SafeGroup

Pełna wersja: Czy programy antywirusowe są dziurawe?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Jurek

Luki w wielu skanerach antywirusowych .

Ekspert od cyberbezpieczeństwa Thierry Zoller opublikował kilka raportów, w których ostrzega przed błędami znalezionymi w skanerach antywirusowych takich firm jak Bitdefender, Avast!, ESET i Fortinet. Zdaniem specjalisty narzędzia te mają problemy z obsługą zmanipulowanych archiwów, przy użyciu których możliwe jest przemycenie do systemu zainfekowanych plików. Wszystkie z opisanych usterek mają związek z pracą bramek sieciowych.
Reklama
[AD][AD]

Bitdefender potwierdził obecność błędów w kilku swoich produktach i już w ubiegłym tygodniu przygotował odpowiednią łatę, która jest dostarczana za pośrednictwem funkcji automatycznej aktualizacji. Tą samą drogą oferowana jest od zeszłego tygodnia poprawka firmy ESET. Według Zollera tylko Avast! i Fortinet nie zareagowały jeszcze na jego ostrzeżenia. W tej chwili nie wiadomo, czy luki w produktach tych firm wciąż istnieją, czy być może zostały już zamknięte.

Źródło i raporty:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jurku ! Będziesz wklejał teraz wszystko jak popadnie ??? To trochę nudne, bo ja mogę równie dobrze skopiować dobreprogramy.pl i co ???

Po co kopiujesz już po raz któryś kolejną wiadomość ???
Trzeba mu w papkę dać Grin
Mateusz moim zdanie nie ma w 100 procentach czystych antywirusów.
Każdy z nich ma jakąś luke ,na serio.
VenomX napisał(a):Trzeba mu w papkę dać Grin


Hyhyhy Tonguep
Nero ale ja się pytałem po co wkleja kolejnego newsa z jakiejś tam strony, a nie komentowałem luk w antyvirusach Grin
Wiem.
Jurek faktycznie może zaprzestań tego wklejania bo papki nam zbraknie.....
Luki są wszędzie - także w programach dla Linuksa i antywirusach Smile

Jurek

MateusXz napisał(a):Jurku ! Będziesz wklejał teraz wszystko jak popadnie ??? To trochę nudne, bo ja mogę równie dobrze skopiować dobreprogramy.pl i co ???

Po co kopiujesz już po raz któryś kolejną wiadomość ???


To bardzo ciekawy artykuł wraz z raportami o poważnych lukach, które występują w kilku programach antywirusowych. Myślę, że to może zainteresować niektórych z nas. Wydaje mi się, że Twój problem polega na tym, że to właśnie Avast posiada tę lukę a firma kompletnie nie zamierza nic z tym zrobić Smile

Ciebie interesuje wygląd przeglądarek internetowych kolegów a mnie luki w AV. Ja nie krytykuje twoich pomysłów i tematów, choć czasem kompletnie mnie nie interesują. Smile

PS.
Temat nie jest z portalu dobreprogramy.pl. Może najwyższy czas żeby zakupić lub zmienić okulary Smile
Jurku Sad
Przepraszam.

PS. Okulary już noszę, a avast już nie mam, tylko McAffe Total Protection 2009 Grin

Jurek

MateusXz napisał(a):Jurku Sad
Przepraszam.

PS. Okulary już noszę, a avast już nie mam, tylko McAffe Total Protection 2009 Grin


Nie jestem zbyt obrażalski a każdemu z nas czasem zdarzy się coś chlapnąć. Cenię ludzi którzy potrafią przyznać się do błędu i przyznaje, że nie wszystkie tematy które wstawiam były trafione Smile

Wydawało mi się, że nie tak dawno w Twojej sygnaturce widziałem logo Avasta, chyba, że to u kogoś innego.
mbm86 ma avast! Wink
MateusXz doinstaluj sobie ARTEMISa bo w standardzie go nie ma nie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat: MateusXz doinstaluj sobie ARTEMISa bo w standardzie go nie ma

Jest tyle ze doinstalowane jako upgrade wraz z silnikiem 5300 w trakcie aktualizacji.
Oczywiście trzeba uruchomić w jednej z zakładek konfiguracyjnych.
Niech sobie i będą nawet te luki. Mam Sandboxie więc w razie czego ryzyko jest mniejsze. Mimo tych luk nie zamierzam zmieniać programu AV gdyż u mnie spełnia on swoją funkcję. Co ciekawe nawet wszystkie wirusy jakie zdarzało mi się mieć Avast usuwał więc nie jest z nim tak źle jak niektórzy twierdzą Smile
Po drugie nie zrezygnuję bo szkoda byłoby zmarnować licencję na Avasta do 1 marca 2010 Grin