SafeGroup

Pełna wersja: Laptop Sony VAIO EH1M1E/B opinie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Proszę o pomoc w zakupie laptopa, który ma służyć do prywatnego użytku (multimedia, internet, niewymagające gry, office). Chciałbym, przede wszystkim żeby był trwały i wystarczył na parę lat. Budżet to 2500zł.

Spodobał mi się

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, co o nim myślicie?
Cześć
Od jakiegoś czasu "trwały i wystarczy na parę lat" NIE dotyczy notebooków Sony. Zbudowane ze słabego cienkiego plastyku, zredukowane poza granice rozsądku (znikome) wzmocnieniai niedopracowane układy chłodzenia nie wytrzymują "lat", o czym wiem z doświadczenia jako autoryzowany serwisant wykonując generalne naprawy w dwuletnich laptopach...
Prosty test - przy otwieraniu zwróć uwagę jak cały laptop się wygina patrząc z boku na okolice zawiasów - kluczowe elementy jak płyta główna czy panel LCD NIEznoszą wielokrotnego wyginania. Komputery VAIO technicznie nie różnią się od tanich marek, a więc nie ma sensu płacić cenę premium za logo. Czy wiesz że Sony rezygnuje z całego departamentu VAIO?

Nie znając realiów polskiego rynku mogę tyko poradzić wybór pomiędzy tanią ale rozsądną marką (np. Acer) lub produktem klasy business za znacznie większe pieniądze (np. ThinkPad).
Nie patrz na marki,każda robi w ch*** Wink polecam obejrzeć film ''''Spisek żarówkowy'''' jeśli bierzesz lapa to poszukaj recenzji/testóww necie np na notebookcheck.pl
Dobre recenzje zbierają HP z serii Elitebook,Probook, nie grzejące Pavilony czy też Compaqi niektóre Lenovo Thinkpad,czasami lepiej wziąć coś słabszego niż kupować nie wiadomo jaki sprzęt i płakać,że się grzeje wręcz pali w dłonie.
Mógłbym swojego polecić,ale nie polecę,bo niestety trafiła sięfelerna sztuka albo tak już zrobili tzn na dysk na samym początku 2 bad sectory,po kilku miesiąch padło wysuwanie napędu.
Ogólnie mógłbym polecić serie biznesowe,ale nie wszystkie raczej lepiej omijać multimedialne chociaż bywają wyjątki od reguły i niektórenp Asusy z serii ROG

Konto usunięte

UnitedHardcore91 napisał(a):Dobre recenzje zbierają HP z serii Elitebook,Probook, nie grzejące Pavilony czy też Compaqi niektóre Lenovo Thinkpad,czasami lepiej wziąć coś słabszego niż kupować nie wiadomo jaki sprzęt i płakać,że się grzeje wręcz pali w dłonie.

Potwierdzam. Miałem dwa Paviliony i to były dwie tragedie.
Miałem też Probooka... do tej pory najlepszy lap jaki przeszedł przez moje łapska.
Najlepsze byłyby Elitebooki, bądź Thinkpady, ale to nie w tej cenie. Probooki odradzam, sztywność obudowy nie jest zadowalająca. Moja propozycja to Dell Vostro 3560, ma 4 lata gwarancji NBD.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]