SafeGroup

Pełna wersja: Mega skuteczny, kompleksowy zestaw.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Posiadany system operacyjny:
Windows 7 Ultimate 64bit

Zastosowanie komputera:
Baaaardzo uniwersalne, gry, projektowanie grafiki, officówki, internet, multimedia, lubię też często ściągać podejrzane pliki, i wchodzić w podejrzane miejsca.

Specyfikacja komputera (opcjonalnie):
Tu obciążenie nie ma znaczenia bo ten sprzęt uciągnie bez problemu wszystko. Procek i7 3,4 GHz, 32 GB RAM DDR3.

Budżet tj. darmowy czy płatny (opcjonalnie):

Kasa nie ma znaczenia, mogę wykupić wszystko co potrzeba byleby mieć wyczesaną i uniwersalną ochronę, kompleksową, żeby nic mnie nie zaskoczyło. Na wypadek zombie, ataku wygłodniałych zorganizowanych grup hackerskich itd. Grin

Czego oczekujesz od zestawu np. automatyczne działanie (opcjonalnie):
Potrzebuję baaardzo dobry i kompleksowy pakiet zabezpieczeń. Ma być skuteczny więc niekoniecznie automatyczny, co do intuicyjności i prostoty też nie ma znaczenia, ogarnięty jestem w tych sprawach wystarczająco.
- Zapora systemowa...jeśli wolisz inną to darmowe Outpost, Privatefirewall czy OA beda OK
- kupujesz AppGuard...albo SpyShelter Premium...albo SpyShelter FW (będzie zamiast systemowej zapory od razu)
- możesz dołożyć NVT Exe Radar Pro
- instalujesz HitMan Pro Alert z CryptoGuard
- przeglądarka z dodatkami do blokowania dodatków, skryptów, flash itp.
- skaner na żądanie albo dwa (MBAM, EEK, Crystal Security czy co tam lubisz innego)
- TTF albo SD do wirtualizacji systemu
- coś do kopii zapasowych/odzyskiwania systemu
Jeśli chcesz mieć dobrze zabezpieczony komputer, a cena nie gra dla Ciebie ważnej roli...
ichito napisał(a):- kupujesz AppGuard...albo SpyShelter Premium...albo SpyShelter FW (będzie zamiast systemowej zapory od razu)

Jestem przy SpyShelter Premium/SS Firewall. To naprawdę dobry produkt, który za który wg mnie warto zapłacić.
Zacznij od ostatniego punktu ichito, tzn. pewnego programu do tworzenia kopii zapasowych. jesli kaska nie gra roli, to zainteresuj się Shadow Protect (szybki i b.pewny), lub tańszym Acronisem. Dobra kopia zawsze Ci tyłek uratuje jakby co. Potem już możesz sobie budować bunkier ze ścianami grubości co najmniej metraGrin z programów zabezpieczających.

Konto usunięte

Moim zdaniem na taką maszynę-potrowa dobrym wyborem będzie coś z tego:

1. Kaspersky IS
2. Emsisoft AM + OA

Do tego tradycyjne dodatki typu AdBlock / Ghostery / NoScript, UAC na max. no i EMET jeżeli nie będzie konfliktu z niczym.
Rozumiem, że to ma być bunkier? Grin
Oczywiście moja propozycja.
Do dzieła (żelbet) Grin .
COMODO internet security (CIS) + Emsisoft Anti-Malware(EAM)* Dla+ Malwarebytes Anti-Exploit(MBAE) + MCShield + Hitman pro.alert(HMPA).
Dlaczego CIS?
Ponieważ pakiet od COMODO to kompletny pakiet zabezpieczeń .
CIS posiada:
- Antywirusa,
- Zapora sieciowa (FireWall),
- HIPS (Host Intrusion Prevention System),
- Piaskownica,
- Viruscope,
- Skaner chmurze,
- Filtrowanie WWW,
- COMODO Secure DNS
- COMODO wirtualny pulpit (do np. Bankowości).
Moja konfiguracja (mogę ci dać ją) daje sporo alertów, nic CIS nigdy mi nie wpuścił.
CIS rozdziela pliki/aplikacje itd. na trzy grupy:
- Zaufane (Biała lista),
- Szkodliwe (Usuwane przez antywirusa),
- Nierozpoznane (Aplikacja nierozpoznane uruchamiają się, ale nie wyrządzają szkód).
COMODO IS ma niedopuścić do infekcji .
Unieszkodliwia zagrożenia zero-day.
To kompleksowy pakiet zabezpieczający, całkowicie za darmo .
Dlaczego Emsisoft Anti-Malware* (EAM)?
EAM łączy w sobie silnik Bitdefendera znanego z wysokiej detekcji szkodników, oraz autorski silnik Emsisoftu.
Myślę, że będzie działał bez problemów razem z CIS''em.
Dlaczego MCShield?
Ponieważ to doskonałe narzędzie do wykrywania i unieszkodliwianiu szkodników z USB
Dlaczego MalwareBytesAnti-Exploit (MBAE)?
Ponieważ to doskonałe narzędzie do wykrywania iunieszkodliwiania exploitów wykorzystujących luki w oprogramowania.
*EAM jest płatny.
Ustaw UAC (Kontrola konta użytkownika) na poziom maksymalny.
Regularnie rób kopie zapasowe
Do przeglądarki:
BitDefender TrafficLight, WOT, ghostery, noscript adblock lub adguard.
Skanery na żądanie:
Malwarebytes anti-malware i Hitman pro.
Dodaj jakiś VPN (np. Cyberghost)
Na koniec przeczytaj cały mój podpis! .
To wszystko (z myśleniem też) będzie bunkrem.
Ps.
Nawet po tyłu programach nie zauważysz obciążenia.
Regularnie czyść komputer ccleanerem i defragmentuj Auslogics Disk Defrag (free).
Dzięki wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi, najbardziej przekonuje mnie zestaw od ZBC chyba, że jeszcze ktoś doda jakieś zestawy. Dzięki ZBC za tak sytą odpowiedźSmile

PS. Emsisoft Anti-Malware ma całego antywirusa od bitdefendera czy tylko moduł odpowiedzialny za drobniejsze szkodniki? czy lepszy będzie antiwirus z bitdefendera, a może wyjdzie na to samo?
Ja bym osobiście zainstalował pakiet od Bitdefendera (IS lub TS), tym bardziej, że jest wiele darmowych promocji na ten program. Po zainstalowaniu najlepiej wykonać pełne skanowanie komputera i wszystko powinno być w porządku. Smile
Emsisoft ma aktualizowany silnik bitdefendera i swój. Dwa silniki - Ja bym kupił EAM, zamiast bitdefendera.
Emsisoft AM oznacza swój silnik jako "A", natomiast silnik bitdefendera "B".
Mogę się mylić, ale EAM ma chyba wszystkie sygnatury BitDefender. Zobacz w malware lab, jak wysoką detekcję ma Emsisoft80-100% .
Poza tym EMSI wykrywa bardzo dobrze adware, czego BitDefender tak nie potrafi.
Oczywiście tak jak pisałem wcześniej, zastosuj ten zestaw, jaki pisałem.
Poza tym, BitDefender IS/TS może konfliktować się z CIS''em.
Ochronę sieciową bitdefendera masz w dodatku BitDefender Trafficlight, o którym pisałem wcześniej.
Sam szukam darmowej licencji na EAM ^.^ .
Zapomniałem o jednym... mianowicie jeżeli masz rutera to zabezpiecz komunikację bezprzewodową.(WPA- 2 PSK, AES).
Nie zapomnij o kopii zapasowej! Smile
Ja bym polecił Tobie dwa zestawy ( do wyboru ):

1. Emsisoft Anti-Malware + Online Armor / Emsisoft Internet Security Pack + Malwarebytes Anti-Malware ( opcjonalnie PRO )

2. Webroot SecureAnywhere Antivirus + Spyshelter Firewall + Malwarebytes Anti-Malware ( opcjonalnie PRO )
LowcyGier napisał(a):Ja bym polecił Tobie dwa zestawy ( do wyboru ):

1. Emsisoft Anti-Malware + Online Armor / Emsisoft Internet Security Pack + Malwarebytes Anti-Malware ( opcjonalnie PRO )

2. Webroot SecureAnywhere Antivirus + Spyshelter Firewall + Malwarebytes Anti-Malware ( opcjonalnie PRO )

Stawiam cały czas na zestaw który pisałem wcześniej.
Webroot - Ta firma została założona przez dwóch byłych pracowników NSA i z raportu AV-C wynika, że zbiera bardzo dużo danych (WSA).
- Fajnie, że masz swoje zdanie / swoją opinię, tylko czemu próbujesz opinie innych forumowiczów przytłumić swoimi wizjami?

zbc napisał(a):Myślę, że będzie działał bez problemów razem z CIS''em.

Czyli nie jesteś PEWNY na 100%, że te dwa programy ( EAM i CIS ) bezproblemowo będą działały ze sobą?

zbc napisał(a):Webroot - Ta firma została założona przez dwóch byłych pracowników NSA i z raportu AV-C wynika, że zbiera bardzo dużo danych (WSA).


Takie same bzdury, jakie kiedyś dotyczyły COMODO:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Manipulacja polegała na tym, żeby ludzi odciągnąć od produktów COMODO i tak samo teraz próbuje się odciągnąć ludzi od produktów Webroota, bo twórcy kiedyś pracowali w NSA. To nie jest argument, który przekona ludzi, aby odeszli od tego producenta.

To może produktów Kasperskiego też nie warto używać, bo towarzysz Putin będzie Nas szpiegował - albo nie warto używać produktów z Państwa Środka, bo Chińczycy są tacy i tacy?

Ogólnie masz pojęcie o zabezpieczeniach, ale nie raz mocno przesadzasz!
LowcyGier napisał(a): - Fajnie, że masz swoje zdanie / swoją opinię, tylko czemu próbujesz opinie innych forumowiczów przytłumić swoimi wizjami?

zbc napisał(a):Myślę, że będzie działał bez problemów razem z CIS''em.

Czyli nie jesteś PEWNY na 100%, że te dwa programy ( EAM i CIS ) bezproblemowo będą działały ze sobą?

zbc napisał(a):Webroot - Ta firma została założona przez dwóch byłych pracowników NSA i z raportu AV-C wynika, że zbiera bardzo dużo danych (WSA).


Takie same bzdury, jakie kiedyś dotyczyły COMODO:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To może produktów Kasperskiego też nie warto używać, bo towarzysz Putin będzie Nas szpiegował - albo nie warto używać produktów z Państwa Środka, bo Chińczycy są tacy i tacy?

Ogólnie masz pojęcie o zabezpieczeniach, ale nie raz mocno przesadzasz!

LowcyGier bez przepychanek, pełen szacunek dla ciebie.
Jeżeli masz wrażenie, że cię "zagłuszam", no to sorki.

Sprawy z tymi bzdurami zostały wyjaśnione (COMODO).
Co do webroota:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak widać webroot nie jest dobry jeżeli chodzi o prywatność, a nawet w wikipedii pisze, że został założony przez dwóch byłych pracowników NSA, aczkolwiek nie mówię, że webroot jest zły.
Z chińskich zabezpieczeń najprawdopodobniej korzystać nie będę.
Nie wiem czy COMODO dobrze współpracuje z EMSI, ale może UNAN to przetestować. Wink
Po prostu chcem pokazać, że to jest dobre, bo...., a to może nie być dobre ponieważ...

Konto usunięte

zbc napisał(a):Webroot - Ta firma została założona przez dwóch byłych pracowników NSA i z raportu AV-C wynika, że zbiera bardzo dużo danych (WSA).
To jaki zestaw napisałem, to nawet żelbetwymięka. Cool


Nie zapominaj, że Comodo nie było w tym teście brane pod uwagę.... "bo Melih jest obrażony na AV-C". Jeśli chcesz tak porównywać to rób to fair, bo tak jak to robisz...
Poza tym, nie ma 100% ochrony. Nawet Comodo nie przechodzi idealnie choćby testu Matouseca.


Wysłane z telefonu
Cytat: Poza tym, nie ma 100% ochrony. Nawet Comodo nie przechodzi idealnie choćby testu Matouseca.

Tylko że CIS ma najlepszy wynik Tongue .
Nawet kaspersky IS ma gorszy wynik.
Poza tym testy to nie wszystko.
zbc napisał(a):Poza tym testy to nie wszystko.

I tutaj odpowiedziałeś sobie na swój wcześniejszy post, dotyczący prywatności ( test który udostępniłeś ).

Co byś nie zrobił, internet jest miejscem PUBLICZNYM i tutaj prawdziwej prywatności jako takiej mieć nie będziesz nigdy.

Jeśli nie jesteś " typem spod ciemnej gwiazdy ", to czegóż tu się bać?

Grunt by mieć zawsze głowę na karku i z rozwagą surfować po zasobach internetowych.

Ja w każdym bądź razie podtrzymuję moją propozycję zestawu zabezpieczającego dla .

LowcyGier napisał(a):Ja bym polecił Tobie dwa zestawy ( do wyboru ):

1. Emsisoft Anti-Malware + Online Armor / Emsisoft Internet Security Pack + Malwarebytes Anti-Malware ( opcjonalnie PRO )

2. Webroot SecureAnywhere Antivirus + Spyshelter Firewall + Malwarebytes Anti-Malware ( opcjonalnie PRO )
Witaj! Sprzęt masz mocny jednakże zbyt duża ilość oprogramowania ochronnego może na swój sposób zakłócić jego prawidłowe działanie. Ja zaproponuję kilka zestawów, a mianowicie:

- Comodo Internet Security + Malwarebytes Anti-Malware Free / Premium + AdFender

- Emsisoft Anti-Malware + Online Armor / Emsisoft Internet Security Pack + Malwarebytes Anti-Malware Free / Premium + AdFender

- Malwarebytes Anti-Malware Premium +Spyshelter Firewall + AdFender.

Pozdrawiam!
zbc napisał(a):Do przeglądarki:
BitDefender TrafficLight, WOT, ghostery, noscript adblock lub adguard.

To, noscript, adblock czy adguardTongue Rozumiem, że noscript to co innego ale adblock i adguard mają to samo przeznaczenie, więc który z nich będzie skuteczniejszy? a może adfender jak poleca Snajpiq?
Po co Wam te wszystkie programy? Przed czym one mają Was ustrzec?

Z doświadczenia wiem, że wystarczy zwykły Windows Defender, Emet, Windowsowy firewall i odrobina rozumu. Piszesz że jesteś doświadczony i "obeznany", tak więc nie będzie dla Ciebie większego kłopotu rozróżnienie potencjalnie niebezpiecznej strony od tej godnej zaufania. Prawda jest taka, że pierwszym i najlepszym zabezpieczeniem będzie korzystanie z dobrej, nowoczesnej przeglądarki w połączeniu z kilkoma sensownymi dodatkami. I to wystarczy na 99% syfu które krąży po sieci. Jak padniesz ofiarą hakera żartownisia, który będzie chciał wyciągnąć od Ciebie Twoje zdjęcia z wakacji, albo nomen omen założyć hasło na płytę główną to i tak to zrobi.

Oczywistym wyborem w Twoim przypadku będzie zainstalowanie jakiegoś dobrego pakietu Internet Security. Ktoś już dobrze wyżej wspomniał - Comodo, Kasparsky czy Webroot to obecnie najsensowniejsze programy. Sam korzystam z tego ostatniego i polecam go wszystkim znajomym i jak do tej pory nikt nie miał żadnych kłopotów. Do przeglądania podejrzanych stron Chrome + ScriptSafe i AdGuard. Po co więcej? Nie popadajmy w paranoje, piszesz że lubisz grać i obrabiać grafikę, tak więc instalowanie jakiś dodatkowych udziwnień nie dość że będzie przeszkadzać Ci w grze ciągłymi komunikatami, to potrafi zablokować potrzebne pliki (np. PunkBuster od Battlefielda).
Większość tych programów podanych zawsze sie przyda.
Wieszkom ich ilosc mam u siebie na kompie i jakoś mi nic nie blokuje Battlefield wiec szanowny użytkowniku może coś u ciebie.

Sam od sibie zaproponuje, wcześniej wskazanego Kaspersky, cena a jego wydajność robi swoje, i całkiem fajny i szybki support jak coś trzeba.
Od siebie też Polecę Eset, tak mam go w podpisie i tez sobie go chwale, tylko tu już cena jest dosc wysoka.
No i oczywiście wspomniane np dodatki do przeglądarki jak Bitdefender Trafficlight czy też Adblock no i do tego Malwarebytes anti malware jako skan na żądanie, no i do uszczelnienia trochę przeglądarki HitmanPro Alert z Cypro Guard i wydaje się mi być to dość szczelna zaporą.

A tak szczerze mówiąc nic nie zastąpi nam naszego rozumu, a konfiguracji można złożyć od groma z tych darmowych i płatnych.
Stron: 1 2