SafeGroup

Pełna wersja: Piaskownica ale trochę inaczej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mamy programy antywirusowe,mamy skanery on-line i mamy skanery sieciowe typu np. VirusTotal.
mamy programowe "piaskownice" np. DefenseWall i mamy równiez sieciową.
Zwie sie Anubis i jest czyms bardzo przydatnym do analizowania nieznanych plików i takze stron sieciowych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

programu MGtools.exe uzywanego do analizy i czyszczenia komputera z trudno usuwalnych wirów

Jurek

zbycho napisał(a):Mamy programy antywirusowe,mamy skanery on-line i mamy skanery sieciowe typu np. VirusTotal.
mamy programowe "piaskownice" np. DefenseWall i mamy równiez sieciową.
Zwie sie Anubis i jest czyms bardzo przydatnym do analizowania nieznanych plików i takze stron sieciowych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

programu MGtools.exe uzywanego do analizy i czyszczenia komputera z trudno usuwalnych wirów


Dzięki Zbycho!

Wstawiłem z ciekawości do analizy Combofixa. Czekałem kilka minut na testowanie (było info, że mam czekać 40 min). Test pliku trwał również kilka minut. Combofix został oceniony jako destrukcyjny (wysokie ryzyko) i modyfikujący rejestr (niskie ryzyko). Wynik testu w linku i załączniku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dzieki za info! Bardzo ciekawy projekt.
To juz troche czasu dziala.W kazdym razie jest to dośc wygodne.
Co do interpretacji wyników to tu trzeba zachowac rozsadek.
Po prostu niektóre programy korzystaja z bibliotek uzywanych takze przez generatory wirusów.
Same w sobie szkodliwe nie są.Wszystko zalezy do czego sa wykorzystywane przez spakowany upx-em program.
Bardzo ciekawe i pomocne rozwiązanie Smile