SafeGroup

Pełna wersja: Czy warto coś dodać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
System operacyjny:
Windows 8.1


Zastosowanie:
Gry (także MMO), internet, zakupy i bankowość online


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Laptop Lenovo z580 (i3, 4GB RAM)

Obecnie używam Kaspersky Internet Security, licencja ważna jeszcze jakieś pół roku. W przeglądarce (Opera) dodatkowo włączone rozszerzenia WOT i Disconnect. Takie połączenie wystarczająco chroni komputer, czy należy dodać coś jeszcze? Zależy mi na darmowych rozwiązaniach, które nie obciążają zbytnio komputera.
Skoro KIS Ci nie przeszkadza i masz jeszcze kilka miesięcy licencję, to jest OK. Zamiast WOT może warto zainteresować się Adguardem. Jeśli będziesz miał ochotę zmienić zestaw, to możliwości masz całkiem dużo. Avast/Avira/Panda Cloud/Bitdefender Free + Online Armor Firewall; EMET, UAC, MCShield. Rzuć okiem na przyklejony temat, który w zasadzie skupia się na darmowych rozwiązaniach.
Zestaw jest mocny ewentualnie możesz dorzucić EMET.
Możesz zamienić WOT na Adguard tak jak pisze kolega wyżej.
Pozdrawiam,
Miszel03
mnrtt napisał(a):Obecnie używam Kaspersky Internet Security, licencja ważna jeszcze jakieś pół roku

Miszel03 napisał(a):Zestaw jest mocny ewentualnie możesz dorzucić EMET

Jak masz oprogramowanie od Kaspersky Lab to ( według mnie ) EMET jest Ci niepotrzebny. Produkty Kaspersky Lab posiadają moduły: Wykrywanie luk i automatyczne zapobieganie exploitom.
mnrtt napisał(a):Obecnie używam Kaspersky Internet Security
Moim zdaniem nie trzeba nic dodawać, bo to najlepszy pakiet AV.

Cytat:W przeglądarce (Opera) dodatkowo włączone rozszerzenia WOT i Disconnect
WOT do wyrzucenia, polecam tez kombinację ADP + Ghostery. Dobór filtrów Adblocka jest istotny, poszperaj.
Dzięki za odpowiedzi =]

Dlaczego wyrzucić WOTa? Traktuję go w sumie tylko jako info przed wejściem z Google na jakieś randomowe strony. Z przyklejonego na forum tematu wynika, że AdGuard/Ghostery pokrywa się funkcjonalnością z Disconnect, nie będą sobie przeszkadzać?
jeżeli użyjesz Adguard, to dodaj do tego Trafficlight i Adguard i starczy ci w zupełności.
mnrtt napisał(a):Dlaczego wyrzucić WOTa? Traktuję go w sumie tylko jako info przed wejściem z Google na jakieś randomowe strony. Z przyklejonego na forum tematu wynika, że AdGuard/Ghostery pokrywa się funkcjonalnością z Disconnect, nie będą sobie przeszkadzać?
Ja nie twierdzę, że masz go wyrzucić, ale oceny stron nie opierają się na oficjalnych black/white listach, a na opiniach użytkowników, które mogą nie być obiektywne. Co do Adguard, Ghostery i Disconnect... Czy tak ważne są dla nas detale? Smile Prawdopodobnie (piękne słowo) wystarczy Adguard, ale wydaje mi się, że skupia się on głównie na blokowaniu reklam. Sam nie korzystam często z innych niż IE przeglądarek, ale do Opery dodałem Adguard i Disconnect - wszystko chyba jest całkiem dobrze.