Wink
Raczej myślę ze zautomatyzowany. Czy konfiguracja jest trudna ?
moloch4 napisał(a):Czy konfiguracja jest trudna ?

Czyli??

Hmm... Może BD free + CFW + MBAE + MCShield,a do przeglądarki :avira browser safety. Do
ochrony prywatności ghostery i adblock, a jeżeli jesteś zaawansowanym userem to noscript ( Zapewnia lepszą prywatność i lepsze bezpieczeństwo przez blokowanie skryptów (...)). Przy BD free, trafficlight jest nie potrzebny bo w BD jest już zawarty. Hitman pro.alert przy tym zestawie też by odpadł, bo gryzie się z BD. Piaskownica zawarta w CFW, zastąpi sandboxie, ale chyba się nie gryzą. Do webroota nigdy nie miałem przekonania. Skanery na żądanie: MBAM, Hitman pro, Emsisoft emergency kit ( EEK ). Powinno być git Wink
Zacznijmy od tego czy soft ma być płatny czy darmowy?
A dlaczego chcesz zmienić Avirę? W moim przekonaniu to całkiem niezły program, z własnego doświadczenia wiem również, że lepszy od proponowanego już chociażby wcześniej Bitdefendera.
Ale może są ku temu jakieś istotne powody - Avira powoduje konflikty, nadmiernie obciąża zasoby, etc? Czy zwyczajnie chciałbyś wypróbować inne rozwiązania?
Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań, nie ma również najmniejszego sensu przesadzać z ilością instalowanych aplikacji chroniących, w większości przypadków to tylko zbędne marnowanie zasobów pamięci i pracy procesora Wink

Apocalypse

Zobacz sobie jeszcze Cisa. Darmomy, 64 bitowy, kompletny ze specjalnym modulem do bankowosci internetowej. Do tego cos na zadanie by sie przydalo od czasu do czasu...


Dodano: 14 mar 2014, 7:59

A i nie napisales jaki jest Twoj poziom doswiadczenia...
Miquell napisał(a):Zacznijmy od tego czy soft ma być płatny czy darmowy?
A dlaczego chcesz zmienić Avirę? W moim przekonaniu to całkiem niezły program, z własnego doświadczenia wiem również, że lepszy od proponowanego już chociażby wcześniej Bitdefendera.
Ale może są ku temu jakieś istotne powody - Avira powoduje konflikty, nadmiernie obciąża zasoby, etc? Czy zwyczajnie chciałbyś wypróbować inne rozwiązania?
Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań, nie ma również najmniejszego sensu przesadzać z ilością instalowanych aplikacji chroniących, w większości przypadków to tylko zbędne marnowanie zasobów pamięci i pracy procesora Wink


Może być darmowy.
W sumie to nie wiem, mam ją od kliku lat i jestem z niej zadowolony. Naczytałem się rożnych opinii na jego temat (pochlebnych) ale teraz ostatni pojawił się u mnie problem ze spamowaniem z moich kont pocztowych i tak się zastanawiam czy faktycznie ten moj zestaw jest ok. Skoro piszesz ze jest całkiem dobry to może pozostanę z nim.


Apocalypse napisał(a):Dodano: 14 mar 2014, 7:59

A i nie napisales jaki jest Twoj poziom doswiadczenia...
Mój poziom doświadczenia - raczej trochę większy jak przeciętnego kowalskiego. Zazwyczaj jeżeli chodzi o ochronę komputerów sprowadzało się do tego że instalowałem jakiś program av (wybrany na podstawie opinii użytkowników) i działał Smile.
moloch4 napisał(a):Naczytałem się rożnych opinii na jego temat (pochlebnych)
Opinie mogą być przydatne, ale podobnie jak testy, trzeba traktować je z zachowaniem odpowiedniego dystansu Wink
Za testami i ich wynikami niestety często kryją się tylko $$$$, prawdziwość i trafność opinii dotyka natomiast problem "fanboysów".
moloch4 napisał(a):W sumie to nie wiem, mam ją od kliku lat i jestem z niej zadowolony.
To jest najważniejszy wyznacznik - indywidualne wrażenia i doświadczenia stanowią "klucz" do skutecznego doboru oprogramowania, a w konsekwencji do zadowolenia użytkownika Smile
Miquell napisał(a):Zacznijmy od tego czy soft ma być płatny czy darmowy?
A dlaczego chcesz zmienić Avirę? W moim przekonaniu to całkiem niezły program, z własnego doświadczenia wiem również, że lepszy od proponowanego już chociażby wcześniej Bitdefendera.
Ale może są ku temu jakieś istotne powody - Avira powoduje konflikty, nadmiernie obciąża zasoby, etc? Czy zwyczajnie chciałbyś wypróbować inne rozwiązania?
Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań, nie ma również najmniejszego sensu przesadzać z ilością instalowanych aplikacji chroniących, w większości przypadków to tylko zbędne marnowanie zasobów pamięci i pracy procesora Wink

Czemu avira miała by być lepsza od BD free? :/
zbc napisał(a):Czemu avira miała by być lepsza od BD free?
Używałem obu programów i taka jest moja opinia - subiektywna oczywiście, bo poparta własnymi doświadczeniami.
Długo mógłbym wymieniać argumenty uzasadniające powyższe stanowisko, jednak chcąc uniknąć niepotrzebnego OT, podam tylko dwa przykłady - ogólna wydajność pracy systemu i szybkość działania przeglądarki, które zdecydowanie przemawiają na korzyść Aviry. O supporcie już nie wspomnę.
zbc napisał(a):W moich odczuciach BD free jest lepszy
To Twoje odczucia i ja ich nie kwestionuję.
moloch4 napisał(a):komp2
System operacyjny:
Win XP x32

Zestaw prosty i lekki, ale raczej dla kogoś nieco obeznanego:
- GeSWall Free 2.92...restrykcje i izolowanie aplikacji (głównie przeglądarki internetowe, czytniki PDF, odtwarzacze multimediów, programy pocztowe)
- zapora Kerio 2.1.5 Free
- HMPA z CryptoGuard i BD Traffic Light
- przeglądarka z czymś do blokowania reklam w stylu Adbloka i blokera skryptów np. NoScript.
Oczywiście coś do backupu systemu, można za free dać też wirtualizacje systemu na żądanie (Toolwiz Time Freeze).

Apocalypse

Mysle ze autorowi nie chodzilo o jakiekolwiek wirtualizowanie, a cos co bedzie oparte na bardziej konwencjonalnych metodach. Ale pewnie i tak ma juz zestaw wybrany?
Apocalypse napisał(a):Mysle ze autorowi nie chodzilo o jakiekolwiek wirtualizowanie, a cos co bedzie oparte na bardziej konwencjonalnych metodach. Ale pewnie i tak ma juz zestaw wybrany?

Możliwe, ale tego nie napisał wprost...jedyne co podpowiedział, to że woli coś bardziej zautomatyzowanego, ale to pewnie dotyczy programów konwencjonalnych. Wirtualizacja jest raczej rozwiązaniem stosowanym na żądanie, więc może po prostu sobie być i czekać na swoją kolej Smile
ichito napisał(a):Apocalypse pisze:Mysle ze autorowi nie chodzilo o jakiekolwiek wirtualizowanie, a cos co bedzie oparte na bardziej konwencjonalnych metodach. Ale pewnie i tak ma juz zestaw wybrany?


Możliwe, ale tego nie napisał wprost...


Zgadza się opisałem to zbyt lakonicznie, zestaw wybrałem Avira + MBAM PRO do tego w przeglądarce Adblok, NoScript.W wolnej chwili postaram sie jeszcze sprawdzić Emsisoft emergency kit.

Dziękuje za podpowiedzi i pomoc.
Pozdrawiam
Marcin
Nie zapomnij o kopiach danych i systemu...to sie potem mści w najmniej odpowiednim momencie Wink

Apocalypse

Bez zapory? Dodaj do tego Comodo Firewall moja rada.

Konto usunięte

Jeśli wrzuci Comodo Firewall, to ma i "piasek" i HIPSa w razie czego.
Wtedy lepszym wyborem wydaje się coś lżejszego np. BitDefender Free (a i to tylko jako dodatek) + Comodo FW.
Apocalypse napisał(a):Bez zapory? Dodaj do tego Comodo Firewall moja rada.


Posiadam zaporę oferowaną przez win7.
moloch4 napisał(a):
Apocalypse napisał(a):Bez zapory? Dodaj do tego Comodo Firewall moja rada.


Posiadam zaporę oferowaną przez win7.

Skuteczność zapory systemowej nie jest zbyt dobra. CFW jest bardzo dobry i nawet nie porównuj go do systemowej zapory Wink
Stron: 1 2