SafeGroup

Pełna wersja: Firewall App Blocker
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Firewall App Blocker

"Allows you to block applications through Windows Firewall without accessing the Control Panel or performing complicated operations"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ktoś używał tego programem?.
Nie chcę powielać tematu, więc dopisuję się do starego wątku. Program firmy Sordum wciąż jest w rozwoju i jako nakładka na systemową zaporę potrafi coraz więcej, co czyni korzystanie z niej dużo łatwiejsze...daje też inne nowe możliwości. FAB posiada kilka trybów działania, a jednym z nich jest "tryb białej listy" czyli zezwalanie połączeń tylko dla zaakceptowanych przez użytkownika aplikacji...działa to podobnie jak Simplewall czy TinyWall.
Program obsługuje Windows od Visty wzwyż.
Lista zmian i kilka screenów poniżej


Cytat:What is new: (Thursday, 16 April 2020)
FIXED – Program closes when accidentally pressing ESC key (This Feature has been removed)
ADDED – Adding folder content by Drag & Drop or Copy Paste
ADDED – Value to ini file for svchost.exe (This file is not added to the list by default)
ADDED – Netsh commands under File menu (Allow local subnet , Export – Import Firewall config)
FIXED – Some Minor Bugs and code weaknesses (code improvements)



[Obrazek: fab_right_click.png]

[Obrazek: fab_firewall.png]

[Obrazek: fab_add_process.png]

Strona aplikacji, opis i pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy program ma funkcję:  zapobiegaj skanowaniu portów ?
Nie wiem...nie testowałem najnowszej wersji, ale pewnie to niedługo zrobię, natomiast z tej notki na stronie programu raczej wynika, że musiałbyś mieć takie opcje/ustawienia w zaporze systemowej...a ona chyba nie oferuje tego
Cytat:Note: Firewall App Blocker doesn’t change Windows Firewall default Rules. If you use 3rd party security software or a 3rd party firewall (e.g. Avast), they can disable your Windows Firewall. If you do not want Ms Edge and similar microsoft programs to access the Internet in White List mode, you can manually disable their rules in the advanced windows firewall settings Firewall App Blocker runs properly only if your Windows Firewall is enabled.
Poza tym, jak widać musisz mieć systemową zaporę włączoną, żeby ten program działał. Aha...program ma polską lokalizację, więc nie powinno być problemów z ogarnięciem jego obsługi.
Simplewall ma funkcje zapobiegania skanowania portów Smile
Tak, ale ma też swoje własne filtry, które wymagają wyłączenia zapory. Tu tak nie ma, więc do wyboru - masz obawy, nie chcesz, lub cokolwiek innego więc bazujesz na niezmienionych regułach zapory i nie wyłączasz jej...albo ją wyłączasz i stosujesz obce filtry. Opcje różne...różne scenariusze ochrony...jak kto woli Smile
Ja wole blokować wszystko i dochodzić co blokuje jeśli działą wszystko to co chciałęm to reszta pewnie telemetrai zbędna która mnie nie interesuje i innym też sie nie należy Grin
Niż udostępniać wszystko i potem myśleć co by tu zablokować, czasem i po fakcie..

Soft raczej nie dla mnie, ale może komuś sie przyda Smile