SafeGroup

Pełna wersja: Ochrona dla laptopa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Tutaj wpisz używany system operacyjny
Windows 8 64bit (Nie zamierzam aktualizować do 8.1, bo same problemy są)

Zastosowanie:
Napisz, do jakich celów jest używany komputer np. zakupy, bankowość, portale społecznościowe
Gry, ściąganie plików, filmy, portale społecznościowe

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Podzespoły bazowe komputera
Laptop Samsung NP350V5C-S0Dpl

[b]Budżet tj. darmowy czy płatny (opcjonalnie):[b]
Darmowy

Szukam w miarę dobrego darmowego antywirusa ;-)
To tak od siebie to może coś takiego: 360 IS często polecany lekki i fajny dobry zestaw.
Lub Avira, czy też Avast którego uzupełnić można by było Online Armor czy tez Panda Cloud AV i do tego Online Armomr tak samo lub Privatefirewall.
Sprzęt masz dość mocny wiec OA nie powinien go zwolnić.
Do tego wiadomo skaner na żądanie Malwarebytes Anti Malware, do przeglądarki dorzucił bym Bitdefender Trafficlight i HitmanPro Alert z Cypro Guard no i teraz od przeglądarki, jeżeli google chrom to AdGuard a jak Firefox to Adblock (jeżeli w firefox jest adguard to niech któryś z kolegów mnie sprostuje)
I by to fajnie wyglądało, chyba ze masz głowę na karku trochę, któa tak czy siak stanowi pierwsza linie ochrony to można zrobić, żeby zostać z Windwos Defender UAC ustawić na maxa i do tego dorzucić Online Armor samo, no i skaner na żądanie i dodatki które podałem i też powinno spokojnie starczyć.
Poczytaj trochę tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, może akurat poszerzy się Twój pogląd na sprawę.

dolar444 napisał(a):Lub Avira, czy też Avast którego uzupełnić można by było Online Armor czy tez Panda Cloud AV
Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie. Panda Cloud potrafi chronić komputer w trybie offline (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

), a dwukrotne analizowanie plików nie wydaje się być dobrym, a przynajmniej optymalnym rozwiązaniem, więc Avast + Panda... niekoniecznie.
Cytat:Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie. Panda Cloud potrafi chronić komputer w trybie offline (artykuly/cloud-antivirus-rozwiazanie-przereklamowane-czy-skrojone-na-miare-t11203.html), a dwukrotne analizowanie plików nie wydaje się być dobrym, a przynajmniej optymalnym rozwiązaniem, więc Avast + Panda... niekoniecznie.

Nie nie, źle może napisałem nie chodziło mi by Panda Cloud wraz z Avastem, miałem na myśli by Panda Cloud jako sam antywirus i do tego jak coś OA czy Private, źle sprecyzowałem swoje zdanie.
Chodzi ze Panda lub Avast czy Avira, z tych programów by mógł sobie wybrać co nie co, bo ciężko nam stwierdzić co przypadnie do gustu autorowi i z czym mu lepiej będzie się współpracowało.
Mój błąd źle napisałem i sprecyzowałem zdanie. (Ale dzięki za link do twojego opisu Pandy, przeczytałem go wcześniej, trochę po łebkach bo czasu nie było by usiąść i przeczytać go dokładnie)

Tibu 11

szymonek760 każdy dobry informatyk czy miłośnik komputerowy powie Ci że system 8 jest bezpieczny tzn jeżeli nie wchodzisz na zawirusowane stronki i nie pobierasz np z torrentów to ten system bezpieczeństwa wystarczy Ci. Wiesz możesz zainstalować sobie av

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ja mam kompa bardzo słabego i ten av nie szarpie plockiem , co do wykrywalności to zapraszam do :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

co do zapory sieciowej to jest dobra. Możesz zainstalować malwarebytes + hitman (jako skaner na żądanie) i skanować np co miesiąc.
Teraz się zastanawiam co wybrać, 360 Internet Security, AdAware Free Antivirus, Avast + Online Armor czy Avira + Online Armor. W Google Chrome zawsze używam Adblock Plus i Web Of Trust. Windows Defenderowi nigdy nie ufałem.
dolar444 napisał(a):Nie nie, źle może napisałem nie chodziło mi by Panda Cloud wraz z Avastem, miałem na myśli by Panda Cloud jako sam antywirus i do tego jak coś OA czy Private, źle sprecyzowałem swoje zdanie.
Masz trochę racji, napisałeś całkiem OK, może to ja źle zrozumiałem - przyznaję się Smile

Avast + OA / Panda Cloud + OA jest całkiem OK, ale ja zaczynam rozumieć życie bez zapory (bez innej niż systemowa).
Decyzja należy do ciebie, możesz ściągnąć i po testować sobie co ci lepiej odpowiada.
Co do Windows Defender on w windwos 8 jest naprawdę całkiem wydajny. Jeżeli zastosujesz np. jak zaproponowałem z Online Amor i skanery na żądanie i myślisz to powinna być to ochrona naprawdę wystarczająca.
Jeszcze można dorzucić EMET jeżeli jednak byś skusił się na Windows Defender.
Sprawdzę zestaw Avast + Online Armor(starczy wersja free?), jak będzie się dobrze spisywał to zostanie Smile Poziom UAC ustawiłem najwyższy
Tak spokojnie starczy wersja Free, chciałeś taki zestawik wiec, wszystko zostało podane co jest za darmo.
Tak się zastanawiam, dlaczego centrum zabezpieczeń windows wykrywa, że avast jest wyłączony skoro działa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tibu 11

zresetuj kompa po właczeniu problemu nie bedzie
Po restarcie nadal to samo, a avast działa. Włączyłem Windows Defendera, żeby nie przeszkadzał ten komunikat
Wyłącz Windwos Defender sobie, i się nie przejmuj tym komunikatem, jeżeli Avast zgłasza ze wszystko jest ok.
Ad-Aware + Windows Defender + EMET + Adblock do Przeglądarki.
Włączone automatyczne aktualizacje systemowe i powinno być ok.