SafeGroup

Pełna wersja: Problem ze skryptem z przeglądarkach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Objawy zainfekowania:
Witam, od ponad 3 tygodni mam pewien problem ze skryptem w każdej przeglądarce na niektórych stronach (głównie youtube.com ale inne strony nawet na tej także występuje ten błąd). Wcześniej miałem laptopa Win Vista 32x i nie miałem kompletnie żadnych problemów z tym komunikatem, kupiłem komputer (Win 7 64x), przed formatem Youtube działało tak samo jak inne strony bez zarzutów, były tylko problemy z grą Leauge Of Legends, w której jest problem z czatem, ponieważ pokazuje się napis ,,logowanie do czatu" i nic się nie dzieje, nie widać moich znajomych, nie mogę pisać na czacie, ale wracając do problemu ze skryptem, po formacie odpalam Youtube a tu wyskakuje taki komunikat:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ten błąd pokazuje się za każdym razem jak odpalam jakikolwiek film i nie tylko, bo gdy wchodzę na jakieś inne strony (chociażby na tą), to gdy pojawi się tylko jakiś filmik z reklamą, od razu wyskakuje ten problem

Wykonywane działania:
Próbowałem odinstalowywać i instalować różne wersje Adobe Flash Playera, zmieniałem ustawienia w Firefoxie about:config, tworzyłem nowy profil użytkownika przeglądarki, na innych forach kazali mi robić logi z programów np OTL FRST. Antywirusa nigdy nie posiadałem, ale na innych forach chcieli, abym zainstalował i zeskanował komputer programem ,,Malwarebytes Anti-Malware", który wykrył parę wirusów a najbardziej przykuł moją uwagę wirus ,,Trojan.Script". Wirusy zostały usunięte, ale problem nadal istnieje.

Świeże Logi:
FRST:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Addition:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

OTL:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Extras:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie widać tu nic specjalnego.

Odinstaluj:

Tunngle beta

Do notatnika wklej i zapisz jako fixlist.txt

Kod:
ShellIconOverlayIdentifiers: 00avast -> {472083B0-C522-11CF-8763-00608CC02F24} =>No File
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
SearchScopes: HKLM-x32 - DefaultScope value is missing.
C:\Program Files (x86)\ESET
C:\rsit
C:\Program Files (x86)\trend micro
C:\AdwCleaner
Task: {E4114C87-E2A9-48A2-A77B-2960A1DCDF2A} - \DriverToolkit Autorun No Task File <==== ATTENTION
Task: C:\Windows\Tasks\DriverToolkit Autorun.job => C:\Program Files (x86)\DriverToolkit\DriverToolkit.exe

Zapisany skrypt umieść obok ściągniętego programu FRST
Następnie w programie kliknij Fix,po wykonaniu pokaż raport z tego działania.

Moduł wywołujący błąd w Firefoxie to mozalloc.dll więc z tego ciężko coś wywnioskować,jak możesz to z lokalizacji C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox prześlij tą bibliotekę mozalloc.dll

Zainstaluj Internet Explorer 11.0 Windows 7 64

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oto logi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oto link do pobrania biblioteki mozalloc.dll:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Internet Explorer zainstalowany
Jak sprawa wygląda teraz z tym skryptem ?
Problem dalej występuje, wciąż bez zmian
Na IE 11 też występuje ten problem ?

W przeglądarce Firefox -menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Reset nie naruszy zakładek i haseł

Następnie w Firefoxie,górnym prawym rogu otwórz menu > historia i wyczyść historię przeglądania,zaznacz tak jak na poniższym screenie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w IE też ten problem występuje, zrobiłem jak napisałeś wyżej, to także nie pomogło
Ściągnij

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Uruchom,kliknij w File>Save i zapisz jako AutoRuns.arn,plik prześlij na jakiś hosting np.tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i przedstaw na forum.
Sprawdź jeszcze czy problem występuje w trybie awaryjnym z obsługą sieci.
Nie wiem czy o to chodziło, ale oto link do pobrania autoruns:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W trybie awaryjnym też już odpalałem i także pojawiał się ten problem
Haalo, zapomnieliście o mnie? :/
Przecież widać że nie ma mnie w innych tematach,i człowiek też jest człowiekiem nie siedzi przy komputerze 24 godziny na dobę tylko mam też swoje obowiązki.

Widzę temat twój już ciągniesz na innych forach od czerwca i dalej nie am rozwiązania,zróbmy jeszcze parę czynności.

Uruchom autoruns i w karcie logon odhacz:
GrooveMonitor
StartCCC

Karta Internet Explorer
Groove GFS Browser Helper
S&end to OneNote

Karta Sheduled Tasks
Wszystko

Services
AdobeFlashPlayerUpdateSvc
Microsoft Office Groove Audit Service
odserv
ose
WMPNetworkSvc

Zmieńmy dnsy
Wejdź w Panel sterowania > Centrum sieci udostępniania i po lewej stronie Zmień ustawienia karty sieciowej,klik z PPM w Połączenia lokalne, > Właściwości > zaznacz Protokół internetowy w wersji 4 > Właściwości i na dole zaznacz Użyj następujących adresów serwerów dns w okienko pierwsze wklej 8.8.8.8 a w drugie 8.8.4.4

Do notatnika wklej i zapisz jako fixlist.txt

Kod:
(Adobe Systems, Inc.) C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\FlashPlayerPlugin_14_0_0_145.exe
(Adobe Systems, Inc.) C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\FlashPlayerPlugin_14_0_0_145.exe
Hosts: There are more than one entry in Hosts. See Hosts section of Addition.txt
CMD: ipconfig /flushdns
Reboot:

Zapisany skrypt umieść obok ściągniętego programu FRST
Następnie w programie kliknij Fix,po wykonaniu pokaż raport z tego działania.

Rozumiem też że program Tunngle beta odinstalowałeś.
Wybacz za pospieszanie, po prostu myślałem, że zapomniałeś, a nie pomyślałem, że też możesz cieszyć się wakacjami. Co do innych for to tak,pisałem na innych forach, ale spławiali mnie gdy tylko dowiadywali się że mam piracki system.
Wracając do problemu, zrobiłem wszystko jak kazałeś, przy ostatniej czynności system się zresetował (tak chyba powinno być), sprawdziłem od razu youtube i z początku wydawało mi się, że problem zniknął, bo przez 15 sekund dało się normalnie oglądać, ale po 15 sekundach znowu się zwiesiło i znowu wystąpił ten komunikat.
Tunngle Beta odinstalowane już wtedy, kiedy wspominałeś o tym. Czy format załatwiłby sprawę czy raczej nie?
Hmm ciężko powiedzieć czy by format pomógł,może i tak.
Gdzieś czytałem że może być to też problem łącza,tylko jeden komputer korzysta z tej sieci tak ?
Ale jakoś nie chce mi się wierzyć że to jest przez to,no cóż jeśli ktoś zna rozwiązanie to może jeszcze pomóc ja już tu nic nie widzę w logach,tak więc zostaje jedynie format ale przed tym możesz zastosować komendę jeszcze na sprawdzanie poprawności plików systemowych.

W menu start > uruchom wpisz cmd z PPM uruchom jako administrator w okienko wpisz sfc /scannow
Poczekaj aż program zakończy działanie.
Tylko jeden komputer korzysta z tego internetu, najciekawsze jest to, że jak miałem swojego starego laptopa, to nie było z nim żadnych takich problemów, a internet był taki sam, więc to raczej nie powinna być wina internetu.
Po tym skanowaniu, program coś znalazł, oto screen:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy coś się zmieniło po ponownym uruchomieniu komputera ?
Nic się nie zmieniło